IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Кошарка и ракомет
  Активни теми Активни теми RSS - Литванија 2011
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Литванија 2011

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 15>
Автор
Порака Обратен редослед
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2011 во 22:33
Да не си му во кожа на Дамјан Стојановски. тага
 
Среќа во несреќа е што изгубивме од Русија... а не од некој селски тим. голема%20насмевка


Изменето од LiDivio - 18.Септември.2011 во 22:35
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2011 во 21:51
Што ќе беше да беше..
И очекувано-Шпанија е новиот Европски шампион.


А нашиот Борче-најдобар стрелец на првенството
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2011 во 21:24
Sto li ce bese , sutot da ni pojdese na prvenstvoto...barem + 5%...изненадување
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2011 во 20:32
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

sudiive ja preteraa лутина


да му ебам тоа судиите (поготово на тој гркот давај газ)

дај Господ на судиите децата да им личат како кириленко (ко пештерски луѓе) лутина
а ако веќе имаат деца тогаш внуците да им личат


фантастично 4 место па тоа е одлично

со русите се боревме како лавој (в година ќе ги смачкаме како ништо) а  шпанците и франците тешко,тие се од друга планета

МА КЕ ДО НИ ЈА!!!!!!!

забава


п.с Бошко наш многу ми беше интересен, на сите утакмици како кенгур скокаше голема%20насмевка  дека најмал е
се бори како лав,паѓа, скока,трча побрзо и од побратимот негов усаин болт како за неговата земја да игра среќа








Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2011 во 20:13
нека%20ти%20е%20срам.....jokголема%20насмевка

љубов

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2011 во 20:02
Originally posted by MyWay MyWay напиша:

Originally posted by sanja-a sanja-a напиша:

Originally posted by MyWay MyWay напиша:

Originally posted by sanja-a sanja-a напиша:

да можев со сите ќе се омажев многу ги сакам бре


e shipki site...moze po pola da si gi delime....


сори Мадоно Илиевски не го делам



sloboden e Madono za mene samo Samardziski


Рековме за мене вие делете си ги другите
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2011 во 19:58
Originally posted by sanja-a sanja-a напиша:

Originally posted by MyWay MyWay напиша:

Originally posted by sanja-a sanja-a напиша:

да можев со сите ќе се омажев многу ги сакам бре


e shipki site...moze po pola da si gi delime....


сори Мадоно Илиевски не го делам



sloboden e Madono za mene samo Samardziski

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2011 во 19:27
Originally posted by MyWay MyWay напиша:

Originally posted by sanja-a sanja-a напиша:

да можев со сите ќе се омажев многу ги сакам бре


e shipki site...moze po pola da si gi delime....


сори Мадоно Илиевски не го делам

Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2011 во 19:17
ЛАВОВИ... МАКЕДОНИЈА НИКОГАШ НЕ БИЛА ПОГОРДА!!!
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
zverka_ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zverka_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2011 во 18:41
So Rusija vo srce,im se vosh*tuvam na makedonskite kosharkari za izvonrednata igra!!!!!!! .....Chestitki, momci, za osvoenoto 4-to mesto!
Јас сум 99% сигурна дека луѓето ме озборуваат,но 100% сум сигурна дека баш "ме заболи" за тоа!!!
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2011 во 18:32


I cetvrto e uspeh
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2011 во 18:27
abeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee лутина



cestito cetvrto mesto....
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2011 во 17:55
sudiive ja preteraa лутина
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2011 во 13:21
Мекејлеб, Антиќ и Илиевски во идеалната петорка на Европското првенство

За прв пат во нашата историја еден наш кошаркар има можност да се најде во идеалниот состав на еден шампионат од највисок ранг. На ова првенство, не еден туку, тројца Македонци имаат можност да бидат во најдобрата петорка на ЕП во Литванија.

Перо Антиќ, Бо Мекејлеб и Владо Илиевски се најдоа на списокот од 12 играчи кои конк*рираат за најдобриот состав, а за кој може да гласаат спортските новинари кои известуваа за натпреварите.

Мекејлеб се очекува сигурно да се најде во најдобрата петорка.Тој е една од ѕвездите на овој шампионат и еден од најдобрите поентери. Американецот со македонски пасош е во игра и за најпрестижната индивидуална награда на првенството во Литванија, титулата за најкорисен, МВП-играч на ЕП.

Покрај македонската тројка на списокот се најдоа и Николас Батум, Жоаким Ноа, Паркер (Франција), Витали Фризон, Андреј Кириленко, Тимофеј Мозгов (Русија), Пау Гасол, Марк Гасол и Наваро (Шпанија).
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.