IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Филм
  Активни теми Активни теми RSS - Серии
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Серии

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718 22>
Автор
Порака
WhizKid Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 13.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 82
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај WhizKid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2008 во 22:19
Originally posted by fragola fragola напиша:

a koja e razlikata megju gorenavedenite

Нема разлика. Сите се исти.
Кон врв
||Boki Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ||Boki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2008 во 12:58
Шпанска серија... тешко да се најде добра но убава беше Млади Бунтовници..
Кон врв
Haker_mk_sk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Haker_mk_sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2008 во 14:45
Јас од сите овие само Барајќи го тато ја имам гледано и ми се допадна.
Кон врв
devil6 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 62
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај devil6 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2008 во 23:20
o.c. ne e nesto, ama dobri (ubavi) glumici ima
Кон врв
Keri Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Keri Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2008 во 23:47
Ne gi sakam, ama edinstvena sto ja sledev redovno i interesna mi bese zasto bev vrsnicka so niv dodeka traese...Mladi buntovnici!
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2008 во 12:36
Сигурно ви текнува на серијава

Ја даваа порано на Сител, не знам кога,... ама знам дека не испуштав епизода... се зборува за авантурите на Рене Артоа, француски кафенџија,... кој ја изневерува својата жена со двете келнерки... животот му е нормален, колку што може да биде во една војна... им се ,,упикува,, на германските офицери... кои секојдневно се во неговиот бар... се додека еден ден... не се појави Мишел... која е од францускиот отпор... Имено, кафе барот на Рене, е новото скривалиште на англиски пилоти... од тука почнуваат сите нивни проблеми



Изменето од BisernA - 01.Август.2008 во 12:37
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2008 во 12:50
mojata omilena serija..neverojatni se likovite..sekoja im cest
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2008 во 13:29
pa normalno britancive se zakon za komedii i jas ja gledav nekogash mnogu odamna i vo poskoro vreme ja davaa na hrvatska ama vo 6 sabajle

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
bond....james b Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bond....james b Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2008 во 15:30
aahhh,воздивнување
ivet!






You live only ONCE!
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2008 во 17:28
ги гледав сега... ги има на серверот

ит ис ај,... леклер
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2008 во 19:28

Култната Ало Ало! Се соменвам дека има некој што не ја сакал оваа заразна комедија, која го задржуваше вниманието на старо и младо пред Тв екраните додека се даваше. Се сеќавам со моите и сестра ми, едвај чекавме да почне и урнебесно да се изнасмееме...

После години и години откако заврши серијата дознав дека актерот Горед Кеј кој го толкува главниот јунак Рене, е геј. А во серијата беше заводник и пол .
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
maestro13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 428
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maestro13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2008 во 22:16
не дај се нина и љубов во офсајд
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2008 во 14:41
Allo, allo беше закон серија, обожавав да ја гледам! Исто како и Black adder... дефинитивно се сложувам со IQ, британците се закон за комедии!!!
Инаку ги сакам и 3rd Rock from the Sun, Friends (кој не ги сака?), Everybody loves Raymond, Seinfeld, Will & Grace...
А House MD - човекот е неверојатен!
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
ariela Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 47
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ariela Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2008 во 00:32
леле...
лост на прво место, па 24, па вовед во анатомија, па о.с. ... строго американски!!
forever in my heart,no matter what..
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718 22>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.