IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Постои ли нешто од кое сте зависни?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Постои ли нешто од кое сте зависни?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 31>
Автор
Порака
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Постои ли нешто од кое сте зависни?
    Испратена: 20.Декември.2005 во 17:40

postoi li nesto od koe sto ste zavisni????

t.e. sekoj e zavisen od nesto...ama ste se zaprasale lizosto ne mozete bez toa Nesto??? zosto imate potreba od toa Nesto i bez da vi tekne...??

 



Изменето од mamma - 12.Април.2008 во 16:43
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2005 во 17:44

site sme zavisni od cetirite elementi - voda, vozduh , ogan, zemja....ama pokraj niv? nesto sto sekogo posebno go vlece...?

pr. jas sum zavisnik od cokoladi, pecurki, kompjuter...i normalno - MUZIKA......i od drugi raboti sum zavisna...ama od ovie...posebno...

od muzika.....recisi site sme zavisni od muzika...taaa me vodi niz zivotot

kompjuter....psihicki sum zavisna od nego....uste ne mozma da si objasnam zosto postojano bez pricina sednuvam na kompjuter i rabotam nesto sto nema vrska so moite obvrski.....

cokoladi i pecurki....i psihicki i fizicki....

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2005 во 19:23
зависен сум.... од луѓееееееееееееее
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2005 во 23:27
zavisna sum od internet......pominuvam  10h dnevno pred kompjuter....spijam, jadam i celo vreme sum na kompjuter.....osven koga pravam pauza,decko mi e tuka  da m erelaksira   i toa....
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2005 во 23:29
ти не си авантурист девојко, лелеееее нема шанси да киснам на ком толку време, кога можам да си излезам со светов да си се видам.... ц ц ц ц  ц
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2005 во 23:42
iskreno....ne sakam zurki......slavam samo ako ima povod ili ako e praznik.....inace ne me intersira sto pravi mladinata po kaficite i diskotekite....jas imam moj zivot i kako sum odlucila  taka ke go ziveam....
p.s. ne sum edinstvena...imam uste 5 drugarki kako mene...ama non-stop online
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2005 во 23:45

и сите 6 сте на ком цело време???????????????????????????? но комент

    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2005 во 23:55
Зависник сум од лап топот, ако сакаат да ме казнат нека ми го одземат,ке скинам конци одма:))
Зависник од мобилниот, без него никаде.
Зависник од автомобилот, правам кручиња низ град кога сум напната, нервозна, кога тепам време од досада.
Зависник сум од овошни јогуртчиња.Дневно мора да имам едно.

БЕЗ ОВА НЕМОЖАМ НИКАКО


















[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2005 во 23:59
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

и сите 6 сте на ком цело време???????????????????????????? но комент



da eve momentalno sum so uste 3 zenski i tie do mene tipkaat po lap topot, a drugite 2 se na push pauza 
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2005 во 00:02

Originally posted by maja maja напиша:

Зависник сум од лап топот, ако сакаат да ме казнат нека ми го одземат,ке скинам конци одма:))
Зависник од мобилниот, без него никаде.
Зависник од автомобилот, правам кручиња низ град кога сум напната, нервозна, кога тепам време од досада.
Зависник сум од овошни јогуртчиња.Дневно мора да имам едно.

БЕЗ ОВА НЕМОЖАМ НИКАКО

а ти не си тачна жими се  Што убаво си го спомна Дуомо еднаш бре, зашо сега вака??  Релакс малце и ослободи се од сите овие глупости... Освен од јогуртчето


















    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2005 во 00:04
ОК ке те послушам останува само јогуртчето
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2005 во 00:07
ете така, и внеси малце дух во се*еееееееееееееееее... ти фали тоа мајке ми  а нешто дефинитивно премногу ти фали.... авантуристички живот, глава ставам на трупец ако ова не ти фали......  имам осет за вакви работи верувај
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
brmm Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brmm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2005 во 00:07
Еххх... што им фали на тие работи, зш да се одвикнува...таман си е
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2005 во 00:10
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

ете така, и внеси малце дух во се*еееееееееееееееее... ти фали тоа мајке ми  а нешто дефинитивно премногу ти фали.... авантуристички живот, глава ставам на трупец ако ова не ти фали......  имам осет за вакви работи верувај
Духче па не сум до тој степен аман немој
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 31>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.