IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - Камиони
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Камиони

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
uros Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај uros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Камиони
    Испратена: 23.Јули.2011 во 18:18
каминот според мене е бр 1 за пренесување на роба по копнен сообраќаај.Според вас која марка на камиони е најдобра.
според мене дефинитивно SCANIA.
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2011 во 01:39
Zosto Scania ???
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Pforzheim
Статус: Офлајн
Поени: 32089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2011 во 01:48
Originally posted by uros uros напиша:

каминот според мене е бр 1 за пренесување на роба по копнен сообраќаај.Според вас која марка на камиони е најдобра.
според мене дефинитивно SCANIA.


Koja Scania ...Probaj Mercedes , Man tg , Volvo .....
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Guilty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 411
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Guilty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2011 во 10:58
haha, kakva skanija mercedes, man , vol....

MACK mu e majkata!да
Кон врв
uros Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај uros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2011 во 11:54
Сакам да ве прашам што е разликата меѓу овие камиони што се возат во ЕВРОПА И овие во АМЕРИКА..
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2011 во 23:24
tamu se..........pogolemi !....vo sekoja ''nasoka''.

...a, isto ima i ''celi vozovi'' od kamioni :...so + edna ... dve ,...pa duri i so 3 prikolici + !изненадување


Изменето од brza - 19.Ноември.2011 во 23:24
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2011 во 13:02
Originally posted by uros uros напиша:

Сакам да ве прашам што е разликата меѓу овие камиони што се возат во ЕВРОПА И овие во АМЕРИКА..
Што американците се опседнати се нивно да изгледа моќно. Затоа MACK имаат хромирани делови повеќе од коњски сили. Затоа имаат сирени повеќе од светла.

А за мене некако непоместлива слика ми оставија KAMAZ, FAP и TAM.... Тие се моите другарчиња за превоз. Од Мерцедес и Сканија сум уште далеку.
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2011 во 10:17
 aj folksi da mu objasnime .,    i vo amerika se e isto ko vo evropa samo shto vozachite . gi dzhidzhaat  i se ko novogodishnin elki.,   a slikite shto gi gledash se od avstralija ., kade poradi potrebite i uslovite .,  vlekachot nozhe ta povleche ., dozvoleno e i do tri vlechni korpi.,   i gi narekuvaat  kamion voz nishto drugo
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
kocko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kocko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2013 во 16:29
znae li nekoj dali vozacite na cisterni smeat da vozat sopatnik koga vozat na primer za Grcija ili bilo kade? 
 dali mozat vo Makedonija da imaat nekoj vo kabinata ?
Бог да чува!
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Pforzheim
Статус: Офлајн
Поени: 32089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2013 во 21:33
Originally posted by kocko kocko напиша:

znae li nekoj dali vozacite na cisterni smeat da vozat sopatnik koga vozat na primer za Grcija ili bilo kade? 
 dali mozat vo Makedonija da imaat nekoj vo kabinata ?

...Moze , dokolku vo voziloto ( kamionot ) ima ADR oprema i za sopatnikot да
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2013 во 22:45

a kakva ti e ovaa dozvola?.. prasa policaecot koj ocigledno za prv pat videl takov dokument. 

znaci,bez ADR gakicki vo izvedba S(tuka spagjaat tangite,koznite gagji i slicno) nema sto da se bara vo kabinata na vozacot koj prevezuva opasni matrerii.голема насмевка 

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2013 во 22:46
zaboraviv....VOLVO F16 e dobar kamin.намигнување...da mu odgovoram na... UrosUrosUros.  

Изменето од zagor - 02.Октомври.2013 во 22:47
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
kocko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kocko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2013 во 23:04
a shto e toa adr?
daj  ubavo objasnete , moze li ili ne moze da zemesh nekoj da ti pravi drushtvo dodeka si na pat  za nekade?
Бог да чува!
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2013 во 23:20
ne moze,treba da ima polozen ispit za ADR.
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.