IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Филм
  Активни теми Активни теми RSS - Пред Дождот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Пред Дождот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
tfctfc Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 19.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 43
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tfctfc Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Пред Дождот
    Испратена: 09.Декември.2005 во 12:50
В момента даунлоудвам филма "Before the Rain". Тук някой гледал ли го е избощо. Струва ли си да го даунлоудвам?
Питам, защото скоростта ми е ниска.
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2005 во 21:28
abe vidi kako da ti kazam.filmot si e ok,arno ama go imav pusteno na edni bugari ovde i uste so ne zaspaja.pa taka da ne znam so da ti kazam.ako sakas vidi go pa prati komentar.bas me interesirat so ke kazis
Кон врв
tfctfc Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 19.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 43
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tfctfc Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2005 во 16:09

Гледах го. Хареса ми. Според мен режисьора набляга на това, че въпреки религиозните, политически, идеологически и т.н. различия между хората могат да се появяват чувства и да се разбират.

Не знаех, че още от 1994 г. албанците в Македония са въоръжени и има жертви.

Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2005 во 23:34
Еве ти ги омотите за ДВД или ЦД-то ако ти затребаат за филмот што си го превземал.Музиката за филмот ја правеше групата Анастасија. За мене можеби музиката го прави филмот уште подобар затоа што тоа се песни преработени од традиционална македонска стара музика.

Еве ти го целиот албум од филмот кој го носи истото име

Before the rain

1. Time Never Dies
2. Nine Iron Doors
3. Coming Back Home 1
4. Red And White
5. At The Restaurant
6. In A London Cab
7. Pass Over
8. Funeral Theme
9. Death Of Alexander
10. Coming Back Home 2
11. The Circle Is Not Round

http://media.enterfilm.com.ua/audio/anastasia/before_the_rai n__original_moti/

Преслушај ги песните нема да зажалиш, ако сакаш да го доживееш целосно ефектот од гледањето на филмот.
Кон врв
bazo Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 64
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bazo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2005 во 23:16

Podobar makedonski film od ovoj nemalo ni ke nema, a isto taka i tetoviranje ne  e los, ako nekoj go nema gledano neka go gleda, star no dobar

 

Life isnt about waiting for the storm to pass... I'ts about dancing in the rain.
Кон врв
NOT RESPONDING Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 516
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NOT RESPONDING Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2005 во 01:04
BALKANKAN e najbole be
NOT RESPONDING е искра на надеж во сивилото на македонското форумџиство- www.tepajvreme.blog.com.mk)---(www.skapunk.blog.com.mk- SKA PUNK BLOG)
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2006 во 00:04
abe ajde balkankan e cista zaebancija, vo koja saket na nekoj sarkasticen nacin  da opiset so se desavat na balkanovbljak od film e to
Точачиња.
Кон врв
kirealeks Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kirealeks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2006 во 17:24
super film ,i jas skoro pak go gledav.
tfctfc ti ot kade go iztegli toia film? ot tuk li?www.torrents.linkos.bg
a da znaj nekoj od kaj da go danlodiram "DUST"?

ОД ОВОЈ ФОРУМ СУМ БАНИРАН...
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 00:25
сега кога ми текнува, од каде бе знаеше Милчо дека ќе има вооружени Албанци кои ќе тероризираат? А овие во МВР не знаеа, или не го гледале филмот?
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
bomboni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јануари.2006
Локација: Czech Republic
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bomboni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2006 во 08:37
Filmot od odamna vikav jas deka e podgotovka za lugeto od zapadnite zemji deka ke ima konflikt, nekako kako naracana propaganda od amerikancite. Milco si ja izvrsi zadacata i si duvna vo amerika
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2006 во 08:44
Znaesh deka mozebi i taka e!?
Кон врв
bomboni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јануари.2006
Локација: Czech Republic
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bomboni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2006 во 09:41
Zatoa i dobi lav i bese nominiran za oskar, za da stane sto popoznat vo pozapadnite zemji, a sto se vide vo filmot? deka ziveeme kako pleminja podeleni na dve strani, so puski i mitrolezi i se ubivame megu sebe
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2006 во 09:50

 Vo filmot najmnogu mi se dopadna muzikata,a i pocetokot toa zajdisonceto e cool...

Кон врв
bomboni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јануари.2006
Локација: Czech Republic
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bomboni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2006 во 17:45
Abe umetnicki filmot bese reme delo, ama sto go imam prikazuvano na stranci nikoj ne mi spomna za muzikata ili za makedonija, se za toa nasilstvoto i konfliktot me prasuvaa. A sto mozes da im kazes koga filmot e napraven pred konfliktot? Znaci naracana propaganda, demek tamu sigurno ke pukne kaj da e....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.