IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Филмови кои имаат или допираат верски теми
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Филмови кои имаат или допираат верски теми

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 8>
Автор
Порака
svemirski_duh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај svemirski_duh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2012 во 22:35
Naj skapiot Turski Film za Sultan Mehmed Fatih:

http://www.youtube.com/watch?v=5HoR9_VdAXc
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2012 во 06:55


The Message - Story about Islam (1976)
"Порака - приказна за исламот"
Инаку филмот е потврден од исламскиот конгрес во Либан, и други исламски теолози и историчари од светот, а согалсно традицијата на исламот во филмот не е прикажан ликот на хазрети Мухамед пејгамбер а.с.
Филмот беше номиниран за Оскар за најдобра музика.Изменето од Majkl - 25.Јануари.2012 во 06:57
Бог повторно му говори денес на човештвото преку Неговата пророчица, Габриеле од Вирцбург. Тој не ја говори речта на Библијата!
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2012 во 17:42


Изменето од Messenger - 20.Февруари.2012 во 17:43
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2012 во 23:34


   ХРАБРИ - филм со Христијанска содржина

http://vimeo.com/36698698   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2012 во 00:55
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2012 во 00:35


Трговецот од Венеција

Изменето од spiros - 19.Март.2012 во 00:36
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!Кон врв
gospel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 01.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 405
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај gospel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2012 во 11:53
SOVRSEN STRANEChttp://vimeo.com/37109346
"Be strong and courageous. Do not be terrified; do not be discouraged, for the LORD your God will be with you wherever you go." - Joshua 1:9
Кон врв
gospel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 01.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 405
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај gospel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2012 во 11:54
USTE EDEN SOVRSEN STRANEC
(prodolzenie od predhodniot film)http://vimeo.com/37109856
"Be strong and courageous. Do not be terrified; do not be discouraged, for the LORD your God will be with you wherever you go." - Joshua 1:9
Кон врв
gospel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 01.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 405
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај gospel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2012 во 12:06
PRIKAZNATA ZA RUT
(bibliski film)

http://vimeo.com/16051999


ZAD SONCETO

http://vimeo.com/15440395

APOKALIPSA (OTKROVENIE JOVANOVO)
(SPORED BIBLIJATA)

http://vimeo.com/15602196PATOT NA HRISTIJANINOT
(spored deloto na JON BYNIJAN)

http://vimeo.com/16533062

Изменето од gospel - 19.Март.2012 во 12:07
"Be strong and courageous. Do not be terrified; do not be discouraged, for the LORD your God will be with you wherever you go." - Joshua 1:9
Кон врв
gospel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 01.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 405
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај gospel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2012 во 12:10
DAVID I VIRSAVEJA
(bibliski film)

http://vimeo.com/27962406The Cross And The Switchblade
(za zivotot i deloto na NIKI KRUZ)

http://vimeo.com/16507206PROROK EREMIJA
(bibliski film)

http://vimeo.com/15863426


ISUS SPORED LUKA
(bibliski film)


http://vimeo.com/17027608
"Be strong and courageous. Do not be terrified; do not be discouraged, for the LORD your God will be with you wherever you go." - Joshua 1:9
Кон врв
gospel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 01.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 405
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај gospel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2012 во 12:12
DUSATA NA SURFEROT

http://vimeo.com/32315362


NADARENI RACE

http://vimeo.com/37458416PISMA ZA BOG

http://vimeo.com/38444965
"Be strong and courageous. Do not be terrified; do not be discouraged, for the LORD your God will be with you wherever you go." - Joshua 1:9
Кон врв
gospel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 01.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 405
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај gospel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2012 во 12:14
OSTAVENI

http://vimeo.com/17463599    - 1 DEL


http://vimeo.com/17601512    - 2 DEL


http://vimeo.com/17838775    - 3 DEL
"Be strong and courageous. Do not be terrified; do not be discouraged, for the LORD your God will be with you wherever you go." - Joshua 1:9
Кон врв
gospel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 01.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 405
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај gospel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2012 во 12:16
PEACE CHILD - DETE MIRA


http://vimeo.com/26193248
"Be strong and courageous. Do not be terrified; do not be discouraged, for the LORD your God will be with you wherever you go." - Joshua 1:9
Кон врв
gospel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 01.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 405
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај gospel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2012 во 12:23
Sveti Augustin 1.dio

http://www.youtube.com/watch?v=swKfgFGGZhg&feature=plcp&context=C4038842VDvjVQa1PpcFN3YvH9ln3lHVGUNtPn95nCOnwvwJ_mdhU%3D
Sveti Augustin 2.dio

http://www.youtube.com/watch?v=2933FkYWZbI&feature=plcp&context=C4a17be5VDvjVQa1PpcFN3YvH9ln3lHf-UfShIQpZHNXjNm8dkePo%3D
"Be strong and courageous. Do not be terrified; do not be discouraged, for the LORD your God will be with you wherever you go." - Joshua 1:9
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.