IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Толкувања на соништа
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Толкувања на соништа

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
_samovila_ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај _samovila_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Толкувања на соништа
    Испратена: 23.Август.2011 во 02:52
vidov deka ima tema vo koja sto gi raskazuvate sonishtata, ama ajde sega i da gi tolkuvame istite
Кон врв
Klara-D Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klara-D Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2011 во 11:42
 _samovila_  си  требала да кажеш некој сон, па ќе го протолкувавме намигнување
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2011 во 14:41
Епа ајде да направиме сефте,баш вчера ми се јави една моја другарка целата вознемирена и ми вика што ли ќе се случи,сонував ужасен сон ,целата коса ми беше преплавена со вошки,никако неможев да се ослободам од нив.

Според баба ми ,тоа бил сон кој кажува дека другарки ми ќе се појача финансискиголема%20насмевка,а според некој си соновник на интернет,вошките укажувале на некоја штета.

Па кооја е вистината,ајде да ја разрешиме дилемата на другарка ми!голема%20насмевка
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2011 во 16:47
Abe neka udri na nula sisanje i gotovo...Em glavna faca ce bide u grad...pf ne mozela da se oslobodi od voski....ma daj...


A inace nemam pojma sto znacat voski u son...не%20знам...I takoj...
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
_samovila_ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај _samovila_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2011 во 18:11
voshki- nesredi misli,kolebanje ili nesta na koi sakame da zaboravime
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2011 во 20:04
... a zgodna e drugarka ti?
Incredible Blue
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2011 во 10:36
Originally posted by Marko Polo 1 Marko Polo 1 напиша:

... a zgodna e drugarka ti?


О да Марко,преубава е!голема%20насмевка
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Klara-D Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klara-D Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2011 во 11:54
 
 
Voska znaci vo osnova  dobivka
ako vidite voski na drug toa znaci uspeh, ako gi ubivate voskite - pari
mnogu golemi voski -  blagosostojba  намигнување
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2011 во 12:05

Koga se omazhiv chestopati sonuvav kako soprugot mi ischeznal a jas go baram li baram, obichno na telefon ama nikako da go zavrtam toa brojot, nikako . I koga kje se razbudev, mi olesnuvashe, pa makar i hrchel .

Ama, eve sega (shukjur), vekje ne go sonuvam toj son
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
Klara-D Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klara-D Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2011 во 15:15
Soprugot ti imal nekakvi problemi...
ti si bila  stavena pred golema zadaca , koja sto uspesno si ja zavrsila
 
zatoa veke ne go sonuvas toj son намигнување
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2011 во 15:17
Originally posted by Klara-D Klara-D напиша:

 
 
Voska znaci vo osnova  dobivka
ako vidite voski na drug toa znaci uspeh, ako gi ubivate voskite - pari
mnogu golemi voski -  blagosostojba  намигнување


Благодарам Клара,веќе и го прочитав твојот пост на другарка ми,ти се заблагодарува и таа што ја смири и вика дека ќе почне да ги обожава вошките.голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Klara-D Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klara-D Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2011 во 15:22
Molam molam renatax
 
pozdravi ja drugarka ti i kazi i neka gi obozava voskite
no samo na son  намигнување
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2011 во 22:58
pa, renata, pozdravi ja drugarka ti i od mene togas... ... dvapati...
Incredible Blue
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2011 во 11:10
голема%20насмевка

Проблем ли е тоа?

И ќе ја бакнеж....во твое име.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.