IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - ВМРО за Бранко
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ВМРО за Бранко

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
trampolina Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trampolina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: ВМРО за Бранко
    Испратена: 29.Септември.2011 во 10:12
Имам една голема молба... Дали некој може да го стави овде текстот што во предизборната кампања одеше против Бранко Црвенковски. Тоа е оној текст во кој ВМРО предочи хронолошки што се има направено Б.Ц. во годините на владеењето. Ви благодарам.
Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2011 во 13:53
Македонија е самостојна држава веќе 20 години, и ако очекуваме дека само Бранко има нешто направено или утнато, што е со владеењето на ВМРО кое не е временски за потценување...да потсетам

• 1992-1994, Кљусев (ВМРО)
• 1998-2002, Георгиевски
• 2006-2011, Груевски.... сеуште актуелен до 2015

Значи, од 20 години самостојност на Р. Македонија 11 години се раководи од ВМРО. Сем кукулелекање дека Бранко ја уништил државата, каде е судскиот доказ за сето тоа? Дали е осуден за да го осудиме ние самите?

Тоа што некоја политичка партија си ги оцрнува конк*рентите е друга приказна, Тито велел, преџи са речима на дело.
Homo homini lupus est...
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2011 во 18:03
Originally posted by Buggyman Buggyman напиша:

Македонија е самостојна држава веќе 20 години, и ако очекуваме дека само Бранко има нешто направено или утнато, што е со владеењето на ВМРО кое не е временски за потценување...да потсетам

• 1992-1994, Кљусев (ВМРО)
• 1998-2002, Георгиевски
• 2006-2011, Груевски.... сеуште актуелен до 2015

Значи, од 20 години самостојност на Р. Македонија 11 години се раководи од ВМРО. Сем кукулелекање дека Бранко ја уништил државата, каде е судскиот доказ за сето тоа? Дали е осуден за да го осудиме ние самите?

Тоа што некоја политичка партија си ги оцрнува конк*рентите е друга приказна, Тито велел, преџи са речима на дело.Потполно си во право со дискусијата и резимето за владеењето на оваа власт,во духот на последните настани,а како придонес за нашиот напатен живот би ти рекол АФЕРИМ бе момче АШКОЛСУН на верата, ааа т-ка.
Па би се надоврзал да биде ПОЈАСНО,сега ова ДПМНЕ нема врска со ВМРО, овие кадри на ова ДПМНЕ се ИЗНЕДРЕНИ од БРАНКО,односно тие се МЛАДИТЕ кадри кои не успеаа таму (во СДСМ),па пополека го презедоа ДПМНЕ(тоа за да изгледа така,но во стварнот таа е од дедо Киро,имале желба да го пое.ат ВМРо и им успеа),инаку ослабено и оставено од БУГАРОФИЛИТЕ на Љубчо.
Така ако ти спомнам во нашиот град- Прилеп од Координатор,градоначалник,пратеници,се што мрда во ФУНКЦИЈА,се стари СДСМ-овци,но изиграни и сега мама расплакуваат,а гледам тоа е и низ цела ДРЖАВА. затоа нека не мотаат многу ,и нека не шират пропаганда,зашто и како секоја ЈАКА пропаганда(Геблс,Сталин),на крајот ќе им удри од ГЛАВА.
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.