IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Одржување на лицето
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Одржување на лицето

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
Автор
Порака Обратен редослед
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2005 во 18:38
ова за лосионот Клиндамицин не сум знаела,го има ли по аптеки?
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2005 во 18:35
Јас обавезно го мијам лицето со камилица. после обавезно со раце под ладна вода го плискам добри 5 мин. на крај ставам крема која е хидрантна за да го издржи предходниот напор на чистење со камилицата.
Но никогаш не практикувам да легнам со не исчистено лице многу ретко може да ми се случи и последиците се познаваат изутрина црвени дамнички и останати напорности.
од време на време еднаш неделно го чистам со Ласион со Клиндамицин поради нечистотиите кои се задржуваат на порите.
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2005 во 18:30
Обично еднаш неделно ставам маска од глина,ретко правам домашни маски бидејќи немам време а и ми е многу кашкање.До пред две години го миев лицето само со камилица и само зимно време ставав крема,поради студот,а сега морам малце повеќе да му посветам внимание!Така да обавезно ставам и дневна и ноќна крема за лице!
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2005 во 18:24
Како и на кој начин го одржувате лицето почневајки од миење па креми или било каква козметика за да ја сочува убавината и еластичноста?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.