IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Која книга би сакале да ја прочитате?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Која книга би сакале да ја прочитате?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 20>
Автор
Порака
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Која книга би сакале да ја прочитате?
    Испратена: 23.Декември.2005 во 21:55

koja kniga bi sakale da ja procitate, za koja ste slusale deka e dobra i taka nesto?       

paaaaa jas sakam da ja procitam "izgubenite faraoni" od... neznam od kogo e , ja najdov doma i za raspustov ke gledam da ja procitam, mi izgledat kako dobra kniga, iako ne sum bas bas po citanjevo

Точачиња.
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2005 во 14:47
bi sakala da procitam nekoja kniga od Ghost ......

Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2005 во 14:48
Шекспир во приказни - М.Ч.Лемб
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2005 во 15:28
ustvari ,nemam vreme za knigi,  so skolo sum preokupirana 
Кон врв
poison_f^ Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 64
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај poison_f^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2005 во 16:47

  "ALHEMICAROT", "PAPATA JOVANA" I "KODOT NA DAVINCI"    A VO MOMENTOV JA CITAM "PETTATA GORA" OD PAULO COELJO I MOZAM DA VI PREPORACAM DA JA PROCITATE PREKRASNA E                         

poison/nezaboravi da smo se sreli na najlepsoj stazi zivota koja se zove mladost
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2005 во 19:07

Originally posted by girl^^^ girl^^^ напиша:

bi sakala da procitam nekoja kniga od Ghost ......

ko ke ja procitas da kazis vpecatoci, osekam deka ke e extra dobraimas vreme sega za zimskiov raspust, ustvari na fakultet da ne si?

Точачиња.
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2005 во 23:25

jas bi sakal da gi procitam Demijan i Sidarta od Herman Hese...:)))

sakam i nesto od nice da procitam:)))

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2005 во 19:38
aha da , gi znam deckite nemat veze, sigurno se dobri cim sakas da gi procitas, ne sumljam vo tvojot vrven izbor
Точачиња.
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2005 во 20:04
некоја полесна книга,како на примеr novata на Кенди Бушнел мислам беше 4 плавуши
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2005 во 20:22
dobar naslov, bi trebalo da e dora i knigata
Точачиња.
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2005 во 20:36
ona e pisatel na super knigi,samo po sexot i gradot mozeme da zaklucime,toa e nejzina kniga!
Кон врв
engie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Zimbabwe
Статус: Офлајн
Поени: 2775
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај engie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2005 во 10:57
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

jas bi sakal da gi procitam Demijan i Sidarta od Herman Hese...:)))

sakam i nesto od nice da procitam:)))

Alekta gi imam procitano i dvete knigi i mene licno mi se dopadnaa no najgolem vpecatom mi ostavi "Stepskiot volk" (milsam taka se vikase) sto e isto delo na Herman Hese.

Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2005 во 15:37
Originally posted by engie engie напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

jas bi sakal da gi procitam Demijan i Sidarta od Herman Hese...:)))

sakam i nesto od nice da procitam:)))

Alekta gi imam procitano i dvete knigi i mene licno mi se dopadnaa no najgolem vpecatom mi ostavi "Stepskiot volk" (milsam taka se vikase) sto e isto delo na Herman Hese.

:))))) znam , inace da taka se vika knigata....ja nemam procitano ama sega kaj i da kje gi procitam site tri:))))

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2006 во 01:30

SLUSAM SI CITALA NESO OD HESE, MISLAM SIDARTA

 da kazis impresii

Точачиња.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 20>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.