IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Одржување на лицето
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Одржување на лицето

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Одржување на лицето
    Испратена: 28.Декември.2005 во 18:24
Како и на кој начин го одржувате лицето почневајки од миење па креми или било каква козметика за да ја сочува убавината и еластичноста?
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2005 во 18:30
Обично еднаш неделно ставам маска од глина,ретко правам домашни маски бидејќи немам време а и ми е многу кашкање.До пред две години го миев лицето само со камилица и само зимно време ставав крема,поради студот,а сега морам малце повеќе да му посветам внимание!Така да обавезно ставам и дневна и ноќна крема за лице!
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2005 во 18:35
Јас обавезно го мијам лицето со камилица. после обавезно со раце под ладна вода го плискам добри 5 мин. на крај ставам крема која е хидрантна за да го издржи предходниот напор на чистење со камилицата.
Но никогаш не практикувам да легнам со не исчистено лице многу ретко може да ми се случи и последиците се познаваат изутрина црвени дамнички и останати напорности.
од време на време еднаш неделно го чистам со Ласион со Клиндамицин поради нечистотиите кои се задржуваат на порите.
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2005 во 18:38
ова за лосионот Клиндамицин не сум знаела,го има ли по аптеки?
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2005 во 18:40
Да го има во било која апотека ама побарај го само на Фитофарм само тој е како што треба. Клиндамицинот е антибиотик кој ги смирува митесерчињата или моменталните акни пред циклус или од нечисти раце на работа.
Мнагу се препорачува кај девојки во Пубертет но се користи со паузи за да не дојде до привикнување на лицето кон антибиотикот и да нема после никаков ефект.
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2005 во 18:47
и да ти кажам право ќе си земам,бидејќи често менувам локации,од еден град во друг,па се шетам наваму натаму и на гнасотијата во воздухот многу ми реагира лицево.А пред спијење и јас обавезно го бришам или со тоник или лосион,зависи од неговата моментална состојба!
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2005 во 18:48
Да мила пробајго обавезно, суши многу лице ама сепак хидрантна ноќна крема ќе заврши работа
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2005 во 19:25
штом суши лице тоа е значи повеќе за лица кои се мрсни а тие со суво лице во никој случај да не го употребуваат!
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14591
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2005 во 21:19
jas liceto skoro sekoe sabajle go mijam so kamilica, koristam bedemova krema za lice da mi go omekne i ednas vo nedelata mu stavam maska od glina....moram da priznaam deka imav problemi so akni na liceto ,ama sega veke ne.....
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2005 во 22:17
Секој дневно го чистам лицето со тоник и млеко,потоа ја нанесувам дневната крема, која ми ја одржува влаѓноста на лицето во текот на денот.И се разбира вецерното цистење на лицето почнувајки од отстранување на шминката, со млеко и обавезно нокната ампула која одговара на моето лице.Еднаш неделно користам маска за лице која ми е припремена од мојата козметичарка на база на растителни билки.
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2005 во 11:28
Originally posted by Синдарела Синдарела напиша:

штом суши лице тоа е значи повеќе за лица кои се мрсни а тие со суво лице во никој случај да не го употребуваат!

Јас имам многу суво лице Синди затоа и напоменав дека го користам 1 неделно и после тоа со крема одозгора се е решено. Значи тие со сува кожа не секој ден.
Кон врв
rebeka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јуни.2005
Локација: Austria
Статус: Офлајн
Поени: 347
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rebeka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2006 во 12:40
SEKOJ DEN TREBA NEGA NA LICETO.CISTENJE SO BLAG LOSION STAVANJE NA KREMA I NAVECER NAJBITNO E LICETO DA  SE ISCISTENO DOBRO I DA SE STAVI KREMA KOJA KE DELUVA NA KOZATA PREKU NOKTA.

mnjkl
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2006 во 20:02
Piling za lice od med i pcenkaren griz - palenta: Izmesajte lazicka med i lazicka palenta. Izvadete ja šminkata i na vlažno lice,  so blagim trljanje nanesite ja ovaa smesa. Ke vidite, efektot e boženstven!
Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2006 во 21:23
jas sekoj den pred pienej go mijam liceto so deep wash od avon for man,na sabajle pole bricnje stavam nivea balsam i krem,dvapati nedelno koristam maska za lice od freeman najpro piling a potoa i maska od glina,avokado i oves,poprano koristev i tonik za lice,a pred izleguvanje stavam obavezno krema tri vo edno od vizion.....zvuci glupavo to olku go tintaram kako masko...ama liceto e oglealo na licnosta
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.