IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - VW Golf 4/Audi A3 или VW Passat B5/Audi A4
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

VW Golf 4/Audi A3 или VW Passat B5/Audi A4

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Carpathian Lord Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
Авто-манијак

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carpathian Lord Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: VW Golf 4/Audi A3 или VW Passat B5/Audi A4
    Испратена: 20.Јуни.2011 во 19:02
Очигледно FIAT-от ќе почека да биде продаден, што поради неажурноста на купувачите, што и за цената која ми ја нудат плазење се двоумам меѓу овие четири автомобили, пред се заради цената на одржување.

Имам мерак за BMW 5 E39 ама што големата потрошувачка особено кај дизелите (бензинот може и на плин да се направи) ме плаши и цената на деловите, па мислам дека VAG се подобри во тоа поле, а и претходно имав VW и бев презадоволен од квалитетот.

Е сега, сум слушал 300 муабети дека Голфот/А3 се далеку попоефтини за одржување само заради подвозјето.  Не знам слушам цени дека 500 евра било кај А4/Пасат да смениш предница, други ми викаат дека 150 евра било (читај: багатела) итн.

Епа некој со искуство и знаење, нека ми кажи конечно цени/одржување и сл.

Што се однесува за потрошувачка и оддржување на мотор се двоумам меѓу овие три

1.6 - 101 КС (Плин)
1.8 - 125 КС (Плин)
1.9 - 90/110КС (Дизел)

Епа бујрум...


Изменето од Carpathian Lord - 20.Јуни.2011 во 19:03
OBEY THE LORD!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.