IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Предизвик или не,денес да си Шмизла
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Предизвик или не,денес да си Шмизла

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Предизвик или не,денес да си Шмизла
    Испратена: 28.Јуни.2011 во 18:47
Е ајде никогаш не ми било доволно јасно...
Машко,женско гледиште...
Концептот на размислување,и пред се начинот
на облекување на една општоприфатена ШМИЗЛА...
Не као јас сум шмизла,него види ја шмизлана.
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2011 во 21:23
e ova e eden dobar komplet za shmizla

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2011 во 21:24
eve edni jaki smizli

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2011 во 23:30
 SMIZLA-ama cekajte da razjasnime malku,da se komentira za smizlata od moden aspekt.........ne kakvi se ova ona........
Gledano od moden agolглупчоsekogas se sredeni........redovno ja pratat modata........smizla ne se stanuva preku nok,smizlite rabotat na sebe........mislam garderoba,sminka,frizura sve........
 Dali e predizvik da si smizla.......збунетостpa mozebi e predizvik.....i toa golem moden predizvikсреќа

Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2011 во 00:00
Oho hoooo.. se iznagledav smizli ovoj mesec za cel zivot. Da posaka covek da zeme nesto i site da gi sredi naednas. Anoreksicni najcesto, obleceni po latest fashion, visoka moda...u la laaa.... a kaj bev be jasзбунетост A da.. sto se cudamголема%20насмевка

Smizlite vo Skopje sto gi gledav na ulica pa i ne pratea nekoi trebdovi. Najcesto bea obleceni vo farmerki od Shutka i nekoja brendirana maicka. I vo leto na 30 stepeni nosea cizmi...nekoj im kazal deka toa e moderno na zapad i si te se potrcale po toaтрепкање

I daj sneske ti se molam... smizlite rabotat na sebe? Kako? Vo fitnes centar li? Off lele... ima mnogu poveke devojki obleceni po posledna moda a ne se smizli. Ustvari ne ni znam jas koja e definicijata za smizlaзбунетост


Изменето од BellaGrandma - 29.Јуни.2011 во 00:00
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2011 во 00:50
Франце дефинитионн... Девојка што кажува едно , а мисли и манифестира друго , пропратено со особен израз на глумење и преправање. Во позитивна смисла се гледа зборот шмизла.
Ако нашиве „шмизли“ се вистински типки со понашање и изглед карактеристично за една француска шмизла , тогаш јас сум Мики Маус изненадувањене
Кај нас обично со овој збор се опишуваат лесни цури што се имаат „опнато“ со пола град, ич немаат комплекс со тоа и воопшто не му е гајле со кого се муваат. Најбитна карактеристика на нашиве е тоа што се убедени дека се најдобри, а уствари се мизерија.
Свака част на исклучоците (исклучочките) што знаат како требада
Шмизла... да , предизвик. И јас би сакал една шмизла до мене...голема%20насмевка

Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2011 во 01:49
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Франце дефинитионн... Девојка што кажува едно , а мисли и манифестира друго , пропратено со особен израз на глумење и преправање. Во позитивна смисла се гледа зборот шмизла.
Ако нашиве „шмизли“ се вистински типки со понашање и изглед карактеристично за една француска шмизла , тогаш јас сум Мики Маус изненадувањене
Кај нас обично со овој збор се опишуваат лесни цури што се имаат „опнато“ со пола град, ич немаат комплекс со тоа и воопшто не му е гајле со кого се муваат. Најбитна карактеристика на нашиве е тоа што се убедени дека се најдобри, а уствари се мизерија.
Свака част на исклучоците (исклучочките) што знаат како требада
Шмизла... да , предизвик. И јас би сакал една шмизла до мене...голема%20насмевка





ako te podberam ke vidis ti ...smizli sakalизненадување Koj predizvik bre...pravite smizli ne mozes da gi izdrzuvas...голема%20насмевка Koga ke ti pobaraat edni celvi od Manolo ima cela godina da rabotis za edni stiklickiтрепкање

I jas sakam da se frckam...ama za dobroto na (dzebot na ) idniot maz...ke si sedam mirna uste od seaплазење
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2011 во 16:11
Originally posted by BellaGrandma BellaGrandma напиша:

Oho hoooo.. se iznagledav smizli ovoj mesec za cel zivot. Da posaka covek da zeme nesto i site da gi sredi naednas. Anoreksicni najcesto, obleceni po latest fashion, visoka moda...u la laaa.... a kaj bev be jasзбунетост A da.. sto se cudamголема%20насмевка

Smizlite vo Skopje sto gi gledav na ulica pa i ne pratea nekoi trebdovi. Najcesto bea obleceni vo farmerki od Shutka i nekoja brendirana maicka. I vo leto na 30 stepeni nosea cizmi...nekoj im kazal deka toa e moderno na zapad i si te se potrcale po toaтрепкање

I daj sneske ti se molam... smizlite rabotat na sebe? Kako? Vo fitnes centar li? Off lele... ima mnogu poveke devojki obleceni po posledna moda a ne se smizli. Ustvari ne ni znam jas koja e definicijata za smizlaзбунетост

  cekaj malku...."PRVA SMIZLA"....jas pisuvam od moden aspekt........sekogas se sredeni ....... a znaeme ubavo kakvi se smizlite..........ponasanje ova onaзагриженост......sega dali nosat cizmi na 30 stepeni ili farmeki od Sutland.........toa si e nivno........pak ke se navratam zboruvam za smizlite od moden aspekt.......
A da postojat devojki koi se sekogas sredeni,go pratat svetskiot trend no ne se SMIZLI...ednostavno si se svoi, si imat svoj stil na oblekuvanje..........respekt za nivне%20вреден...............sepak toa e i do karakterot na edna devojka............kako sto velat .......'ruba krasi ruba gnasi".........
ili pak 'tafra me napnuva rga me sopnuva........toa e...
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2011 во 11:23
Па мислам колку и да не си шмизла и да правиш дека не сакаш да бидеш....сепак секоја девојка длабоко во себе го посакува тоа...

  Нема девојка која не сака да е убава, згодна и топ средена..со добра фризура, гардероба, чанта , цвикери, штикла и слично....

А тие пак што се вистински шмизли секогаш сакаат уште повеке да бидат....
Како и да е ...убаво е да си шмизла..нека не ми каже некој дека не го посакува тоа....

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2011 во 11:48
neznam dali e predizvik...no konk*rencijata e navistina golema изненадување...
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2011 во 12:01
А постои ли дефиниција за Шмизла и ако постои која е таа?
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2011 во 12:12
Originally posted by fiks fiks напиша:

А постои ли дефиниција за Шмизла и ако постои која е таа?
ako ti ja kazam ....vetuvash deka nema da stanesh kako shmizlaплазење
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2011 во 12:20
Хахаха големо%20гушкање
 
Мене ме интересира многу потеклото на зборот Шмизла,дали потекнува од некој сленг Македонски или Балкански или пак е нешто друго.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2011 во 12:39
fiks..care....mix e i zborotда
vivi
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.