IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Одржување на лицето
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Одржување на лицето

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567>
Автор
Порака
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 19:14
koristam samo maramcinja becutan za cistenje na liceto i 2 pati vo nedelata maska od med,mleko i maslinovo maslo.
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105560
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2009 во 21:36
Prirodna maska od pcenkarno brashno i jogurt za moj tip na kozha (meshan tip),i maskatata od FREEMEN,Avokado+zelena glina+oves..mnogu uspeshna kombinacija za dlabinsko cistenje na porite среќа
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2009 во 21:42
бекутан марамчиња
гел-пена на авон за миење
прилично ми е мрсна кожата,па ретко користам крема.......
од природни маски,најдобро ми го затегнува и чисти лицето
само белка од јајце
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2009 во 11:05
samo nivea koristam
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2009 во 15:13
Ednash mesechno pravam piling,
od maskite za lice najmnogu mi odgovara zelenata glina,limonova krema za lice ,koja ja tonizira  kozata i ja odrzuva hidratacijata vo tekot na celiot den.
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2009 во 14:07
nasabajle koga stanuvam vo rana zora, hahah, stavam na lice samo nivea,koga se vratam go mijam liceto so sapun bekutan,hahhaah i stavam nivea pak a na podocnaci eden gel za podocnaci, e sega navecer pred legnuvanje stavam nokna krema bogata so Vitamin A i na oci stavam eden serum za brcki, ama ne go pravam ova sekoj den koga imam vereme samo.
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2009 во 14:08
i zaboravav da kazam sekoja nedela piling stavam.
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2009 во 18:39

Pomalku brchki so pomosh na soja

Recept: Somelete grst svezhi nikulci od soja, pa smesata razredete ja so malku voda vo koja prethodno ste svarile oriz. Dodadete lazhichka bademovo maslo i dobro promeshajte.
Dejstvo: Nikulcite od soja izobiluvaat so fosfolipidi, sostojki koi po sostavot se slichni na lojot, koj, pak, go sprechuva sozdavanjeto na brchki i gi ublazhuva postoechkite. Vodata vo koja se varel orizot e bogata so skrob koj deluva smiruvachki, no ima i momentalen lifting efekt. Masloto od badem ima izrazeno hidratantno dejstvo.
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2009 во 21:16

Маска против брчки

маска од портокал и маслиново масло

Измешајте две лажици маслиново масло со сок и рендана кора од еден портокал. Со четкичка за лице нанесете ја оваа смеса и измасирајте го лицето, вратот и деколтето а ако имате вишок извадете го со марамче.Маслиновото масло ја прави кожата мака и нежна. Добро ја пегла уморната и сува кожа а погодна е и за мрсен тен. Витаминот C од портокалот предизвикува продукција на колаген и ја зајакнува влакнестата структура на кожата. Овошните киселини прават мртвите ќелии да се исчистат а кожата останува нежна...........губитник

Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2009 во 23:21
користам козметика на „Ives Rocher“ претежно.
мојата идеална колекција за лице е „ pure calmille“
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Milaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
unique

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Milaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2009 во 09:35

Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 22:36
eucerin mislam deka e najdobra kolekcija 
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2009 во 20:04
Се креми за мозолки од Нивеа...Мисламлинијата се викаше Нивеа Јонг или така нешто....
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Ane09 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 209
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ane09 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2009 во 14:40
Nivea. Ednas nedelno piling od seker i nevenovo maslo. Maska od glina. Ednas mesecno kozmeticar. Dobra preporaka vi e ova so kamilicava. A za dezinfekcija dobar e i tecen kislorod i hidrociklin. A i pavloviceva, ednas nedelno.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.