IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Што мислите за Трансвеститите?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што мислите за Трансвеститите?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Што мислите за Трансвеститите?
    Испратена: 09.Декември.2005 во 22:02

Сега знам дека ќе има жестоки реакции, можеби поголеми од оние насочени кон педерите...

Мене лично тие не ми пречат, ама ми се некако .... незнам.. одбивни... во најблага форма речено...

P.S.: Објаснување: Трансвестит е маж кој сака да се облекува и однесува како жена.



Изменето од RebeL - 07.Ноември.2006 во 17:14
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
ugro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 90
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ugro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2005 во 23:20
bez komentar
Кон врв
Macedalien Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2005
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 114
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Macedalien Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2005 во 10:44
Да дае господ со тек на време секој втор на кеј на Вардар да биде со штикла и со перика и со бургија 28-мица : глава да не можете да дигнете од нив!!!!
Кон врв
Supernatural Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Supernatural Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2006 во 12:26

 

Ne mi smetaat nit Tranvestiti , ma da nemozam da kazam da esteticki imaat nekoja bliskost na feministvo i pored  mali milioncic na esteticki operativni potezi alllll hjebihaaaa :-))

Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2006 во 10:31
Ре*ел поделувам мислење, да малку одбојни ми се, но ќе преживеам.. имав другар обожаваше да ми гњури во шифоњерот беше сладок за во соба... но, надвор.. не е вкусно барем според мене , штилкица шминка ма слатко би се насмеала ништо друго.
Кон врв
YODA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 205
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај YODA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2006 во 01:23

Originally posted by Macedalien Macedalien напиша:

Да дае господ со тек на време секој втор на кеј на Вардар да биде со штикла и со перика и со бургија 28-мица : глава да не можете да дигнете од нив!!!!

    Знајме сите ти најмногу ќе профитираш од то целото. Ќе бидиш јавна личност на целио кеј, сите ќе те знат кој си, и обратни и трансвестити и сите. Ама за наше арно, и за твое оти не знајме колку ќе издржиш со тој режим на работа, најарно то да не се деси.
и то...
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2006 во 08:33
Originally posted by YODA YODA напиша:


Originally posted by Macedalien Macedalien напиша:

Да дае господ со тек на време секој втор на кеј на Вардар да биде со штикла и со перика и со бургија 28-мица : глава да не можете да дигнете од нив!!!!

    Знајме сите ти најмногу ќе профитираш од то целото. Ќе бидиш јавна личност на целио кеј, сите ќе те знат кој си, и обратни и трансвестити и сите. Ама за наше арно, и за твое оти не знајме колку ќе издржиш со тој режим на работа, најарно то да не се деси.

    Јода не до мешај мацедалиен не е транвестит и нема намера да се шета пок пошто не е тука дечкото.. геј со транвестит нема никаква врска..
Кон врв
YODA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 205
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај YODA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2006 во 22:03


    Ами ако не е тука не можи да тркни за време на летото да си се подружи малце со исто ориентираните од Македонија, да си поседи на кејо малце, да си створи нови пријателства, па полека полека ќе стани славен, сите ќе го знат кој е ко ќе дојди другата година. . А инаку, во основа и не е толку различно, и трансвестито и гејо посекако ќе го "примат" кога тогаш, па така да можат да се надополнуват.
    

Изменето од YODA - 14.Јуни.2006 во 22:04
и то...
Кон врв
Antoaneta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antoaneta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2006 во 16:20
Nema mnogu reakcii na ova tema zatoa sto navistina nema sto da se kaze...koj kako mu se miluva toa neka si bide samo da ne pretstavuva opasnost za okolinata.
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2007 во 12:24
Знаеш што значи да си во сопствената кожа, а да сакаш да си во друга? А сепак да не сакаш? Тука во Германија ги има доста такви, има и пејачи, забавувачи, кои имаат ниво и респект од околината. Некои се симпатични, некои не толку. Сепак, кога ги гледам и слушам на ТВ, мене ми се буричка нешто во стомакот, бидејки не е ни жена ни маж, и некако е чудно, нејасно...но, пак ќе речам: ако на нив им е ок, ако не тормозат никого околу себе - let it be, it doesn't bother me!
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2007 во 12:45
I bolnite od lepra ne tormozat nikogo, no toa ne znaci deka ne treba da se lecat.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
ASTRIX Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
OBSESSIVE DREAMS

Регистриран: 18.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ASTRIX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2007 во 16:02
Мислам дека имаат недостаток на витамини LOLLOL
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2007 во 15:20
Originally posted by sensei sensei напиша:

I bolnite od lepra ne tormozat nikogo, no toa ne znaci deka ne treba da se lecat.

Ако си имаме со мешање на баби и жаби тогаш:

И зависните од никотин, покрај на самите себеси сметаат многу и на околината, па не се лечат иако според медицината, никотинот е штетен и предизвикува зависност која неможе да биде вродена туку стекната, значи пушачите почнале да пушат по своја воља, не дека однатре ги натерало нешто па сега неможат да го сменат тоа. Постојат многу начини за лечење на зависноста од цигари, па пак 90% од пушачите не ни помислуваат да се лечат. Angry
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
speed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 803
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај speed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2007 во 17:03
begaj vo edna diskoteka vo svajcarija ke ja zgazev ili kego zgazev kako sakate koga mi kaza posle 30 min muabet deka se vika nikolas i deka e tranvestit mi se zgadi od zeni veke togas zamisli ja gledas ko dobra cura i ti vika na kraj so e ustvari.  tranvestitite se otpadokot na opstestvoto no za zal se poveke gi ima!!!!  treba da gi istrebime ali so da prais neli demokratija vladee sea i sekoj ima pravo na izbor i dr raboti.     koga bi bil milijarder bi oformil organizazija za tre**nje na tranvestitite bi bil beter od hitler,treba da se iscisti svetot od takvi raboti...Angry

Изменето од speed - 09.Март.2007 во 17:06
speed
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.