IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Интернет
  Активни теми Активни теми RSS - Заработување на интернет
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Заработување на интернет

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
Petar5555 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Petar5555 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Заработување на интернет
    Испратена: 13.Декември.2011 во 15:23
Од пред некој ден почнав да го користам сајтот http://buxtrio.com/?ref=ХХХХХХХХХ и можам да кажам дека овој сајт е најдобар од оние кои што нудат пари со кликање на други сајтови, кој сака нека се приклучи.
Истотака налетав на уште еден сајт за кој незнам дали стварно ги исплаќаат парите што ке ги заработиш. Еве линк и од тој сајт и ако може некој да ми каже дали овој сајт е лага или може стварно да се заработи
http://Survey-Faq.com?ref=ХХХХХХХХХ


Сокриени реферали!


Изменето од Santijago - 13.Декември.2011 во 18:31
Кон врв
Kvazar1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Февруари.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kvazar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2012 во 20:07
Како да научите интернет маркетинг?
http://www.netponuda.com
Он-лајн школа на српски јазик..
Прилагодено за апсолутни почетници и за оние што повеќе знаат.
Првите 30 лекции се бесплатни, а потоа, како ви се свиѓа...
Ја сум запишан на МАСТЕР степенот, за 6 месеци научив доста работи и на едно место добив тоа за кое во минатото лутав на интернет....
ПРОБАЈТЕ, за проба не се плаќа (y)
http://www.netponuda.com/klub/jrox.php?uid=vancho
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6755
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2012 во 22:45
Dokolku ne ste profesionalci vo nekoja oblast, zarabotka na internet nema :-)
Кон врв
AvD Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AvD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2012 во 08:57
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Dokolku ne ste profesionalci vo nekoja oblast, zarabotka na internet nema :-)


Tocno...megutoa rabotite se promenuvaat...ona sto go baravme so godini veke pocnuva kako proekt. Namesto so sekoj klik na like na facebook i na google da im go polnime dzebot samo na sopstvenicite na sajtovite, sega profitot ke se deli 50%-50% pomegu socijalnite mrezi i prebaruvacite.
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6755
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2012 во 20:29
Originally posted by AvD AvD напиша:

Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Dokolku ne ste profesionalci vo nekoja oblast, zarabotka na internet nema :-)


Tocno...megutoa rabotite se promenuvaat...ona sto go baravme so godini veke pocnuva kako proekt. Namesto so sekoj klik na like na facebook i na google da im go polnime dzebot samo na sopstvenicite na sajtovite, sega profitot ke se deli 50%-50% pomegu socijalnite mrezi i prebaruvacite.


Takvo neshto NE POSTOI! Ne gi lazete lugjeto za dzabe.
Tragichno e toa shto i tie shto gi reklamiraat ovie raboti veruvaat vo sopstvenite lagi, odnosno tolku im e ispran mozokot shto nema mesto za ponatamoshna diskusija.
Кон врв
AvD Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AvD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2012 во 22:43
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Originally posted by AvD AvD напиша:

Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Dokolku ne ste profesionalci vo nekoja oblast, zarabotka na internet nema :-)


Tocno...megutoa rabotite se promenuvaat...ona sto go baravme so godini veke pocnuva kako proekt. Namesto so sekoj klik na like na facebook i na google da im go polnime dzebot samo na sopstvenicite na sajtovite, sega profitot ke se deli 50%-50% pomegu socijalnite mrezi i prebaruvacite.


Takvo neshto NE POSTOI! Ne gi lazete lugjeto za dzabe.
Tragichno e toa shto i tie shto gi reklamiraat ovie raboti veruvaat vo sopstvenite lagi, odnosno tolku im e ispran mozokot shto nema mesto za ponatamoshna diskusija.


Kako prvo...samo lugje so isprani mozoci ne prifakaat diskusija i ne veruvaat vo nisto..
Vtoro..ne zboruvam za neobux ili ostanati klik gluposti...Razgledaj go linkot vo mojot potpis...vlezi na stranata i ke vidis..tamu se site lugje so ime i prezime sto zarabotile i zarabotuvaat pari!!!

P.S.
Ovaa mi e prv pat da reklamiram rabota na makedoski sajt i toa zatoa sto se raboti za sosema besplatna registracija i zarabotka bez skoro nikakov trud. Neprijatno se iznenadiv so kolkavi predrasudi, amaterizam, diletanstvo i skepticnost se polni makedoskite gragjani koga stanuva zbor za internet marketing.


Изменето од AvD - 19.Март.2012 во 00:01
Кон врв
knopp1X Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Април.2012
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај knopp1X Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2012 во 15:08
Се регистрирав на форумот да ви го кажам ова... Кој сака нека верува кој несака немора !

Пред 2 години сум регистриран на NeoBux.com. Почнав да кликам секој ден активно... Така кликав 3 месеци и дојдов до многу мала сума на пари.... Потоа решив да вложам 20$(900 денари) да си ја пробам среќата... Купив referalls и продолжив да кликам така уште 1 месец така што наредниот месец купив уште 100 referalls.. со 200 referalls кликав 2 месеци... Потоа решив да го надоградам мојот акаунт на Golden Member ( 90$ ) вложив уште 20$ бидејќи 70$ веќје имав од моите реферали...... Од тогаш дневниот профит се зголеми за 2x. ОД ВЛОЖУВАЊЕ ТОЛКУ ! ! !

Векје имав 200 реферали и Golden Member така што тие сами ми правеа пари за докупување на нови и продолжување на старите... Секогаш ги продолжував за 240 дена така жсто добивав 30% попуст на сите реферали....


После 2 години........ Моментална состојба

6215 изнајмени реферали , 820 дирекни реферали...
Golden member - 90$
Ultimate member - 890$

Дневна заработка од сите реферали : 145$
Дневна Потрошувачка за сите реферали : 43.5$
Дневен Профит : 101,5$

Месечен профит : 3045$ ! ! !

Досека од http://www.neobux.com/?rh=5050726564726167 сум бил исплатен повеќје од 50 пати и тоа во секунда (инстант). Вкупно : 29 160 $....

Секако дека многу повеќје имам заработено но јас сеуште вложувам во нови реферали..............


Да бидете мој директен реферал регистрирајте се тука : http://www.neobux.com/?rh=5050726564726167Потребна е упорност и доверба !
Кон врв
knopp1X Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Април.2012
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај knopp1X Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2012 во 22:06
Се регистрирав на форумот да ви го кажам ова... Кој сака нека верува кој несака немора !

Пред 2 години сум регистриран на NeoBux.com. Почнав да кликам секој ден активно... Така кликав 3 месеци и дојдов до многу мала сума на пари.... Потоа решив да вложам 20$(900 денари) да си ја пробам среќата... Купив referalls и продолжив да кликам така уште 1 месец така што наредниот месец купив уште 100 referalls.. со 200 referalls кликав 2 месеци... Потоа решив да го надоградам мојот акаунт на Golden Member ( 90$ ) вложив уште 20$ бидејќи 70$ веќје имав од моите реферали...... Од тогаш дневниот профит се зголеми за 2x. ОД ВЛОЖУВАЊЕ ТОЛКУ ! ! !

Векје имав 200 реферали и Golden Member така што тие сами ми правеа пари за докупување на нови и продолжување на старите... Секогаш ги продолжував за 240 дена така жсто добивав 30% попуст на сите реферали....


После 2 години........ Моментална состојба

6215 изнајмени реферали , 820 дирекни реферали...
Golden member - 90$
Ultimate member - 890$

Дневна заработка од сите реферали : 145$
Дневна Потрошувачка за сите реферали : 43.5$
Дневен Профит : 101,5$

Месечен профит : 3045$ ! ! !

Досека од http://www.neobux.com/?rh=5050726564726167 сум бил исплатен повеќје од 50 пати и тоа во секунда (инстант). Вкупно : 29 160 $....

Секако дека многу повеќје имам заработено но јас сеуште вложувам во нови реферали..............


Да бидете мој директен реферал регистрирајте се тука : http://www.neobux.com/?rh=5050726564726167
Кон врв
bonemessi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bonemessi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2012 во 23:42
Originally posted by knopp1X knopp1X напиша:

Се регистрирав на форумот да ви го кажам ова... Кој сака нека верува кој несака немора !

Пред 2 години сум регистриран на NeoBux.com. Почнав да кликам секој ден активно... Така кликав 3 месеци и дојдов до многу мала сума на пари.... Потоа решив да вложам 20$(900 денари) да си ја пробам среќата... Купив referalls и продолжив да кликам така уште 1 месец така што наредниот месец купив уште 100 referalls.. со 200 referalls кликав 2 месеци... Потоа решив да го надоградам мојот акаунт на Golden Member ( 90$ ) вложив уште 20$ бидејќи 70$ веќје имав од моите реферали...... Од тогаш дневниот профит се зголеми за 2x. ОД ВЛОЖУВАЊЕ ТОЛКУ ! ! !

Векје имав 200 реферали и Golden Member така што тие сами ми правеа пари за докупување на нови и продолжување на старите... Секогаш ги продолжував за 240 дена така жсто добивав 30% попуст на сите реферали....
             

После 2 години........ Моментална состојба

6215 изнајмени реферали , 820 дирекни реферали...
Golden member - 90$
Ultimate member - 890$

Дневна заработка од сите реферали : 145$
Дневна Потрошувачка за сите реферали : 43.5$
Дневен Профит : 101,5$

Месечен профит : 3045$ ! ! !

Досека од http://www.neobux.com/?rh=5050726564726167 сум бил исплатен повеќје од 50 пати и тоа во секунда (инстант). Вкупно : 29 160 $....

Секако дека многу повеќје имам заработено но јас сеуште вложувам во нови реферали..............


Да бидете мој директен реферал регистрирајте се тука : http://www.neobux.com/?rh=5050726564726167Јас се регистрирав само да те прашам за малку помош и mail ако може :D
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2012 во 11:17
Доколку се занимавате со графички дизајн, и програмирање интернетот е добра можност за продажба и заработка на правни и физички лица...
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2012 во 11:24
Бла бла блабла бла

Иста песна, барем да ги сменел бројките на заработувачката
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2012 во 11:47
Еве неколку страни за оние кои се занимаваат со графички дизајн каде ќе можите да продавате проекти :
www.graphicriver.net
www.odesk.com
со среќа на сите и ....Get money flow.
Кон врв
gunsandroses Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 31.Март.2013
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gunsandroses Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2013 во 15:16
еве уште еден начин на заработка...
http://visitors2cash.com/ref.php?refId=91868
само се регистрирате и го рекламирате линкот
парите се префрлаат на paypal, westernunion и уште мн други акаунти кога ќе соберете 30 долари па нагоре
Кон врв
zakonn Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Јуни.2013
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zakonn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2013 во 16:28
денес сите има копјутери и интеренет и ностоп седиме на фб и губиме време а ништо не добиваме мислам на пари јас ќе ви предложам една страна за хоби а исто времено и заработка само во дено 10 мин ви се потребни

еве го линко [URL=http://www.clixsense.com/?4205178] само треба да се регистрирате ова страна е реална и функционира 100% е безбедна и лесно ќе се снајдите и мн лесно се заработува вреди да се проба само љубопитните и упорните успеват
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.