IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Кили легенда
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кили легенда

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 14>
Автор
Порака
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Кили легенда
    Испратена: 15.Декември.2011 во 15:20
Легенда кој се поигрува со све околу него. Целосно го подржувам во изјавата.

http://www.youtube.com/watch?v=9JwEIRBZRqw&feature=player_embedded
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2011 во 15:39
Хмм...во право беше кога рече дека вистински ппрофесионалец би селектирал одредени прашања кои допираат длабоко во нечија интима ,во нечиј избор на живот,па веројатно изиритиран од сето тоа се дрзна да изговори така сочни реченици на сметка на водителката.

Не оправдувам ваков начин на конверзација и со ваков вокабулар ова повеќе личи на муабет воден во некоја биртија,ама Кили реално гледано беше во право .
Е сега нека ова им послужи за пример на сите оние водители кои се поставуваат провокативни прашања кои не смеат да се споделуваат во јавност зашто никогаш не се знае каков контра одговор би добиле од спротивната страна.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2011 во 15:59
Добро така е, можеби треба да припази малку на речникот, но во секој случај, ми се допадна директноста и отвореното кажано мислење.
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2011 во 16:00
Јас мислам дека Кили маааалце го претера (макар што можеше да биде и полошо, да спомнеше некој друг орган наместо уста размислување).
 
Инаку смешна ми е водителката кога вика дека прашањето не беше во негативна конотација... забава
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2011 во 17:32
Не ми се допаѓатага

Ми иде да болен
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2011 во 18:00
Доколку сакаше дотичниот да испадне фраер требаше на прашањето на што е да одговори дека е на загадениот скопски воздух или дека е хај од љубов од радост од гордост или други илјада можни одговори примерни за на телевизија. Ама клошар си е клошар па тоа ти е. Не мора да оди да биде гост во секоја емисија што ќе го поканат. Едноставно нека си брка негова работа.
Доколку сум и ја водител ќе сум му го бапнал истото прашање без многу размислување. Кили се уште не сфатил дека во очите на голем број Македонци тој е се уште обичен наркоман и ништо повеќе.
За водителката не коментирам бидејќи денеска секој може да биде водител, квазиновинар или има своја емисија. Ако немаш доверба во новинарот или не ти се допаѓа истиот искулирај го.
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
saguaro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 482
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saguaro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2011 во 19:00
Кој ли ги става овие работи на youtube и кој пак уште ова го гледа?

php мислев дека можеш повеќе...
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2011 во 19:21
Кили е скопско дете, таков ни е жаргонот, се повеќе новинари почнаа да го употребуваат тој стил на комуникација, примери за тоа се Латас, Јанко и некои други, и тоа наидува на одобрување кај поголемиот дел од гледачите.

А тоа што тој бил наркоман, или пијаница или не знам што, тоа е прашање на личен избор, судбина, сплет на околности.

Ај нека каже некој кој е совршен????
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2011 во 19:29
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Кили е скопско дете, таков ни е жаргонот, се повеќе новинари почнаа да го употребуваат тој стил на комуникација, примери за тоа се Латас, Јанко и некои други, и тоа наидува на одобрување кај поголемиот дел од гледачите.

А тоа што тој бил наркоман, или пијаница или не знам што, тоа е прашање на личен избор, судбина, сплет на околности.

Ај нека каже некој кој е совршен????

Никој не е совршен. Ама речникот на Кили е за цензура. 

Сељачки .. како што кажа и тој...

Зарем е културно ова? Ма немој да ме је**ш беизненадување
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2011 во 19:33
Сконцентрирајте се на навредата од водителката кон Кили, а не од Кили кон водителката. Сега сите ќе го коментираат тоа што Кили го кажал бидејќи е хард кор вулгарно. Ако бил некогаш наркоман, тоа не значи дека во вакви безвезе емисии полуписмени водителки можат да си дозволат така да ,,го местат,, и после да се прават ,,на Тошо,, као ,,не беше во негативна конотација,,... Лутко, мисли малку што кажуваш... рамнодушност
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2011 во 19:45
Глуп ене слушам


Убаво го праша...На што си Кили ти?
Не знам, ако имал црно минато зарем се срами од тоа? Од кај да знаеме дека и сега не е на нешто? Па за постапките од минатото самите сме си одговорни. Тоа е нешто што цел живот го носиме со себе. Ако бил наркоман, не треба да избувнува на тоа прашање. Ама вистината изгледа го погодилада
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2011 во 21:01
Ми се допаѓа муабетот 'Кили е скопско дете'...Абе и Боки двоцевката е скопско дете...газење од смеењегазење од смеење
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
DragancoLeskoec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DragancoLeskoec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2011 во 00:42
ЦАРРРРРРРРРРР смеење
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2011 во 00:55

Ova ti e isto kako da pokanish nekoj da dojde kaj tebe na gosti, vo kujka polna so drugi gosti. Na nekoe detence mu teknalo da ti reche da go prashash tvojot gostin "Na shto si Kili ti?". Jas toa detenceto ne go okrivuvam zaradi toa shto postavilo takvo prashanje, prvo, zatoa shto tvojot gostin, ne e i gostin na detenceto i vtoro zatoa shto utre nikoj nema da znae koja bila taa lichnost koja sakala da doznae na "Shto e Kili.". Site kje znaat kakov nedostoen domajkin si ti (vo sluchajov, gledame samo hipotetichki).

I cekaj samo malku, kako toa ubavo go prashala? Aj da pretpostavime deka sledniot gostin na taa  voditelkata kje bide nekojsi najgolem kazanova vo Makedonija. I nekoj postavi prashanje "Dali ti, makedonski kazanova bi ja onadel voditelkava?". Shto mislite, dali kje go postavi toa prashanje ovaa voditelkava? 

Toa e toa shto Kili sakashe da ja prasha, ama ovaa e dovolno maloumna za i edno najprosto prashanje da ne go razbere.

A inaku za vulgarnosti, ako ne vi chini, smenete si kanal.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.