IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - Продавници за резервни делови
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Продавници за резервни делови

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Продавници за резервни делови
    Испратена: 16.Март.2011 во 22:40
Да отвориме нова тема која сигурно ке биде корисна за сите нас кои ги сакаме своите миленичиња повеке од жените(ама само на моменти )и забораваат на се друго дома,кога ке треба да се купи резервен дел за миленикот.....

Па постирајте локации на дукани,цени,услуга,кавлитет на деловите....
Јас лично одам кај мојот школски другар Васе кој се наога веднаш до Алкалоид погон Билкара,патот накај Лисиче од Центар......Пиеме кафе,делот е тука,а има и сервис,менувам,не е скап најбитно,а има делови од потрошен материјал за скоро сите возила......
Поопремени се и продавниците долж улицата која води кон Општината Кисела Вода.....Има скоро се од каиши,плочки,гуртни,галантерија......Задоволен сум од услугата на момците....
Па повелете....
I WILL NEVER APOLOGIZE FOR BEING MACEDONIAN
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2011 во 13:55
Сите обично купуваат делови од кај пријател. Ја земам од Атег (прилеп) затоа што е добро снабден и може да ме почека околу плаќање. За моите коли многу ретко купувам делови (ваљда одбирам добри колицрвенеењесреќа). На шкодата имав еден поголем зафат ... менував (самизненадување) ламела , потисна и друклагер. Со оглед на тоа што имам делови за да составам 4 шкоди, само друклагерот го купив итоа половен, за 100тка.

За помпата за кочници за Шкодата НОВА ми побараа малку повеќе од 6000 денари. И ме фати инает - зедов цела шкода зарибана за 6000 денари , извадов се што ми требаше од неа и ја метнав в отпад за 7000 по две недели.

За 101от имам земено само еден каиш на алнасер пошто беше испукан. За аудиот ни еден осигурач немав купено.

Инаку... од каде што земам цените се солидни. Плочките беа 600 за опелот, каишот 1500 ребрастиот....

Најмногу страдам досега со сите коли за акомулатор. Никогаш немам асолен или ако е ОК јас ко за беља ќе оставам нешто вклучено и ќе ја заборавам. Кога ќе се вратам неќе да верглаизненадување

Ете така....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.