IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Интернет
  Активни теми Активни теми RSS - Poker Strategy 50$
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Poker Strategy 50$

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
No_Retreat Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Јуни.2011
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај No_Retreat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Poker Strategy 50$
    Испратена: 24.Јуни.2011 во 05:10
Poker strategy e skolo za profesionalni poker igraci.So cel da soberat poveke poker igraci,na svoite korisnici im davaat pesplatna banka vo vrednost od 50 dolari za da mozat da ja zapocnat svojata poker kariera.
parite mozete da gi imate samo na Full Tilt,Party Poker i William Hill.

Za da mozete da gi podignete parite ke mora da soberete odreden broj na poeni,za koj sto ke vi bide potrebno okolu edna nedela (barem takov bese slucajot so mene na William Hill i Party Poker).

Ne se plasete da ja posetite straniciva bidejki nudi navistina mnogu,imaat sopstven forum i servis koj sto vi stojat na raspolaganje za bilo kakov problem.

Najprvin ke mora da napravite account na nivniot oficijalen sajt:

http://www.pokerstrategy.com/u3G4AC

za da gi doibiete besplatnite 50 dolari ke mora da odgovorite na 20 poker prasanja,koj sto,da bidam iskren nema da bidat lesni za pocetnicite. Kao na primer :

You are in middle position and have AK suite,two players before you call the big blind,what would you do ?

a: YOU RAISE
b: YOU CALL
c:YOU FOLD

Mnogu od vas bi odgovorile pod "a" ili "b" ,no spored nivnata strategija pozicijata na koja sto se naogate e mnogu povazna od kartite koj gi imate,taka da tocniot odgovor e pod "c"

No za da vi ja olesnam rabotata ke vi dadam nekoj od veke odgovorenite prasanja.

Poker strategy : http://www.pokerstrategy.com/u3G4AC

Odgovorite od kvizot : http://texaspoker.do.am/forum/2-2-1

i zapomenete nemora site prasanja da bidat tocno odgovoreni mozete da imate nekolku utki,pa duri i da go promasite celiot kviz imate 5 pati pravo da go resavate

E sea otkako se registriravte i otkako go resivte kvizot ke dobiete poraka koja sto veli deka ke treba da pocekate 2-3 dena za podatocite da bidat provereni.

Ne zaboravajte deka mora da ostavite vistinski podatoci so vaseto vistinsko ime i presime,adresa na ziveenje,telefonski broj itn... Bidejki moze da bidete odbrani za ID identifikacija. Eden od deset luge mora da dokaze deka se polnoletni,so toa sto ke treba da ja slika svojata licna karta (moze i so mobilen) i da ja isprati preku mail.

Za tie sto ke mora da ja dokazat svojata godina na raganje,utredenta neka ocekuvaat i telefonski povik. Ke vi bidat postaveni prasanja od tipot na:

What is your name
What is your surname
What's your full date of birthday
Do you know what is bankroll
Do you know what is Full house
Do you know what is Flop

I taka nataka... voglavno mnogu lesni prasanja. Taka da za pomalku od 48 casa ke gi imate vasite 50 dolari na vasiot akaunt.

Jas vi preporacuvam da ne gi odbirate William Hill po niedna cena,bidejki softverot e katastrofa,premnogu e spor i laguva. Full tilt ili Party poker se idealni.

Koga ke se registrirate bi bilo pozelno vo poleto Referred by (username) da go stavite moeto ime,bidejki sepak jas sum toj sto ve zapozna so ova :) no ako ne sakate nemorate,no... Za site onie koj sto kego stavat moeto ime vo toa pole ke vi go ostaam mailot i ke mozete da pobarate pomos od mene vo sekoe vreme, za site oni koi ke imaat problemi so otvaranje na akaunt ili podiganje na parite preku moneybooker im stojam na raspolaganje,no samo ako ve ima na mojata lista deka ste go upotrebile moeto ime vo sekcijata Referred by (username)

a moeto ime e: NikolaB85

Za da gi podignete parite ke mora da napravite first deposit vo vrednost od 10$ . Jas ke im pomognam na site,bidejki veke imam verificiran moneybookers akaunt i mozam da mu isprata na sekogo 10$.

Mozebi si mislite zaso ovoj budala bi dal 10 dolari na nekoj sto ne go znae,no... jas imam akaunt na site poker klienti Full Tilt,William Hill i Party Poker. site sto ke sakaat 10$ na nivniot moneybookers akaunt ke mora da mi prefrlat 10 dolari na eden od ovie poker klienti. So toa sto ke sedneme dvajcata na ista masa i ke izgubite 10 dolari. Taka sme cisti :)

go pravam ova bidejki mi trebaat da soberam uste nekolku iljadi Poker poeni i ke dobijam svoj licen Poker trener,so znaci deka za edna godina najdocna ke stanam profesionalec :)

Poker strategy : http://www.pokerstrategy.com/u3G4AC

Referred by (username) NikolaB85

odgovorite od kvizot : http://texaspoker.do.am/forum/2-2-1

Se nadevam deka vi se dopaga temava :)))))
--- надополнето:
mojot mail e : a.bogoevski@hotmail.com ne se plasete da mi postavite bilo kakvo prasanje

ah da ke zaboravev za malku,dokolku gi izgubite prvite 50 dolari ke mozete da podignete uste 50 dolari,no za ova ke mora da otvorite nov akaunt i da gi upotrebite podatocite na bratvi,sestravi,tatkovi...

taka da na ovoj nacin imate 100 dolari :)))
Кон врв
No_Retreat Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Јуни.2011
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај No_Retreat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2011 во 05:35
ova e link od posledniot mail kade sto me informiraat deka parite se pristignati na smetka :

http://screenshooter.net/6160268/tuxgcsl

a ova e link od Party Poker kade sto mozete da vidite deka imam 46,30$ :

http://screenshooter.net/6160268/tuxgcsl
Кон врв
No_Retreat Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Јуни.2011
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај No_Retreat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2011 во 20:42
eve i video koe sto ke vi pomogne vo kreiranje na akunt:

http://www.youtube.com/watch?v=EA6iNpHagwI
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2011 во 21:08
pak referaliзбунетостизненадувањеизненадување
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
FeaR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
False Evidence Appearing Real

Регистриран: 15.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5307
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FeaR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2011 во 21:54
znaci vaka porano lesno se zimaa tie 50 dolari barem taka sitee vikaa ali zaso ima mnogu alcni pravele po 100 akaunti za da zemat pak sea tie 50 dolari mn tesko se zimaat. znaci kaj e tezok kvizot treba da gi baras odgovorite ili da gi ucis seedno pa poslem za da ti gi prefrlat ti baraat skenirana licna karta za da potvrdis identitet i moze da ti pobaraat smetka od struja da im pratis skenirana za da se potvrdi adresata pa ako na smetkata od strujata stoi imeto na tatkoti ke treba znaci i negova licna karta da pokazes pa sea videte vie deck...btw no retreat pocni da igras na Poker Stars nema podobri od niv rasprasaj se pa ke vidis намигнување
"А ти поарен да не си?" -македонски начин на прифаќање критика
Кон врв
No_Retreat Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Јуни.2011
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај No_Retreat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2011 во 03:27
Znaci vaka parite se dobivaat mnogu lesno i e GARANTIRANO 100% edinstveniot problem (ako moze da se narece problem) e toa sto treba da cekate 48 casa za da vi gi dadat.

Sto se odnesuva do kvizot.Da tezok e (relativno) no zatoa vi gi dadov nekoj od odgovorite

Inace za da ja dokazete svojata godina na raganje potrebno e da ja slikate vasata licna karta ili pasos so vasiot mobilen telefon i da ja ispratite preku mail (nema potreba od skeniranje) Inace ova funkcionira po random system,sto znaci deka eden od deset luge treba da ja dokazat svojata godina na raganje,Ne site !!!

Dokolku imate brat ili sestra ili tatkovi isto taka moze da si napravi account od isiot kompjuter so istata IP adresa i parite ke mu bidat dadeni.

Sto se odnesuva do referral systemot.Da imam korist,no ne poveke odkolku vie,dobivam navistina sitni pari za razlika od startniot kapital koj sto iznesuva 50$.
Кон врв
op12eh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај op12eh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2011 во 03:28
На покерстарс не можеш да извадиш пари директно на маестро картица од НЛБ...........можеш директно да ставиш...ама за вадење само неттелер.......или манибукерс.....
На експект, покер 770, унибет можеш директно на картица да извадиш...........ама ако играш играј со голем влог........на кеш масите...25 раце и доста ти е за тој ден.....со овие 50 долари не ни играј.....ништо не правиш.......јас ќе ти дадам уште 50 долари....да не играш оти си ситна риба.......секако ги губиш.......
Кон врв
op12eh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај op12eh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2011 во 03:34
http://freerolls.forumotion.com/

http://pokernetonline.com/forums/index.php

http://www.pokerpro.si/forum/index.php

Еве ви неколку страници за фрироли...регистрирајте се.....симнете ги софтверите...и мавајте цел ден покер.......Поарно оваму да се вежбате..отколку да правите депозити......

Изменето од op12eh - 25.Јуни.2011 во 03:42
Кон врв
op12eh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај op12eh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2011 во 03:38
И еден совет...најдобронамерен........без разлика дали добивате или губите.......подобро воопшто не почнувајте.......Краста е........Ќе изгубите интерес за се........



Кон врв
No_Retreat Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Јуни.2011
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај No_Retreat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2011 во 04:06
50$ sitna riba si ?

ako igras po praviloto so bankroll menagement i da ne se letas da sednuvas na golemite masi,veruvaj mi deka mozes da zarabotis golemi pari.
Jas igram na 0.10-0.25 i imam banka za igranje od 700$,duri i koga sum imal 2000$ ne sum idel na pogolemi masi.Zasto da rizikuvam poveke koga mozam da si gi pleskam neznalicite...

Se pravat pari so 50$ ama ako znaes kako.

Igram 4 godini i do sega imam izvadeno preku 29.000$ epa kalkuliraj bratce.

Na Pokerstrategy sum eden od najstarite i naskoro ke dobiam personalen trener. Ako ne mi veruvas imaat forum,mozes da ides i da otvoris nova tema so toa sto ke prasas nekoj od administratorite.

Poker Stars e dobar poker client samo dokolku resite da napravite deposit,bidejki davaat golemi bonusi,dokolku ne sakate da davate pari od vas dzeb togash Pokerstrategy ili b-win se idealni za vas.

Na party poker ima Time Bank koj ste pretstavuva vistinski problem za poslabite igraci i mnogu cesto gi stava vo tilt,se sto treba da napravis e da procenis koj igrac vo koj moment e vo tilt i da mu gi soberes barite.

Taka da Party Poker number 1 za mene.
Кон врв
op12eh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај op12eh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2011 во 13:25
Originally posted by No_Retreat No_Retreat напиша:

50$ sitna riba si ?

ako igras po praviloto so bankroll menagement i da ne se letas da sednuvas na golemite masi,veruvaj mi deka mozes da zarabotis golemi pari.
Jas igram na 0.10-0.25 i imam banka za igranje od 700$,duri i koga sum imal 2000$ ne sum idel na pogolemi masi.Zasto da rizikuvam poveke koga mozam da si gi pleskam neznalicite...

Se pravat pari so 50$ ama ako znaes kako.

Igram 4 godini i do sega imam izvadeno preku 29.000$ epa kalkuliraj bratce.

Na Pokerstrategy sum eden od najstarite i naskoro ke dobiam personalen trener. Ako ne mi veruvas imaat forum,mozes da ides i da otvoris nova tema so toa sto ke prasas nekoj od administratorite.

Poker Stars e dobar poker client samo dokolku resite da napravite deposit,bidejki davaat golemi bonusi,dokolku ne sakate da davate pari od vas dzeb togash Pokerstrategy ili b-win se idealni za vas.

Na party poker ima Time Bank koj ste pretstavuva vistinski problem za poslabite igraci i mnogu cesto gi stava vo tilt,se sto treba da napravis e da procenis koj igrac vo koj moment e vo tilt i da mu gi soberes barite.

Taka da Party Poker number 1 za mene.


Ти ако си извадил 29 000 долари.......нема да бараш тука да го внесуваат твоето име.........со 0.25 голема блинда си направил 29 000 долари.....зависно што играш...лимит или без лимит....вкупно играчи на масата нека има 6 до 10....максимумот на таа блинда е 50-100 долари.....и условно да кажеме дека си добитен во сите раце......нема шанси да си добил повеќе од 500 долари.....на маса.....значи им ги собираш сите пари на масата едно 60 пати......тоа ти се 30 000 долари.....абе не ме смеј.....
Да те прашам нешто......си играл ли во живо......не на интернет................ .пиши ми ЛП.....ќе ти кажам......и блиндата колку била.............
Кон врв
FeaR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
False Evidence Appearing Real

Регистриран: 15.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5307
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FeaR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2011 во 17:50
op12eh batali be nevredi da se zamaras se pokaza deckoto use koga rece deka party i full tilt se najdobri so ponataka a i so ova so tepa vreme so pravi drugi acc za da zeme poveke pati 50 $ pa on ako pravi tolku pari kako so vika mislis ke se zamara so ovaзбунетост telo potopeno u voda e mokro cista fizika намигнување ... inace jas si igram taka ponekogas i ne e loso  vo plus sum nekade 800 evra i retko vadam od parite najcesto im prakam na drugari i si zimam pari od niv a drugite si gi cuvam za crni denovi голема%20насмевка трепкање
"А ти поарен да не си?" -македонски начин на прифаќање критика
Кон врв
kocengmalek Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Јануари.2016
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kocengmalek Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2016 во 12:51
This is a very good post. Just wonderful. Truly, I am amazed at what informative things you've told us today. Thanks a million for that.
sbobet
Кон врв
kocengmalek Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Јануари.2016
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kocengmalek Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2016 во 12:52
Thanks for taking the time to discuss this, I feel about it and love learning more on this topic. If possible, as you gain expertise, would you mind updating your blog with more information? It is extremely helpful for me.
poker online indonesia
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.