IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Стојанче Ангелов, лидер на “Достоинство“
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Стојанче Ангелов, лидер на “Достоинство“

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
DameMak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 617
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DameMak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2011 во 14:19
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by DameMak DameMak напиша:

Originally posted by Македонски син Македонски син напиша:

Основата на политичката партија Достоинство се точно бранителите, ...


Епа?
Ако е точно тоа дека „Основата на политичката партија Достоинство се точно бранителите“, тогаш направи сооднос помеѓу 1.7 милиони гласачи и 1,000 бранители во Достоинство (х 4 : нивни жени, и родители), оваа партија има минијатурна основичка од 4,000 гласачи.

Со таква основичка не можат ниту еден пратеник да освојат.
А овие можатзбунетост<div ="additional-article"><div ="aa-inner">Фантом партии ќе учествуваат на изборите<span ="source">Во Македонија постојат 87 партии, една помалку или повеќе значи ли нешто?Освен големиве-СДСМ, ВМРО, ДУИ и она на Селмани- која партија е толку големазбунетостИли овие кои имаат телевизии се нешто поголеми од човек партијаизненадувањеУтепај ме ако знам ете како се вика партијата на Стојменов-односно во која партија е човекот сегазбунетост</span>


Хехе - па не ти противречам. 90% си во право. Ги заборави ЛДП (блиски до Телма), и Социјалистите кои сепак не се толку беззначајна партија и се рабира ја имаат Сител.

Изменето од DameMak - 26.Април.2011 во 14:20
Кон врв
Македонски син Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македонски син Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2011 во 03:00
ДамеМак, математиката ти е лудница :) Ама нека. Ќе се преброиме на 5ти Јуни.
за сите Македонци!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2011 во 12:59

Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:


A zosto tie lugje od Dostoinstvo  bi pravele partija?????А зошто па да не направат партија, кога политичкото здружување е едно од основните човекови права?збунетост
Зошто за военото крило на ОНА беше “нормално“ да прерасне во политички субјект а за бранителите на државата тоа да биде чудно?

Од мене бранителите и семејствата на загинатите и инвалидите од конфликтот секогаш имале поддршка, па ја имаат и за формирање своја партија.да
Во време кога властите ги игнорираат нивните барања, понижувајќи ги оние кои ја бранеа државата, не гледам друг начин како да се изборат за своите права, освен преку формирање своја партија.
Сметам дека нерасипаноста и досегашната неекспонираност на нивното членство може да им донесе скромен, но сепак забележителен резултат на изборите. Пред се и поради почитта од народот кон она што Достоинство и бранителите го претставуваат.

Важно е и каква програма ќе понудат, кадровската екипираност, спремноста на постизборни коалиции, со кого и зошто би оствариле евентуална блискост по политички ставови и идеологија... Но сепак сметам, како што реков, дека повеќето од оние кои ќе гласаат за нив ќе гласаат не поради програмата, туку поради она што (емотивно) бранителите и Достоинство го претставуваат.да
Изменето од Анастеа - 27.Април.2011 во 13:02
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2011 во 23:59
...pa ,da!....zoshto da ne napravat partija,...koga videle kade lezi zajakot( bogatstvoto!),
...a i  dhto bi gi koshtalo,...da probaat da go ...dofatat!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2011 во 00:31
Originally posted by brza brza напиша:

...pa ,da!....zoshto da ne napravat partija,...koga videle kade lezi zajakot( bogatstvoto!),
...a i  dhto bi gi koshtalo,...da probaat da go ...dofatat!

Ако останало нешто...сичанамигнување
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2011 во 06:37
Ima ima, kako ne, a si u vlast sekogas ima nekoj dinar da ti padne u dzebot, e sega ne e kako u vreme na rosaviot milioni i milioni da skrsnuvaat vo privatni slamarici, ama sepak ima.
Zatoa e i borbata tolkava da se dokopaat do vlast na sekoj nacin.
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2011 во 11:00
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2015 во 06:45
Стојанче ме разочара тотално... ебате генералот ебате... од некогашен патриот ( очигледно самопрокламиран ) да стигне до ова дереџе да се удружува со заев, па најнакрај и со учките... 

а бе просто немам коментар...
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2015 во 13:48
Многу е јасен човекот....како безбедносен експерт, смета дека ДПМНЕ е поголемо зло за државата од УЧК...намигнување
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2015 во 00:57
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

Многу е јасен човекот....како безбедносен експерт, смета дека ДПМНЕ е поголемо зло за државата од УЧК...намигнување


Чекај, чекај... Стојанче не го изјавил ова за Албанците како етнос, туку конкретно за УЧКите?? изненадување За оние против кои се бореше во 2001-ва, за оние истите кои ги направија масакрите не КАрпалак, Вејце, Мавровските работници...? Оние од кои беше ранет?  За нив Стојанче мислел дека се почесни, похрабри и поморални од вмровциве??

Го почитував и уште го почитувам човекот како храбар и неизвалкан, ама... Се извинувам на речникот, за муда знаеме дека има, ама да покаже и малку памет ако веќе се замешал во политика.
Во каков контекст и да го кажал, недоделкано е како за Генерал - лидер на Бранителите.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2015 во 01:02
Стојанче може има све, ама мозок во тоа черепот изгледа има во недостаток, и тоа многу.
Што му е целта не знам, ама почна како Заев и тој, секој збор тресенка и глупост.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2015 во 04:52
Стојанче е совеста на македонецот. Не е дипломат, не е ни политичар, но е несомнено натпосечно интелигентен. Камо среќа и другите "интелектуалци" да ги мереа зборовите и да имаа чиста и дефинирана мисла како него.
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2015 во 05:06
Стојанче натпросечно интелигентен ???

Ова го велиш во иронија или сериозно ?
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2015 во 12:44
Стојанче не може да се здружи со УЧК, затоа што раководството на УЧК во Македонија е во коалиција и брак со Груевски, па затоа тресењето глупости против Стојанче, треба да го насочите против сегашнава влада која е веќе во реална постоечка коалиција со УЧК....
Не паметам Стојанче да пречеше додека даваше подршка на политиките на Груевски, сега боли дека ги удара право во нерв, па затоа низ цело Скопје, месните комитети на ДПМНЕ имаат наредба да пишуваат графити со навредливи содржини против овој човек кој за разлика од нивните лидери се докажал кој е и што жртвувал за Македонија.
Инаку во контекст на изјавата на Стојанче....на работа со мене имам тројца учки и неколку вмровци....досега нити еден од учките не ми рекол лош збор, ниту ме навредил, додека експертиве од ДПМНЕ, нема ден да не префрлат нешто, од ситни провокации до отворени закани...што мислите, за кого сум Јас определен, на кого попрво би му го свиткал вратот...а...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.