IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - „оние кои немале среќа“
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

„оние кои немале среќа“

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: „оние кои немале среќа“
    Испратена: 27.Март.2011 во 22:04
Инспириран од некои постови на Носталгија ја отворам темава.голема%20насмевка Некои коли едноставно не му било судено да го дочекаат светлината на првиот ден, никогаш да не бидат на производна лента поради Х околности или никогаш да не стигнат до салонот.... 

101 хеч бек... најверојатно немаше да постои Југо доколку ова нешто се појавеше во Крагуевац....

Други?
Кон врв
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2011 во 18:28

Интересна студија за југо флорида но никогаш не е влезена во сериско производство......
I WILL NEVER APOLOGIZE FOR BEING MACEDONIAN
Кон врв
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2011 во 18:33


Еве еден интересен модел на шкода некаде почетокот на 70-те...........дизајнот многу потсетува на стилот на пинанфирина,а инспирацијата е од фиат.........се надзираат линиите на фиат 131-132.........автомобил со перформанси и ново на опрема за тоа време,но никогаш не влегол во сериско производство...............штета..
I WILL NEVER APOLOGIZE FOR BEING MACEDONIAN
Кон врв
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2011 во 18:57


Eden dizajnerski obid na FSO za zamena na postoeckata gama na vozila............
I WILL NEVER APOLOGIZE FOR BEING MACEDONIAN
Кон врв
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2011 во 19:11


Eve eden model na zastava 1100p za polski pazar,no nikogas ne e vlezena vo proizvodstvo.....
I WILL NEVER APOLOGIZE FOR BEING MACEDONIAN
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2011 во 19:15
Имам некаде читано дека долго време во застава упорно се пробувало на корал и на флорида да се стави дизел мотор, само ништо и од тоа.Uploaded with ImageShack.us

А имам гледано и вакви слики, од застава... дека можно било и ова да се појави , ама според дизајнот што го гледам веќе му е доцна за допрва да почни да се реализира и изгледа веќе е застарно...
Кон врв
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2011 во 19:40


Poznatiot Wartburg no za zal...............
I WILL NEVER APOLOGIZE FOR BEING MACEDONIAN
Кон врв
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2011 во 19:59


Obid na zastava da proizveduva i dizel varijacii na florida i toa vo karavan verzija...............samo 18 parcinja se proizvedeni........
I WILL NEVER APOLOGIZE FOR BEING MACEDONIAN
Кон врв
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2011 во 20:00


Enterierot na florida karavan so dizel motor......
I WILL NEVER APOLOGIZE FOR BEING MACEDONIAN
Кон врв
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2011 во 21:55
I WILL NEVER APOLOGIZE FOR BEING MACEDONIAN
Кон врв
CarpathianLord Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CarpathianLord Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2011 во 09:55
Не е нешто посебно....ама е ПРВИОТ 101!

Шасија број 0001
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13912
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2011 во 10:51
se e kazhano .,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2011 во 15:38
fiat 1100 go imase vo serijsko proizvodstvo... duri i imase eden mislam na pazar3...намигнување
Кон врв
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2011 во 18:13
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

fiat 1100 go imase vo serijsko proizvodstvo... duri i imase eden mislam na pazar3...намигнување


Да точно дури и една многу мала серија беше произведена во Црвена Застава помегу 1959 и 1961 пред да се откупи лиценцата за Фиат 600д-фико.....
I WILL NEVER APOLOGIZE FOR BEING MACEDONIAN
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.