IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Кили легенда
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кили легенда

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 121314
Автор
Порака
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2018 во 21:15
Пу Пу  скраја да е ...

Еве и на тебе не ти ставиле патент
и ти не си Бред Пит,

ама ми се допаѓаш од секогаш не зборувам
Кон врв
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 390
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2018 во 23:11
Мене и ми ставија, раката една ми ја исекоа едната ми ја оставиа само
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2018 во 22:20

Кили живее мирен живот и не дава интервјуа

December 4, 2018
Кили живее мирен живот и не дава интервјуа

Актерот Кирил Поп-Христов-Кили, откако пред повеќе од една година се врати во Македонија е секогаш интересен за медиумите.
Во 2014 година, тој со сопругата Гордана Деан Поп Христова и ќерката ја напушти Македонија и се пресели во градчето Олон, Еквадор, во Јужна Америка.
Одлуката да се пресели ја донел уште додека ја одлежуваше затворската казна за одгледување на канабис, за кој за време на судењата постојано повторуваше дека го одгледува за да му ги олесни проблемите со ракот на коските. „Во Еквадор дишам слободно“, изјави актерот тогаш.


Лани, Кили по неколку години пауза повторно се појави на манифестацијата „Златна Бубамара на популарноста“ и беше прчекан со овации од публиката. Сега, Кили води мирен живот подалеку од очите на јавноста. Не сака да дава интервјуа како во времето кога се врати од Еквадор, а во моментов е во Австрија.

Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2019 во 20:01

ПОВТОРНО ДОМА...

Кили се вработи на старото работно место

May 12, 2019
ПОВТОРНО ДОМА: Кили се вработи на старото работно место

По неколкугодишното живеење на Еквадор и паузата од театарската сцена актерот Кирил Поп Христов се врати во Македонија, и повторно се вработи во Македонскиот народен театар.  Тој претходно, во МНТ прв пат се вработи во 1993 година и беше негов матичен театар сè до 2014 година, кога Кили се отсели на Еквадор.

Инаку, Кирил Поп Христов е роден на 30 јули 1967 година, во Скопје. Дипломира на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“, на Факултетот за драмски уметности, Скопје, на отсекот за актерска игра во класата на проф. Љубиша Георгиевски, во 1989 година.

Неговата сопругата Гордана Деан Поп Христова сè уште живее и работи на Еквадор како танцов кореограф.  Помладата ќерка, Јоана Поп Христова, остана да живее на Еквадор и пред неколку месеци направи венчавка со Родригез Сориа Хозе Луис, а најавија дека наскоро ќе станат и родители. Нивната повозрасна ќерка Нина Деан од 2016 е вработена во Македонскиот народен театар.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 121314
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,063 секунди.