IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - БЕЗ КОМЕНТАР
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

БЕЗ КОМЕНТАР

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 84>
Автор
Порака
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: БЕЗ КОМЕНТАР
    Испратена: 29.Ноември.2011 во 19:48
Вреди ли да се коментира една ваква изјавазбунетост

Куртиши: Графитот не треба да ги навредува Македонците


Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2011 во 23:09
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Вреди ли да се коментира една ваква изјавазбунетост
<h2 ="title">Куртиши: Графитот не треба да ги навредува Македонците </h2>
Не вреди, во смисла дека еден ден ќе нема повеќе големи, средни и мали држави низ планетава.

Но вреди да се истакне суштината на изјавата(иако се сомневам во искреноста на мотивите) која ја даде Ваљбон, а тоа е дека, цитирам:

„Ако нè казнуваат за вакво нешто, тогаш графитот треба да се избрише, но во тој случај јас апелирам да се избрише и графитот со етничка Голема Македонија од спротивната страна со Солун како главен град“, додава Куртиши.„

Наредниот ден графитот на голема Албанија бил избришан, што сметам дека е сосема во ред. Не е доволно што низ интернет врие од мапи од голема Тунгузија, голема земја Дембелија, големо Негобило, уште фали низ градовите да се цртаат такви работи. Но, во веста ништо не се кажа дали беше прелеана со боја и картата на голема Македонија и дали има во врска истата некаква истрага. Доста лицемерно од медиумот...

Кај вакви работи вистинското прашање е не дали, туку: зошто нè тангираат? Не е ли тоа еден вид огледало во кое треба да се препознаеме себе си и потоа да превземеме позитивни и мирољубиви чекори самите да се промениме(мисли, ставови, сфаќања, однесување и сл.).

Изменето од Majkl - 29.Ноември.2011 во 23:10
Бог повторно му говори денес на човештвото преку Неговата пророчица, Габриеле од Вирцбург. Тој не ја говори речта на Библијата!
Кон врв
reuma Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јули.2011
Статус: Офлајн
Поени: 59
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај reuma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2011 во 16:45
Па нели и македонците имаат такви графити? Уметност!
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2011 во 09:36
bez komentar sum od nekoi tako zvani bistraci na politika ovde..газење од смеење

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85156
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2011 во 08:00


macedonia-ohrid-vegas


Изменето од емил - 30.Декември.2011 во 08:06
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2011 во 09:48
Originally posted by MyWay MyWay напиша:

bez komentar sum od nekoi tako zvani bistraci na politika ovde..газење од смеење

дададада
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2012 во 09:57
Размислува ли некој воопшто за чувставата на семејствата-блиските на погинатите во хеликоптерската несреќа?
Шокантно видео: Букефал, Скопје овде - дали ме слушаш!?
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85156
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2012 во 06:21
Битола и Пелагонија два дена без струја 

Делови од Битола и двете пелагонски општини Новаци и Могила два дена останаа без струја. Над 10 илјади семејства се во мрак и без греење. 

_____________________________________________________ 

a инаку сакат во рок да им платиш сметката инаку ќе ти ја исклучат струјата. И сега како извинување на тие фамилии каде имат мали деца како ќе им се извинат за незгодната ситуација во која ги ставија баш на едни од најубавите христијански празници ?
Кон врв
reuma Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јули.2011
Статус: Офлајн
Поени: 59
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај reuma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2012 во 16:14
Е, па ова со струјата е ВИША СИЛА (мислам имаше невреме). По законот никој не одговара, т.е. не сноси никакви последици кога причина за некоја последица е виша сила. .......Е сега друго е прашањето, дали мора секоја година или секоја падната снегулка во годината да не изненади и фати неспремни .......и да не знаеме кој каде е надлежен да чисти и што треба да прави и сл. И така да освен СДСМ во нашата државичка и во овие тешки времиња нема никој друг виновен. Инаку се е супер, Ура!
Кон врв
reuma Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јули.2011
Статус: Офлајн
Поени: 59
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај reuma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2012 во 16:18
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:


Originally posted by MyWay MyWay напиша:

bez komentar sum od nekoi tako zvani bistraci na politika ovde..газење од смеење


дададада


Може ли некој да го преведе зборот „bistraci"?

ВЕ МОЛАМ!
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2012 во 16:21
Мисли на "бистрачи". Луѓе кои бистрат политика
Ние не сме човечки битија со духовно искуство, туку духовни битија со човечко искуство
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2012 во 16:22
Некои кои бистрат политиканамигнување - бистрачисреќа


едиииттт...
пхп пред менеголема насмевка


Изменето од Santijago - 13.Јануари.2012 во 16:22
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2012 во 18:24
ццц...ова мое љубимче од министер прави работи од кои сите остануваат без коментарда

Каде си докторе, те бара министерот!


Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2012 во 20:53
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

ццц...ова мое љубимче од министер прави работи од кои сите остануваат без коментарда
Каде си докторе, те бара министерот!Ова е за поздрав. Конечно мора да се стави ред во јавното здравство.
Ние не сме човечки битија со духовно искуство, туку духовни битија со човечко искуство
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 84>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.