IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Кили легенда
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кили легенда

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 14>
Автор
Порака
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2013 во 00:15
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Немам намера да дискутирам за некој си голема насмевка само ќе кажам има многу ликови кои се на лесни дроги , прават (за чудо) помалку или повеќе попаметни работи од Кили , има многу пијаници кои не изнаполниле со бисери , има многу многу ликови кои како се тргнало тука , заслужуваат повеќе дискусија од некој си кој незнаејќи што зборува јавно навредил водителка и со тоа е баш легенда ??? голема насмевка
П.С. па тоа го може секој мир
не,воопшто не си ме разбрал 
тоа со водителката го ставаме на страна,не вреди да се спомнува а башка долго го разглабавме.
Кирил Поп Христов оставил нешто повеќе во македонската култура од она интервју иако по мене беше сосем во право,многу погнасни и пониски работи слушаме по телевизииве,малку завиени во шарен целофан,ама победни и помизерни,тој бар беше директен-онака како беше прашан така и одговори
Кој го гледал во театар,читал негово интервју или го гледал во филм ќе разбере за што зборувам
Урбаните ликови може се наркомани а и не мора,едното со другото нема врска,тоа ми беше поентата
Дилерите на дрога треба да одговараат за делото ама ми смета селективноста
Одговараат они кои ќе цапнат нечиј живец
Кили е наркоман (веројатно и дила) години наназад,тоа воопшто не е од сега и не било тајна
ама има и долг јазик на кој нема воопшто влакна...тука е финтатаголема насмевка
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2013 во 01:11
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

Никој не вложува толку труд и сретства за да направи таква рајска градина за одгледување на марихуана а притоа да ја користи само за лични потреби.
И кривичното дело за кое е приведен е "пуштање во промет на опојни дроги, психотропни супстанции и прекурсори" .... што значи се работи за класичен прозводител и дилер на дрога и треба да си одговара според Законот без оглед што некои во него гледаат уметники без оглед шо јавна фаца....


да



Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2013 во 02:27
Нека ми прости Бог, ама ова за мене е се само не уметност. 



Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2013 во 11:31
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

[
Кили е наркоман (веројатно и дила) години наназад,тоа воопшто не е од сега и не било тајна
ама има и долг јазик на кој нема воопшто влакна...тука е финтатаголема насмевка


Драга моја тето и ние имаме долг јазик на кој што воопшто нема влакна и тоа по 3-4 чашки вино само плазење Така да не е ништо поИН од нас голема насмевка 
чувал Господ ако се дрогираме и ние кузнај до кај ќе не возвишуваат вака по форуми глупирање
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2013 во 11:58
драг мој внучкоплазење
за да некој прави ексцентрични глупости и испади  мора да има доволен кредит кој се стекнува со нешто што го постигнал во животот

п.с
уметноста ја оценуваат луѓе кои се стручни за тоа
ние како дегустатори на нештата може само да кажеме ни се допаѓа или не...
филмот некој го осмислил,друг го ставил во рамка,трет го изрежирал,четврт го снимил и така натаму
глумецот е оној кој само треба да ја износи улогата
не барам прошка од Бог за тоа што за мене филмот Тетовирање е едно совршено дело (патем,јас и Бог добро се разбираме) 
секој ги доживува нештата и луѓето околу себе различно,за вкусови не се дискутира нели
за мене Хирил Поп Христов е човек чии интервјуа сакам да ги читам и слушам
Наркоманијата е негова штета и негов избор
Дилањето наркотици е казниво со закон.Секој нека си го понесе својот крст
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Branko C. Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 22.Февруари.2013
Статус: Офлајн
Поени: 45
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Branko C. Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2013 во 12:59
Дали човеков е наркоман или не, тоа е право на негов личен избор. Тој избрал да биде и во тоа е неговата најголема глупост. Дали е дилер или не.. Ако е, тоа е веќе кривично дело. Во случајов, веројатно е и за тоа треба да си сноси последици и да си одговара пред законот и пред институциите. И тоа е за мене сосем ок. Но сето ова што човеков избрал да биде глупав и да го одбере тој начин на живот не го прави помал уметник. Човекот е и актер и музичар. Дали начинот на кој тој ја презентира неговата уметност нам ни се допаѓа тоа или не, тоа е веќе право на личен вкус. И мене лично не ми се допаѓа воопшто Пикасо, па не велам дека тој не е уметник. А ако се поставува прашање, што Кили направил и што створил во делот на уметноста освен што глумеше во гореспоменатион филм, јас ќе речам дека би можел да створи многу, многу повеќе затоа што човекот талентот и уметноста си ги носи во себе си. А кога станува збор за филмот „Тетовирање“ (бидејќи гледам дека е спомнат во контекст со Кили)... Филмот како социјална драма го прикажува животот на одредена категорија на луѓе. Во таа категорија на луѓе е и ликот на Исус, наркоман. И ниту еден друг актер не би можел така силно да го долови тој лик, освен Кили. И за тоа од мене има респект, но не и за тоа што избрал во приватниот живот да живее начин на живот како што избрал. Затоа што ќе повторам, човекот е редок талент и за музика и за актерство и со уметноста што ја носи во себе си можеше многу, многу повеќе да постигне.
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2013 во 13:28
Луѓе бе, за вкусови не се дискутира! 
Мене тоа не ми личи на уметност, патем и не стануваш уметник ако испееш една детска песничка на пример.
Исто и со глумата. Не стануваш уметник ако глумиш во 100 филмови, стануваш ако добро го направиш тоа. За мене тоа од погоре е добро само поради тоа што најверојатно е надуван додека го глумел тоа, ама кога треба да изглуми нормален човек мене не ми се допаѓа. И што сега? Ќе ме каменувате што не му го признавам делото? Што не ми се допаѓа стилот, глумата и слично? Погоре не гледам уметност, да некои викаат дека е уметност, за мене уметност има малку пофино значење.
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2013 во 14:08
ovaa evangeline koja e? Babata? збунетост
po vkusov za umetnost na nea mi lici
anyway,
pusti nesto veselo od Seka Aleksic nek si ebe mater танцување
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2013 во 14:13
eeeeeeeeeee Санти ,ова е немање влакна на јазик и тоа без ниедна чаша алкохолнамигнување
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2013 во 14:18
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

ovaa evangeline koja e? Babata? збунетост
po vkusov za umetnost na nea mi lici
anyway,
pusti nesto veselo od Seka Aleksic nek si ebe mater танцување

А ти која си? Те немам забележано тука.
Сестра на Ангелина? Или некој вид народен правобранител? Можеби портпарол на Кили и неговата уметност?

Вкусот за уметност ми е барем далеку подобар од твојот, ако не повеќе се држам барем до темата, за разлика од тебе.
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2013 во 14:20
Кили легенда - ФИБА мафија...

Како и да е типчето си е харизматично, и тоа е тоа.
Инаку не би бил волку коментиран тука и на други форуми (ако е обичен наркоман).
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2013 во 14:25
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

[QUOTE=kejt-d-grejt]ovaa evangeline koja e? Babata? збунетост
po vkusov za umetnost na nea mi lici
anyway,
pusti nesto veselo od Seka Aleksic nek si ebe mater танцување

А ти која си? Те немам забележано тука.
Сестра на Ангелина? Или некој вид народен правобранител? Можеби портпарол на Кили и неговата уметност?

Вкусот за уметност ми е барем далеку подобар од твојот, ако не повеќе се држам барем до темата, за разлика од тебе.
[/QUOT

да де, затоа ти викам да си ја пуштиш Сека Алексич
штом Тетовирање не е уметност, Сека е уметност
пружи рака сега
( и ела да те штипнам за обравче)

се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2013 во 14:29
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

ovaa evangeline koja e? Babata? збунетост
po vkusov za umetnost na nea mi lici
anyway,
pusti nesto veselo od Seka Aleksic nek si ebe mater танцување

А ти која си? Те немам забележано тука.
Сестра на Ангелина? Или некој вид народен правобранител? Можеби портпарол на Кили и неговата уметност?

Вкусот за уметност ми е барем далеку подобар од твојот, ако не повеќе се држам барем до темата, за разлика од тебе.
бар ме насмеа од сабајле ако нишо друго
совршен избор за функцијата која ја обавуваш моментално надополнета со совршена фикција...а и добар вокабулар...уметнички...
Амин-шо би рекол Меси
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2013 во 16:49
Драги мои теткици ... штом сте без влакна на јазик и се бламирате јавно ма ајдеНемам намера тука , поради некој си ептен небитен , да се расправам и должам дискусија .... Комотно повелете на кафе ... па ќе го слушнете Санти без влакна на јазик со свои уши .... не за друго ... за стари добри времена намигнување ево ви по една големо гушкање
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.