IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Кошарка и ракомет
  Активни теми Активни теми RSS - Литванија 2011
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Литванија 2011

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 15>
Автор
Порака
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2011 во 20:35
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2011 во 23:51
Utre kade ke ja gledame ...Onaka grupno FORUMSKI
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2011 во 23:52
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2011 во 18:45
Македонија-Словенија 68-59
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2011 во 18:50
Originally posted by Calipso Calipso напиша:

Македонија-Словенија 68-59



Секоја чест на нашите играчи! Честитки за значајната победа над достоен противник како што е Словенија!

P.S. Само кај мене ли се слави толку огнено, или и во другите места? Откако ја победивме Грција, сите се некако на готовност, како во воена состојба.

Изменето од Македон - 10.Септември.2011 во 18:59
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2011 во 19:05
Originally posted by Македон Македон напиша:

Originally posted by Calipso Calipso напиша:

Македонија-Словенија 68-59



Секоја чест на нашите играчи! Честитки за значајната победа над достоен противник како што е Словенија!

P.S. Само кај мене ли се слави толку огнено, или и во другите места? Откако ја победивме Грција, сите се некако на готовност, како во воена состојба.


Секаде е огнено
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2011 во 20:39
A be mashini...........

kolku ni ja ispolnija dusata kosarkarite ne se svesni se uste.....

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2011 во 21:07
Cestitki za momentalno najdobrata Makedonska reprezentacija, za 6tata pobeda po red na ova EP...
Igra i taktika koja zasluzuva respekt, zrelost i motiviranost kako retko viden kvalitet kaj bilo koj nas klub ili reprezentacija...

Prvo mesto so 4 pobedi bez poraz dosega vo osminafinalnata grupa, uspeh sto, da bidam iskren, nikogas ne bi go prognoziral. Uspeh sto duri me tera vecerva da navivam i za Grcishtata - da ja pobedat Rusija so sto pomala razlika, samo i samo da ostaneme prvi vo ovaa grupa...

Kalkulacii... Vcera sakav da se bavam so niv, ama iskreno se nadevav na pobeda protiv Slovenija, koja denes se ostvari...
Znaci, dokolku Grcija ja pobedi Rusija so sto pomala razlika (da receme 1 kos razlika), mozeme da si dozvolime da zagubime od Rusite... Samo ne mnogu... I da ostaneme na prvo mesto... Za vo cetvrtfinale da igrame so 4to rangiranata reprezentacija od drugata grupa...


Bonus... Dokolku se plasirame do 6to mesto na ova EP, nasata reprezentacija kje igra kvalifikacii za Olimpiskite igri vo London 2012...

Momci, mislam deka go zasluzuvate toa. Srekjno...
Incredible Blue
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2011 во 21:42
E sho da im pravam na Rusite sega. Im davam sansa da pobedat so nas, a oni nekjat.

Greece-Rossija 67:83.

Znaci, vo ponedelnik na megdan za 1vo mesto u grupa...
Incredible Blue
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2011 во 01:00
Deneska spored mene najdobrata partija sto ja pokazaa nasite kosarkari...Cestito...Me ubi ovoj Dokuzovski so 6 : 0...голема%20насмевка
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2011 во 12:06
Има ли некој информации дали Гечевски е озбилно повреден? Ако е така, тогаш тоа е почеток на крајот. Штета. тага Се надевам да освојат барем едно од првите шест места. среќа
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2011 во 14:00
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Има ли некој информации дали Гечевски е озбилно повреден? Ако е така, тогаш тоа е почеток на крајот. Штета. тага Се надевам да освојат барем едно од првите шест места. среќа


Тодор Гечевски скрши рака

Ако треба, Гечевски ќе игра и со скршен зглоб
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2011 во 22:38

Србија четвртфиналист, шпанска лекција за Французите


http://plusinfo.cfd.mk/large_pics/2011/09/11/srb-tur.jpg
Србија со 68-67 ја совлада Турција и се пласира меѓу осумте најдобри во Европа откако го освои четвртото место во групата Е на Европското кошаркарско првенство во Литванија. Првата позиција му припадна на европскиот првак Шпанија, кој со 96-69 ја декласира досега непоразената Франција. Во последната средба од втората фаза во оваа група, домаќинот со 84-75 ја надигра Германија. Во четвртфиналето на ЕП 2011 се пласираа: Шпанија, Франција, Литванија и Србија.
Група Е
Резултати: Србија - Турција 68-67, Франција – Шпанија 69-96, Литванија - Германија 84-75.
Табела: Шпанија и Франција 4-1, Литванија 3-2, Србија 2-3, Турција и Германија 1-4.






I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2011 во 22:40
Со победа над Русија утре играме 1/4 финале со Србите а со пораз 1/4финале со домаќинот Литванија .... Реално многу полесно ќе е за нас 1/2 финале преку Србија да Па така одиме на победа и утре голема%20насмевка
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.