IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Надградба на нокти
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Надградба на нокти

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Hand and Nails Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Август.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Hand and Nails Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Надградба на нокти
    Испратена: 16.Август.2011 во 17:20
Информативно за они кои сакаат да научат NAILART
Hand and Nails Academy for beauty од Германија
Организира семинар и обука за One- Stroke
на 30.08.2011 во Прилеп

Најава
wuerfl@hand-and-nails.com
mob. 075775604

Изменето од Hand and Nails - 16.Август.2011 во 17:22
Семинар за "One-Stroke" на 30.08.2011 во Прилеп
http://www.facebook.com/pages/Hand-Nails-Academy/274007843036
http://www.facebook.com/profile.php?id=100001298762648
Кон врв
Hand and Nails Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Август.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Hand and Nails Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2011 во 14:08
Исто така покана до сите Hand and Nails од Германија бара фотомодел (не е потребно професионален фотомодел само некој двојка кој сака да се слика), ќе и биде направена надградба на нокти, како и шмонка

за подетални инфирмации можете да пишите на е-маил:
wuerfl@hand-and-nails.com
или на mob.:
075775604
Семинар за "One-Stroke" на 30.08.2011 во Прилеп
http://www.facebook.com/pages/Hand-Nails-Academy/274007843036
http://www.facebook.com/profile.php?id=100001298762648
Кон врв
Hand and Nails Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Август.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Hand and Nails Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2011 во 19:51


Изменето од Hand and Nails - 18.Август.2011 во 12:18
Семинар за "One-Stroke" на 30.08.2011 во Прилеп
http://www.facebook.com/pages/Hand-Nails-Academy/274007843036
http://www.facebook.com/profile.php?id=100001298762648
Кон врв
Hand and Nails Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Август.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Hand and Nails Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2011 во 20:03

by Hand and Nails

Изменето од Hand and Nails - 18.Август.2011 во 12:17
Семинар за "One-Stroke" на 30.08.2011 во Прилеп
http://www.facebook.com/pages/Hand-Nails-Academy/274007843036
http://www.facebook.com/profile.php?id=100001298762648
Кон врв
Hand and Nails Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Август.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Hand and Nails Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2011 во 11:30
Семинар за "One-Stroke" на 30.08.2011 во Прилеп
http://www.facebook.com/pages/Hand-Nails-Academy/274007843036
http://www.facebook.com/profile.php?id=100001298762648
Кон врв
Hand and Nails Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Август.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Hand and Nails Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2011 во 12:08
Hand and Nails
Academy for beauty - Germanija
Организира презентација во Прилеп на 26.08.2011
од 18.00 - 20.00 часот
Најновите трендови од големите саеми во Düsseldorf, Las Vegas, New York...
Сега во Прилеп
Информации на e-mail: wuerfl@hand-and-nails.com


Изменето од Hand and Nails - 22.Август.2011 во 12:09
Семинар за "One-Stroke" на 30.08.2011 во Прилеп
http://www.facebook.com/pages/Hand-Nails-Academy/274007843036
http://www.facebook.com/profile.php?id=100001298762648
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.