IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Животински и растителен свет
  Активни теми Активни теми RSS - Мал алпиниум!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мал алпиниум!

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Badi1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Badi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Мал алпиниум!
    Испратена: 17.Март.2011 во 23:14
Здраво!

Имам дел од дворот 5 X 1,4 метри во кој сакам да креирам мал

алпиниум од зимзелени дрвја, но никако не можам да најдам таква

идеа на интернет!

Дали можете да ми помогнете?!

Поздрав Благој
Кон врв
na oko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

koj sum jas koj sum jas

Регистриран: 25.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4866
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај na oko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2011 во 19:16
pravenje alpinetum ne e taka ednostavna rabota.so davanje na dimenziite na prostorot skoro nishto ne si kazal.prostorot se naoga ;do ograda,do objekt(zid),prodolzenie na terasa,na sonce,pod senka,ima moznost za voden tek,....
na kamen shto se trkala mov ne se nafaka
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2011 во 20:47
Тука  е неопходна консултација со стручни лица и на лице место,не можеш ти да видиш сликичка на интернет и да си посакаш исто такво  и во дворот.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.