IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Животински и растителен свет
  Активни теми Активни теми RSS - Отров против бубашваби или лебарки
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Отров против бубашваби или лебарки

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
sandra74 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sandra74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Отров против бубашваби или лебарки
    Испратена: 30.Август.2011 во 18:38
Сакам да прашам , дали некој на форумов знае некој добар отров или добар наичин како да ги уништам бубашвабите што ги имам дома низ станот веќе подолго време.

Ич неможам да ги трпам :)
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2011 во 17:13
Јас немам таков проблем во мојот дом,ама се чудев кога доаѓаа кај мене на работа и ми бараа Ациди Борици нерастворена.

Им давав по некој грам на сите и на крајот ме заинтригира оваа честа побарувачка ,па една колешка ја прашав за каква намена ја бара,а таа рече дека со гранулите од оваа киселина посипувала храна и на тој начин се ослободила од бубашвабите.

Ете,пробај и ти Сандра!среќа
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
acealek88 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај acealek88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2011 во 17:11
Originally posted by renatax renatax напиша:

Јас немам таков проблем во мојот дом,ама се чудев кога доаѓаа кај мене на работа и ми бараа Ациди Борици нерастворена.Им давав по некој грам на сите и на крајот ме заинтригира оваа честа побарувачка ,па една колешка ја прашав за каква намена ја бара,а таа рече дека со гранулите од оваа киселина посипувала храна и на тој начин се ослободила од бубашвабите.Ете,пробај и ти Сандра!среќа

Не е до толку ефикасно,
не умираат одма , паѓаат на грб и претаат во место долго време... после тоа ќе треба да ги згазиш со нога
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2011 во 11:21
Тогаш пробајте со Раид за бубашваби барем него го има по маркетите.Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
acealek88 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај acealek88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2011 во 12:58
Originally posted by renatax renatax напиша:

Тогаш пробајте со Раид за бубашваби барем него го има по маркетите.


Ќе пробам , само кај мене се уште малечки , изгледа повеќето се сега родени и кога е изгасено сватлото најчесто шетаат , така што малце тешко ќе биде со раид :)
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2011 во 23:53
...pa, bash deka se malechki, moze mnogu polesno da se istrebat otkolku golemite koishto se pootporni na se.

...inache,...ima i edni kredi po pazarive,...samo ke im go preprechish patot  so pishuvanje na linii so nea, tamu kaj shto najmnogu se dvizat i posle nekoe vreme samo zemi ''izmeti'' gi.

...ama , toa otkako ke im se unishti legloto !
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
acealek88 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај acealek88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2011 во 18:08
Originally posted by brza brza напиша:

...pa, bash deka se malechki, moze mnogu polesno da se istrebat otkolku golemite koishto se pootporni na se....inache,...ima i edni kredi po pazarive,...samo ke im go preprechish patot  so pishuvanje na linii so nea, tamu kaj shto najmnogu se dvizat i posle nekoe vreme samo zemi ''izmeti'' gi....ama , toa otkako ke im se unishti legloto !


a kade da im go najdam legloto ?
plus toa so kredite go imam probano , ne e bas efikasno , ne znam zosto
... i uste nesto , neli ako im go unistam legloto veke nema da ima , taka sto nema da ima potreba da stavam otrov ? :)


Изменето од acealek88 - 29.Септември.2011 во 18:25
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2011 во 11:19
Брза сака да каже дека во леглото се оние ситни бубици со тенденција да станат гоооолеми бубачкиголема%20насмевка и пожелно е да го откриеш нивното гнездо за да ги уништиш,а на оние  големките кои ти се шетаат низ станот да им го препречиш патот со таа креда и потоа да ги отстраниш/изметеш.среќа
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2011 во 00:39
pa sega,...kredata e poefikasna kaj pomalechkie.

...inache,...kaj gi ima najchesto?

...pa,...na topli i ne mnogu vlazni mesta,...nepodlozni na struenje na vozduh,... zad i vo mijalnikot, bidejki vo nego  e i bojlercheto najchesto....pa na  gornite kjoshevi pod plochata  na kujnskite elementi , pod i vo  lajsnite,......

....porano gi imav milion ,. mi beshe strav da stanam navecher i da ne zgazam nekoja bos,
.....gi palev so plamenik, so fen za vadenje boja ,...so vrela voda....so pravosmukalka,..голема%20насмевка.

 ama , otkako ja smeniv cela kujna ne im davam vekje da im e ubavo kaj mene,...so kreda najchesto,....iako se sluchuva nekoja golema  i da zaluta ,..od kaj komshijata.....намигнување


Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
acealek88 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај acealek88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2011 во 12:43
Originally posted by brza brza напиша:

pa sega,...kredata e poefikasna kaj pomalechkie....inache,...kaj gi ima najchesto?...pa,...na topli i ne mnogu vlazni mesta,...nepodlozni na struenje na vozduh,... zad i vo mijalnikot, bidejki vo nego  e i bojlercheto najchesto....pa na  gornite kjoshevi pod plochata  na kujnskite elementi , pod i vo  lajsnite,..........porano gi imav milion ,. mi beshe strav da stanam navecher i da ne zgazam nekoja bos,.....gi palev so plamenik, so fen za vadenje boja ,...so vrela voda....so pravosmukalka,..голема%20насмевка. ama , otkako ja smeniv cela kujna ne im davam vekje da im e ubavo kaj mene,...so kreda najchesto,....iako se sluchuva nekoja golema  i da zaluta ,..od kaj komshijata.....намигнувањеpa i da zgazis nekoja bos , ne e strasno , se dodeka se mali , hahahaah :)
A ako im go najdam gnezdoto i go rasturam dali ke si otidat golemite posle toa ?
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2011 во 00:14
...mislev na gadenje,  be,

...a, zoshto da ne si otidat golemite,...ako vekje si im go rasturil smisolot za zivot?  намигнување

...sega mi tekna deka moze da gi ima i kaj elektrichnite komponenti na pogolemite aparati vo kujnata ,...duri i vo mikrobranovata ,...potochno pozadi displejot,...zatoa shto toj e postojano pod napon ,pa se zagreva,..idealno za odgleduvanje na malechkite bubashvabichki.голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2011 во 00:17
Originally posted by brza brza напиша:

...mislev na gadenje,  be,

...a, zoshto da ne si otidat golemite,...ako vekje si im go rasturil smisolot za zivot?  намигнување

...sega mi tekna deka moze da gi ima i kaj elektrichnite komponenti na pogolemite aparati vo kujnata ,...duri i vo mikrobranovata ,...potochno pozadi displejot,...zatoa shto toj e postojano pod napon ,pa se zagreva,..idealno za odgleduvanje na malechkite bubashvabichki.голема%20насмевка
плазење
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
acealek88 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај acealek88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2011 во 04:13
Originally posted by brza brza напиша:

...mislev na gadenje,  be,...a, zoshto da ne si otidat golemite,...ako vekje si im go rasturil smisolot za zivot?  намигнување...sega mi tekna deka moze da gi ima i kaj elektrichnite komponenti na pogolemite aparati vo kujnata ,...duri i vo mikrobranovata ,...potochno pozadi displejot,...zatoa shto toj e postojano pod napon ,pa se zagreva,..idealno za odgleduvanje na malechkite bubashvabichki.голема%20насмевкаDobro , jas vo sekoj slucaj ke probam da im go najdam gnezdoto, se nadevam ke gi sredam malite pred da prerasnat vo golemi... za razlika od tebe , jas ne se gadam :)

Изменето од acealek88 - 02.Октомври.2011 во 04:13
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2011 во 14:23
pa, shtom ne se gadish ti,...zoshto da gi ubivash?изненадување

...zemi, odgleduvaj gi i...odvreme na vreme ,...proprzi gi vo vrelo maslo....za da si imash neshto za grickanje,.......... dodeka gledash nekoj dobar film !намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.