IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Која книга би сакале да ја прочитате?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Која книга би сакале да ја прочитате?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 20>
Автор
Порака
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2006 во 15:45
Originally posted by Dogi Dogi напиша:

Шекспир во приказни - М.Ч.Лемб


Ја има прочитано некој оваа книшка?
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2006 во 15:47
Originally posted by Dogi Dogi напиша:

Originally posted by Dogi Dogi напиша:

Шекспир во приказни - М.Ч.Лемб


Ја има прочитано некој оваа книшка?


jas ama mnogu odamna.......... u osnovno
Motivation is game in my hands
Кон врв
boli glava Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај boli glava Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2006 во 15:50
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Originally posted by engie engie напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

jas bi sakal da gi procitam Demijan i Sidarta od Herman Hese...:)))

sakam i nesto od nice da procitam:)))

Alekta gi imam procitano i dvete knigi i mene licno mi se dopadnaa no najgolem vpecatom mi ostavi "Stepskiot volk" (milsam taka se vikase) sto e isto delo na Herman Hese.

:))))) znam , inace da taka se vika knigata....ja nemam procitano ama sega kaj i da kje gi procitam site tri:))))

Od se sto e napisano go pocituvam samo ona sto e napisano so sopstvena krv!

,,NICE"

Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2006 во 00:11
sakam da procitam nekoe horor knidze, ama ne znam dali mozam da najdam...
Точачиња.
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2006 во 04:18
sakam da ja procitam TALES OF MISTERIES AND IMAGINATIONS mi izgledat kako da vetuvat neso knidzeto...
Точачиња.
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2006 во 04:29
сакам да ги прочитам сите книги со ми се за оваа сесија ама стварно не знам дали ке успеам,а за полагање да не прам муабет
Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2006 во 13:13
Jas sakam da ja procitam "LJUBOV I ALHEMIJA" od jung
Кон врв
White Eagle Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 182
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај White Eagle Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2006 во 01:14
Originally posted by joki joki напиша:

koja kniga bi sakale da ja procitate, za koja ste slusale deka e dobra i taka nesto?       

paaaaa jas sakam da ja procitam "izgubenite faraoni" od... neznam od kogo e , ja najdov doma i za raspustov ke gledam da ja procitam, mi izgledat kako dobra kniga, iako ne sum bas bas po citanjevo

  Ај части една книга,па ќе ја прочитаме

Ако ти е лошо ич не се грижи,утре ќе биде полошо.

Ако си среќен ич не се сеќирај,ќе помине.
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2006 во 04:24
Originally posted by White Eagle White Eagle напиша:

Originally posted by joki joki напиша:

koja kniga bi sakale da ja procitate, za koja ste slusale deka e dobra i taka nesto?       

paaaaa jas sakam da ja procitam "izgubenite faraoni" od... neznam od kogo e , ja najdov doma i za raspustov ke gledam da ja procitam, mi izgledat kako dobra kniga, iako ne sum bas bas po citanjevo

  Ај части една книга,па ќе ја прочитаме

 

 

аааааа мајката...!!!!белото циганче ке ви ја дам ако сакате...само нејзе ја дава без пари и то одма...ак сакате преку пошта....

Точачиња.
Кон врв
White Eagle Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 182
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај White Eagle Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2006 во 17:09
Originally posted by joki joki напиша:

Originally posted by White Eagle White Eagle напиша:

Originally posted by joki joki напиша:

koja kniga bi sakale da ja procitate, za koja ste slusale deka e dobra i taka nesto?       

paaaaa jas sakam da ja procitam "izgubenite faraoni" od... neznam od kogo e , ja najdov doma i za raspustov ke gledam da ja procitam, mi izgledat kako dobra kniga, iako ne sum bas bas po citanjevo

  Ај части една книга,па ќе ја прочитаме

 

 

аааааа мајката...!!!!белото циганче ке ви ја дам ако сакате...само нејзе ја дава без пари и то одма...ак сакате преку пошта....

  Дај бе некоја друга,Белето Циганче сега и ти. Ја имаме читано сите

Ако ти е лошо ич не се грижи,утре ќе биде полошо.

Ако си среќен ич не се сеќирај,ќе помине.
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2006 во 19:03

Originally posted by френки френки напиша:

Ја барам  "Кој ми го здипли сирењето". Не го знам авторот, арна книга била?

mnogu dobra kniga....ama imeto na avtorot IC ne mi teknuva

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
White Eagle Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 182
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај White Eagle Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2006 во 11:00
Луѓе дајте бе муфте некоја книга
Ако ти е лошо ич не се грижи,утре ќе биде полошо.

Ако си среќен ич не се сеќирај,ќе помине.
Кон врв
Corporal^^ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 833
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Corporal^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2006 во 13:48
лорд оф тхе рингс сите дела
Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior
Кон врв
mende Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 801
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mende Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2006 во 13:50
kaj ja odbra taa kniga ziti se me potseka na minatoto
mbm
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 20>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,641 секунди.