IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Дали одите во кино и театар? (и кино-репертоар)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали одите во кино и театар? (и кино-репертоар)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567>
Автор
Порака Обратен редослед
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2006 во 18:33
Vo kino odam ednas nedelno,obavezno,a teatar barem ednas vo mesecot.Super e
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2006 во 15:05
Originally posted by DeVojKa DeVojKa напиша:

Originally posted by Carnation Carnation напиша:

denes bev posle mnogu dolgo vreme na teatar.ja gledav"veronika resi da umre".stvarno bese nezamenlivo iskustvo,dali deka knigata mi ostaj ogromen vpecatok ili so e rabotata,stvarno ne znam,ali bese mnogu mnogu jako

 

Êàäå òîà ñå èãðà Âåðîíèêà ðåøè äà óìðå....òóêà âî Ñêîï¼å?!?!?! 

Èíàêó êíèãàòà å íàâèñòèíà ïðåêðàñíà....&# 228;îêîëêó íåêî¼ íå ¼à ïðî÷èòàë íåêà ãî íàïðàâè òîà äåíîâèâå...í 29;ìà äà ñå ïîêàå

претставата се играше во еден мал театар во бук*решт

Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2006 во 08:44
Originally posted by DeVojKa DeVojKa напиша:

"Поблиску"...


супер представа со ОДЛИЛЧНО поделени улоги...

КУПИДОНА сеа треба да се гледа и ПОРУЧНИКОТ ...
Motivation is game in my hands
Кон врв
DeVojKa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeVojKa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2006 во 08:37
Tеатарот го посетувам почесто...една од најубавите драми кои сум ги гледала е дефинитивно "Поблиску"...игра во Драмски...прекрасна е....а последен пат бев минататa среда и гледав добра комедија "Хамлет од Долногаштани....баш беше cool
Кон врв
DeVojKa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeVojKa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2006 во 08:33

Originally posted by Carnation Carnation напиша:

denes bev posle mnogu dolgo vreme na teatar.ja gledav"veronika resi da umre".stvarno bese nezamenlivo iskustvo,dali deka knigata mi ostaj ogromen vpecatok ili so e rabotata,stvarno ne znam,ali bese mnogu mnogu jako

 

Каде тоа се игра Вероника реши да умре....тука во Скопје?!?!?! 

Инаку книгата е навистина прекрасна....доколку некој не ја прочитал нека го направи тоа деновиве...нема да се покае

Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2006 во 11:04
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Originally posted by Carnation Carnation напиша:

denes bev posle mnogu dolgo vreme na teatar.ja gledav"veronika resi da umre".stvarno bese nezamenlivo iskustvo,dali deka knigata mi ostaj ogromen vpecatok ili so e rabotata,stvarno ne znam,ali bese mnogu mnogu jako

blaze si ti.....

......богами.....не ја имам читано книгата, али нон-стоп слушам дека е феноменална....а д5рамата можам да замислам....

Точачиња.
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2006 во 00:59

Originally posted by Carnation Carnation напиша:

denes bev posle mnogu dolgo vreme na teatar.ja gledav"veronika resi da umre".stvarno bese nezamenlivo iskustvo,dali deka knigata mi ostaj ogromen vpecatok ili so e rabotata,stvarno ne znam,ali bese mnogu mnogu jako

blaze si ti.....

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2006 во 23:19
denes bev posle mnogu dolgo vreme na teatar.ja gledav"veronika resi da umre".stvarno bese nezamenlivo iskustvo,dali deka knigata mi ostaj ogromen vpecatok ili so e rabotata,stvarno ne znam,ali bese mnogu mnogu jako
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2006 во 17:57
Originally posted by Carnation Carnation напиша:

Originally posted by joki joki напиша:

i jas imam glumeno vo dve komedii:begalka i vikend na mrtovci

ïðàâî äà òè êàæàì äóðè ñåãà ìè òåêíà äåêà òå èìàì ãëåäàíî íà äâåòå ïðåòñòàâè.ï ;ðàâî äà òè êàæàì ñå èìàì óìðåíî îä ñìååœå,è îñò༠òî îäåâ íà ñèòå ðåïðèçè çø ìè áåøå ìíîãó ¼àêî

eeeeeeeejjjjjjjj ne znev deka si gi gledal prestavite...bas mi e milo so ti se bendisale, nemav golemi ulogi ali strasno se zabavuvav dur gi spremavme

Точачиња.
Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2006 во 14:11
Sakam da ja gledam papokot na sevetot
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2006 во 06:42

Originally posted by joki joki напиша:

i jas imam glumeno vo dve komedii:begalka i vikend na mrtovci

право да ти кажам дури сега ми текна дека те имам гледано на двете претстави.право да ти кажам се имам умрено од смеење,и остај то одев на сите репризи зш ми беше многу јако

Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2006 во 20:27
da u pravo si,nema nisto podobro,na probite e mnogu super
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2006 во 20:24
ne...ama bas jako ...kazi kolku e dobro da glumis vo komedija..na probite si go imam prodolzeno zivotov za edno 100 godini...se imame gazeno od smeenje
Точачиња.
Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2006 во 20:21
Jas vo bunda ako si slusnala nekogas

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,195 секунди.