IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Како ве запроси сопругот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како ве запроси сопругот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака Обратен редослед
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Како ве запроси сопругот
    Испратена: 09.Февруари.2012 во 21:29
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

ne me zaprosi toj mene...mu kazav-srce vreme e ja i ti da se zememe,da ne se mkneme po ulicineголема%20насмевка a toj mi kaza-vazi beплазење
nemase 100 crveni ruzi, ni dijamantski prsten i paganje vo nesvest..se bese normalno i bez napadi na panika i spanski serii...ama vazno e sto nikogas ne zazaliv sto go zaprosiv ...хи,%20хи...
 
a ne oti nesto drugo ve ubrza хи,%20хи...
 голема насмевка,.....a zosto sluzat " katalizatirite"????намигнување
always look on the bright side of the life!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2012 во 21:07
...kako shto rekov i tamu,...ako ne drugo, pari ne mu manjkaat na momokot!

...kojznae kolku koshta da se ''zakupi''onoj djamboto od reklama ,shto visi na ''nama''-ta!збунетост
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2012 во 18:51
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2011 во 01:51
Mu rekov  "sakam bebe" ..... a toj mi rece " epa vo toj slucaj nema da dozvolam da bide vonbracno" .... abe ziva romantika ...... голема%20насмевка
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2011 во 23:02
aj sea, ne ja izdavaj...
Incredible Blue
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2011 во 23:01
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

ne me zaprosi toj mene...mu kazav-srce vreme e ja i ti da se zememe,da ne se mkneme po ulicineголема%20насмевка a toj mi kaza-vazi beплазење
nemase 100 crveni ruzi, ni dijamantski prsten i paganje vo nesvest..se bese normalno i bez napadi na panika i spanski serii...ama vazno e sto nikogas ne zazaliv sto go zaprosiv ...хи,%20хи...
 
a ne oti nesto drugo ve ubrza хи,%20хи...
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
Milaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
unique

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Milaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2011 во 00:37
Originally posted by Astrid Astrid напиша:

Задоени од слатки приказни во потрага по своја, која ќе може да се раскажува на големо во холивудски стил со надеж дека ќе предизвика воодушевување и овации кај слушателите.
Увертирата на делтото „брак“ е апсолутно небитна, далеку побитно е дали е направен вистински избор за истото да не биде завшено сосема неславно.

аплаузsekoja cest za postov
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2011 во 23:19
ne me zaprosi toj mene...mu kazav-srce vreme e ja i ti da se zememe,da ne se mkneme po ulicineголема%20насмевка a toj mi kaza-vazi beплазење
nemase 100 crveni ruzi, ni dijamantski prsten i paganje vo nesvest..se bese normalno i bez napadi na panika i spanski serii...ama vazno e sto nikogas ne zazaliv sto go zaprosiv ...хи,%20хи...
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2011 во 15:26
вртење%20со%20очи........запросување за мене е шпанско село....

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
BlaCk- GiRl Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BlaCk- GiRl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2011 во 01:40
ме засмејуваш преиспитај си ја психата и не се возбудувај толку опустено префрли се на наредна тема оваа помнози ја со 0 би те замолила пошто сварно зрачиш со негатива
Кон врв
Astrid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 31.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 532
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Astrid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2011 во 01:31
Допадливи постови за онаа што луѓето сакаат да го прочитаат ги оставам на оние кои се гладни за аплаузи и поклонување.
Јас го напишав МОЕТО мислење девојче, и обиди се да не си ги голташ сопствените зборови, еве ја твојата психо анализа која не ја правиш
Цитирам: „некоја си така наречена параноична особа што ни на мртво плаче ни на живо се смее да се убаци така уз муабет и да соли памет ... поточно да ни укажува нешто што за него/неа е невредна ствар во живот...секој има право да живее како сака... ние жените секогаш очекуваме премногу и доколку не го добиеме очекуваното се разочаруваме и тонеме во депресии...оправдано можеби и тебе ти се десило тоа така што те навело да мислиш дека тоа е небитна ствар за секој во животот“

Кон врв
BlaCk- GiRl Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BlaCk- GiRl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2011 во 01:23
зрачиш со негативна енергија душо ако не примети ете затоа да се замарам со туѓа психоанализа ? го најде човекот за тоа а уште помалце па со твоја ... само ти дадов до знаење дека секој има право на свое размислување и свакање
Кон врв
Astrid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 31.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 532
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Astrid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2011 во 01:10
Originally posted by BlaCk- GiRl BlaCk- GiRl напиша:



секој има свој начин на свакјање и размислување а ни најмалце е потребена некоја си така наречена параноична особа што ни на мртво плаче ни на живо се смее да се убаци така уз муабет и да соли памет ... поточно да ни укажува нешто што за него/неа е невредна ствар во живот...секој има право да живее како сака... ние жените секогаш очекуваме премногу и доколку не го добиеме очекуваното се разочаруваме и тонеме во депресии...оправдано можеби и тебе ти се десило тоа така што те навело да мислиш дека тоа е небитна ствар за секој во животот ;) иако не викам дека тоа е многу побитна работа него во изборот со кој влагаш во брак позз


Наместо да се бавиш со нечија психоанализа, запрашај се зошто ти се најде засеганта од она што го напишав?
Нели секој има свој начин на сфаќање и размислување?намигнувањеголема%20насмевка
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2011 во 01:00
Originally posted by Kali Kali напиша:

Ова -запросување- е американска финта...во нашата култура, не постои такво нешто.Запросува= молиКај нас, мажите не молат голема%20насмевка Тие бараат плазење


Pametno si ti sonce
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.