IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Одржување на лицето
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Одржување на лицето

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
Автор
Порака
angied Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јануари.2007
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angied Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2007 во 18:06
МАСКА ЗА ПРИРОДЕН ЛИФТИНГ:

Добро изматете една белка ,нанесете ја на лицето и
оставете да делува петнаесетина минути а потоа измиете
го лицето со млака вода и намачкајте хидратантен крем.
Ефектите од овој третман добро се гледаат само по два
часа од миењето,а ако постапката се повторува повеќе
пати во неделата,со време резултатите ќе бидат трајни.
Кон врв
angied Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јануари.2007
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angied Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2007 во 21:19
MASKA ZA SUVA KOZA
Dobro izmatete edno celo jajce,i maskata nanesete ja
na liceto.Koga ke se isushi ostavete da deluva uste
10 minuti.Potoa liceto izmiete go so ladna voda i nama-
ckajte go so bademovo ili maslinovo maslo.


Кон врв
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2007 во 15:59
Originally posted by sexyemma sexyemma напиша:

sekoj den otkako stsanuvam liceto go cistam so dlabok pilingЛелеее, ќе си ја излупиш кожата со длабински пилинг секој ден Shocked. Пилинг се прави 2-3 пати неделно за мазна кожа, и 1-2 пати за сува...
Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2007 во 16:04
Originally posted by mara mara напиша:

 dali imate nekoja preporaka za cistenje na akni na teloto posebno grbot? mi treba nesto mnogu efikasno. Cenam na vasata pomos


Клиндамицин за акни на грбот - за лице е премногу силен (ако не си во пубертет). Ми го препорача козметичарка, ефикасен беше. Го има во секоја аптека како гел или лосион. Само многу е досадно на грб нешто да ставаш. Јас ставав 2-3 недели и после се откажав, а инаку за козметика сум многу последователна. Ако не е трагична ситуацијата, не се замарај, само пилинг еднаш неделно е доволно Thumbs%20Up
Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 104836
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2007 во 12:48
Garnier,dnevna krema,garnier losion za lice...
Toa e mojot IZBOR...
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2007 во 16:59
Млеко за вадење на шминка од Гарниер
Лосион од некоја наша фирма беше, за чистење на порите
Крем не ни ставам не ми е потребен
Имам мало лузно од сипаница на обравчето...и ептен чувствителна кожа, ако ме бакне некој што носи брада, веднаш се нафрлам и добивам алергија. голема%20насмевкаИзменето од ACELERA - 26.Октомври.2007 во 19:57
Кон врв
KaTeNcE1111 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јануари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaTeNcE1111 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2007 во 16:18
Jas stavam maska od glina 1-2 pati nedelno, piling nikogas ne koristam zatoa sto mi izleguva alergija na obrazite, a koristev dnevna krema i losion od l'oreal, a sega kupiv eucerin za da smenam malko, se nadevam deka ne se zafrknavголема%20насмевка
You will never get to HEAVEN if you`re scared of gettin HIGH!
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2007 во 18:08
Ne eksperimentiram mnogu...
ednas mesecno-kozmeticar,i sekojdnevna nega(mleko,tonik i krema)
navecer i nautro...

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
sp_dori Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1542
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sp_dori Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2007 во 14:01

Сапун од DOCTOR'S ( зелениот против акни ), лосион - Клиндацин и Young - Derm cream. ( На два - три дена , не секојдневна употреба за да не дојде до сушење на кожата )

Се што било поминало и се што ќе биде ќе помине !!!
Кон врв
Melina1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Melina1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2007 во 15:06
Zdravo! Sto koristite za bori pod oci?
Pozdrav!
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2007 во 15:08
Јас сеуште ништо ама ако сакаш совет најдобро е да посетиш козметичар иначе скоро од сите јаки фирми има и крема за очи против брчи,на пр.:Vichy,јас мислам дека се едни од најдобрите!
Кон врв
Melina1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Melina1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2007 во 15:38
Fala Sindarela, bev na kozmeticar i prasav, pa mi rece da zemam antiridna krema. Samo, toa e mnogu opsto,pa si mislev nesto pokonkretno, isprobano od nekojсреќа. Gledav i po kremite, ama najdov samo so retinol, ne znam dali e toa istoto?Dosega nemam koristeno vakva krema, ama krajno vreme e , ako ne i kasno veke...
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2007 во 15:48
najvazno e na liceto sekogas da imate prirodna nasmevka
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2007 во 19:59
.

Изменето од ACELERA - 27.Мај.2010 во 20:02
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,158 секунди.