IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Хуманост на дело
  Активни теми Активни теми RSS - Ацески Сашо упатува апел за помош....
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ацески Сашо упатува апел за помош....

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Ацески Сашо упатува апел за помош....
    Испратена: 24.Ноември.2011 во 14:21


people_helping_people
Едно малку поинакво писмо, но со иста порака како и другите, потребна е Наша помош!

Писмо од еден наш и ваш пријател.

Долго ми требаше да го напишам ова писмо, и неколку пати го започнував.
Се чуствувам многу ниско и тажно пишуваќи го ова, но очигледно ги исцрпив сите ресурси и можности.
Ми останавте само вие. Ќе се чуствувам и одговорен ако и ова не го споделам со вас, иако се сомневам , дека и вие, како можеби и јас со недоверба ќе го читате, или верувам и недочитатае овој пост. Знам дека никому не му е лесно.
Но ете и мене ми се случи да морам да побарам ваква помош од вас.
Имав проблеми од финансиска природа, не е битно какви, и се борев како лав со нив.
Стигнав до , еве да речиме , подносливо нивно решавање, кога се се сруши повторно.

Пред скоро месец дена ми се случи сообраќајна несреќа во која за среќа јас и сопругата останавме живи. Јас со скрешени ребра, набиеници и неспособност да се мрдам скоро месец дена, таа со хематоми и драсканици.

Сметаме дека господ не чувал и ни подарил нов почеток.
За жал, лекувањето, некои инекции кои приватно треба да се купат не коштаа по 40 евра денот за една ( по две наутро и навечер за двајцата ) па успеавне да се задолжиме во аптека веќе со сериозна сума која ги надминува сите наши можности и можностите на пријателите и семејството. Ако речам 5000 евра, веројатно ќе речам малку.
Но , тоа во основа не битно . Веќе нема ресурси кои не сум ги искористил. Наводно фондот , после постапката ќе ги рефундира тие средства, но не пократко од година од денес. Што да ви кажам. Ми се здрвуваат рацете кога понатаму пишувам, ама веќе не знам што да смислам.

Решив од Вас да побарам една скромна сума од 60 денари.

Доколку имате можност да издвоите 60 ден од , вашиот верувам скромен буџет, ве молам уплатете ги на трансакциона сметка 200001546158652 на име Ацески Сашо при Стопанска Банка АД Скопје.

Им благодарам на сите хумани луѓе што ќе ми излезат во пресрет и ќе ми помогнат !


-----------------------------------------------


http://www.donacii.mk/2011/11/18/apel-za-pomosh/

Кој  може нека помогнесреќа

I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
akvarium14 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај akvarium14 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2011 во 18:01
da odma ke mu dadam i pomognam isto ko sto mi pomognavte vie ....,d vas toj pravoslavie i uste 2-3 samo [pnizuvanje dobiv,od mene za vas ova

Изменето од akvarium14 - 25.Ноември.2011 во 18:02
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2011 во 18:10
Ајде смиренонамигнување
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.