IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Најубави жени (мажи) според потекло
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Најубави жени (мажи) според потекло

 Внеси реплика Внеси реплика
Прашање: Кои се најубави жени (мажи) според вас?
Одговор Гласови Статистика
5 [100,00%]
0 [0,00%]
0 [0,00%]
0 [0,00%]
0 [0,00%]
0 [0,00%]
0 [0,00%]
0 [0,00%]
0 [0,00%]
0 [0,00%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Најубави жени (мажи) според потекло
    Испратена: 22.Јули.2011 во 14:33
Кои се најубави жени (или мажи) на светот според вас?
 
За мене Словенките, тука спаѓаат Русинки, Чехинки, Полјачки, Македонки, Србинки итн... Наше си е наше. голема%20насмевка
 
Макар што и скандинавките ме привлекуваат доста... среќа
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2011 во 14:44
Јапонците и Кинезите.... секако се зезамсмешен
Според мене најубавите луѓе живеат на Балканов, да
како најубав народ посебно би ги издвоила Србите, Хрватите, Словенците и Мк ...тоа е листата на оние од Балканот.
После нив доѓаат Русите, па Италијанците но само оние од северна Италијасмеење
Дури сега видов дека е анкета, гласам за првитеда
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2011 во 17:01
Originally posted by Schatzii Schatzii напиша:

па Италијанците но само оние од северна Италијасмеење
 
И за мене Македонките, но само од оние од Северна Македонија. трепкањеголема%20насмевка
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2011 во 17:56
а каде спагат бугарките???

не за друго- сакав да гласам.
очигледно дека не сме помегу словените.
но за мене анкетава не е полна.не

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2011 во 20:38
Originally posted by pagane pagane напиша:

а каде спагат бугарките???

не за друго- сакав да гласам.
очигледно дека не сме помегу словените.
но за мене анкетава не е полна.не

 
изненадување Бугарките? Во Турко-Монголки... газење%20од%20смеење
 
Се шалам, не се сите напишани ненамерно.... секако дека спаѓаат во Словенки ако вие се сметате за такви, ние никому не браниме да се изјасни како сака...
 
големо%20гушкањеголемо%20гушкање


Изменето од LiDivio - 22.Јули.2011 во 20:39
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2011 во 21:10
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Originally posted by pagane pagane напиша:

а каде спагат бугарките???

не за друго- сакав да гласам.
очигледно дека не сме помегу словените.
но за мене анкетава не е полна.не

 
изненадување Бугарките? Во Турко-Монголки... газење%20од%20смеење
 
Се шалам, не се сите напишани ненамерно.... секако дека спаѓаат во Словенки ако вие се сметате за такви, ние никому не браниме да се изјасни како сака...
 
големо%20гушкањеголемо%20гушкање


а ти случаjно да не си помисли дека не ми текна???
па даj да гласам тогаш за кинезкините бе...
што имма jас со словенитесмеење
ма нема дилеманамигнување

барем да ги беше споменал бугарите како народ
и анкетава по прецизно ке изгледаше да беше напишал
балкански народи
оти ивие не гледате на себе си како на словени
jельда?голема%20насмевка


Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2011 во 07:40
Пагане, не си воопшто во право. Ако ја погледнеш анкетата, ќе видиш дека ниту еден народ не е напишан во графата Словени. Ни во графата Скандинавци не се спомнати ниту Швеѓани, ниту Данци, ниту Норвежани... Ниту во графата Британци се спомнати Англичани, Шкотланѓани, Ирци итн...
 
Тоа што Бугарите не се спомнати во мојот личен пост, тоа во моментот сум заборавил да ги спомнам, не ги спомнав ни Хрватите, ни Словаците, ни Украинците...
 
Ако ти сметаш дека Бугарите се Словени, ќе гласаш за првата опција... среќа
 
ПС: Јас како Македонец се сметам за Словен да, не сум од оние античките... голема%20насмевка


Изменето од LiDivio - 23.Јули.2011 во 07:42
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2012 во 13:59
Каде живеат најубавите мажи?

За вкусовите не се дискутира, убавината е крајно субјективна и нејзиното рангирање е скоро невозможно. Површно би било ако листата на најубави мажи низ светот според Travelers Digest ја сфатиме пресериозно, ама никако не е на одмет само да ја разгледаме :)

Ако дестинациите за патување ги бираме според најубавите плажи и градби, зошто не и според најубавите мажи? :)

Избраните десет започнуваат од Тел Авив (Израел), а следат Милано, Берлин, Мадрид и Сиднеј. 

Најжешката петорка е пред вас, па чекаме да се изјасните дали се согласувате со рангирањето.

5. Буенос Аирес, Аргентина

Секси, шармантни и мистериозни, овдешните мажи маѓепсуваат како сензуалното аргентинско танго.

kade-ziveat-najubavite-mazi-1

kade-ziveat-najubavite-mazi-2

kade-ziveat-najubavite-mazi-3

kade-ziveat-najubavite-mazi-4


4. Лисабон, Португалија

kade-ziveat-najubavite-mazi-5

kade-ziveat-najubavite-mazi-6

Секоја втора жена би го шитнала и Клуни за Мурињо, па високиот пласман на Португалија не е никакво изненадување. Во Travelers Digest се опишани како високи, згодни и харизматични заводници со џентлменски манири.

kade-ziveat-najubavite-mazi-7

kade-ziveat-najubavite-mazi-8


3. Амстердам, Холандија

Можеби не се жешки и наметливи како Португалците или Аргентинците, ама и овие мажи се високи, убави и романтични. Travelers Digest вели дека имаат беспрекорен стил на облекување и ќе ве освојат со фин и опуштен разговор.

kade-ziveat-najubavite-mazi-9

kade-ziveat-najubavite-mazi-10

kade-ziveat-najubavite-mazi-12

kade-ziveat-najubavite-mazi-11


2. Њујорк, САД

Њујорк е мека за актери, модели, танчери, пејачи... Значи не е важно кој од каде е, важно е дека многу згодни мажи од сите страни на светот се собираат во Њујорк.

kade-ziveat-najubavite-mazi-13

kade-ziveat-najubavite-mazi-14

kade-ziveat-najubavite-mazi-15

kade-ziveat-najubavite-mazi-16


1. Скопје :)
Добро, не е Скопје, ама почнува на С - Стокхолм, Шведска

kade-ziveat-najubavite-mazi-17

kade-ziveat-najubavite-mazi-18

kade-ziveat-najubavite-mazi-20

kade-ziveat-najubavite-mazi-19

Шведска е расадник на машки супермодели, а Travelers Digest уверуваат дека и сите стереотипи за ладните осаменици од север се сосема неосновани.

Па девојки, каде ќе одите на одмор? :)


»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2012 во 14:30
кај ги одбра овие на сликиве, све педеришта 99 %
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2012 во 14:37
Не ги бирав јас, туку оној што ја пишувал или преведувал статијава.
Поголемиот дел што се на сликиве немам појма кои се.среќа
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2013 во 16:23
Оние што ја состаувале листата што е дадена погоре
веројатно никогаш не биле на Балкановистепан
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 104952
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2014 во 08:27

Во кои 11 земји живеат најубавите жени во светот?


Во секој дел од светот има убави луѓе, но познато е дека некои нации се издвојуваат по бројот на убави луѓе кои може да се сретнат. Според престижниот портал Destination’s Point наменет за искусни светски патници, потврдени се 11 земји во кои може да се најдат најубавите и најзгодните жени во светот.

vo-koi-zemji-ziveat-najubavite-zeni-vo-svetot-01

11. Јужна Кореја

Јужнокорејките се многу симпатични дами, кои изгледаат многу привлечно благодарение  на својата убавина и невиниот изглед. Имаат добар тен и средна висина.

vo-koi-zemji-ziveat-najubavite-zeni-vo-svetot-1.jpg


10. Италија

Италијанките се многу згодни. Елеганцијата која ја поседуваат благодарение на својот аутфит, ги прави посебно привлечни. Имаат медитерански тен и добар стил.

vo-koi-zemji-ziveat-najubavite-zeni-vo-svetot-2.jpg


9. Украина

Украинките спаѓаат меѓу најпристапни и најатрактивни жени во светот. Многу се згодни, секси и слатки во исто време. Според карактерот, менталитетот и ставовите се многу слични со Русинките.

vo-koi-zemji-ziveat-najubavite-zeni-vo-svetot-3.jpg


8. Аргентина

Овие жени многу време посветуваат на убавината. Особено ја негуваат косата и кожата и даваат сè од себе за да изгледаат привлечно и секси. Тоа е причината зошто жените во Аргентина се толку шармантни. Високи се, со темен тен и во чекор со модата.

vo-koi-zemji-ziveat-najubavite-zeni-vo-svetot-4.jpg


7. Франција

Жените во Франција се познати по тоа што се многу отворени и пријатни. Тие живеат во земјата на љубовта и многу се романтични и суптилни.

vo-koi-zemji-ziveat-najubavite-zeni-vo-svetot-5.jpg

6. Србија

Србинките се совршена комбинација на словенски и медитерански гени. Овие девојки се високи, згодни, секси и имаат стил за облекување. Имаат продорен поглед и совршена фигура. Не само што се витки како манекенки, туку имаат и речиси совршени пропорции.

vo-koi-zemji-ziveat-najubavite-zeni-vo-svetot-6.jpg


5. Шведска

Жените во оваа земја се слаби, високи со руси коси и сини очи. Дружељубиви се по природа и привлечни за многу мажи.


4. Индија

Индија е мултикултурна земја со многу елегантни и егзотични жени. Имаат темен тен и многу женствен пристап во сè што прават. Она што овие жени ги прави исклучителни е нивниот специфичен карактер и природната црна сјајна коса која ја нема ниедна друга жена во светот.

vo-koi-zemji-ziveat-najubavite-zeni-vo-svetot-8.jpg


3. Венецуела

Венецуела е земјата со едни од најубавите жени. Тие се згодни и привлечни. Често се избрани меѓу првите 3 најубави претставнички за изборите на Мис на светот. Венецуела е преполна со убави жени кои ги излудуваат мажите.

vo-koi-zemji-ziveat-najubavite-zeni-vo-svetot-9.jpg


2. Русија

За Русинките отсекогаш се сметало дека се кралици на убавината. Веднаш се забележливи поради нивната прекрасна кожа, сините очи и згодното тело.

vo-koi-zemji-ziveat-najubavite-zeni-vo-svetot-10.jpg


1. Бразил

Бразил ги има убедливо најзгодните и најпривлечните девојки кои се прочуени по својата идеална фигура, атрактивните облини и чоколадниот тен. Се смета дека во Бразил може да најдете и прекрасна русокоса, но и неодолива црна девојка.

vo-koi-zemji-ziveat-najubavite-zeni-vo-svetot-11.jpg

Каде според вас има најубави жени?

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.