IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Депилација на женско лице
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Депилација на женско лице

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
martin_78 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај martin_78 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Депилација на женско лице
    Испратена: 05.Август.2011 во 01:19
poznavam prijatelka koleska od fakulktet simpativna e ali ima mov na liceto pod vrato pod usite isto kako brada ,za neze normalno ama ne ubavo da gledas zesnko isto kako so brada i sakamda i pomognam nekako pa kako odi taja trajna depilacija
Кон врв
betelu Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Јули.2011
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај betelu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2011 во 01:50
ima trajna depilacija ali e malku poskapa se tretiraat so laser ali samo crni jaki vlakna na mov ne faka taka da ke ja teraat da se brici pa posle ke moze da ima efekt ama ke mora da prodolzi i da ne se otkazuva zaso posle bricenje se jaknat i ako ne prodolzi poloso ke bide vas izbor
Кон врв
martin_78 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај martin_78 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2011 во 02:19
aham taka ama neznam dali ce saka posto taja i mn ne mu ja misli onaka za neze normalno e
Кон врв
martin_78 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај martin_78 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2011 во 19:17
me interesira mislejen dali stramota dali se smeta za stram toa neso devojce so mov n a lice, mislamkulku ljuzevo gledaa na toa
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2011 во 19:26
pa sitni vlaknenca na lice imaat site,nekoi se poplavi pa ne se primetuvaat
postojat traki za depilacija,razni vosoci a postojat i kozmeticki saloni...ako i smeta na devojkata veruvam ke si bara care...
laserot ne pomaga kaj mekite vlaknenca
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
martin_78 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај martin_78 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2011 во 19:38
znajs imase poznava neze n ei smeta ama deckovo nezin mi e drugar i mnmu e neprijatno nego samo za toa mi zbora kako to zeneskamu ima vlaknenca ama taja nesakal da gi depilira po so ce pocnele da bida pojaki
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2011 во 19:43
od depilacija nema da stanat pojaki sigurno,ama ako toa ne e tvojata zenska nemoj da izigruvas misioner...
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
martin_78 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај martin_78 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2011 во 20:56
haha nemojata ama imojava ima malce ja teram da se depilira nesaka veli d abe cela jas ce depiliram upm ce fati:)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.