IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - kejt-d-grejt
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

kejt-d-grejt

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3637383940>
Автор
Порака
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2013 во 12:22
,,,za gospozhata ,,,samo,,,,,,i+,,,,,,,,

,,,izvadok,,,


,,Ne ti kazhav,,,,,
,,me skokotkaa tvoite misli
,,duri zboruvavme za vremeto.
 
 ,,Ne moram nishto da ti kazhuvam
,,,,,,-ti razbirash!
 
 /od Chin-Chin/,,,Mizhitatara
 
 ,,,i PS,,,,ah tie edni plavi trenerki,,,kolkavi duhovni,,,visini dostignaa,,,,,големо гушкањеголема насмевка,,,,,,,,,,


Изменето од pajser - 27.Февруари.2013 во 12:30
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2013 во 12:46
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

Твојата родена мајка е виновна за сите твои комплекси и разочарувања во животот. Од моментот кога си родена, секојдневно, на само или пред пријателките, те убедува дека си најубава и најпаметна, најпринцеза на цел свет. И ти будалата со сиот памет веруваш! Си мислиш стварно! Се врцкаш пред огледало и се думаш на Синдарела повеќе личиш или на Аурора.
Се` до оној момент кога излегуваш во белиот свет и сфаќаш дека всушност цело време бесрамно те лажела. Дека постојат и други принцези (во кои се заљубуваат твоите симпатии), а и попаметни згора, а ти најмногу на што можеш да се надеваш е статусот Дворска дама и кои полека полека ти ги побиваат лажните адути кои мајчичка ти ги напикала в џеб пред излегување. Па паѓаш во комплекси и разочарувања, па косата не ти е баш толку свилена, па насмевката и не ти е баш баш толку ѕвонлива, а очите ти се сосема обични, па тебе никој не те сака, па животот е суров, па Не дај се Инес... и треба да помине доста време пред да се помириш со суровата вистина дека не си совршена, ама си ок и мирно да си ја продолжиш пловидбата со чисти мисли растеретени од добронамерните невистини на мајка ти.
А после, во еден момент ништо од сето тоа не е важно, кога ќе си родиш една права правцата совршена принцеза, најубава на цел свет и најпаметна плус, ниедно друго девојче не кажува песнички како неа, и најмногу знае англиски, шо и да облечи убаво ѝ стои, абе таква друга мајка не родила. И тогаш ти се полни очите од шо ја гледаш како расте и ти иде на сите да им кажеш, видете ја колку е убава! Па стварно, шо....


,,,
,,,,,,големо гушкање,,,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2013 во 11:10

Ти си жена! Твојата улога во овој живот е потешката.
Да носиш дома пари, да се грижиш домот секогаш да биде уреден, кујната да мириса на готвено,
децата да ти се здрави и чисти, воспитани и одлични ученици,
мажот да е испеглан, да си му гордост,
да не си никогаш несредена ни во фризура ни во нокти, да си мудра, да си насмеана и во домот и со пријателите.
И да не бараш од никого за тоа Фала, оти тоа е природно, а на природните работи не им се придава значење.
И да си уморна на крајот на денот.
Едвај да имаш сила да ја извадиш шминката, ама и од тоа да не се откажеш, за да ти биде свежо сабајле лицето.
Никогаш да не помислуваш, Да му е**м мајката, имам ли јас право на живот?
Оти кога тоа ќе си го помислиш, ќе си го изгубиш животот

          - мајка ми Умната, в кола, на пат за Скопје

Изменето од kejt-d-grejt - 30.Март.2013 во 11:11
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2013 во 17:01
аман па и ти...цел ден ме изеде мислана па и кај да отворам морам пак и пак да налетам на неа...доста !!!загриженостплазење
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2013 во 20:18
абе за инает ти правам скелет
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2013 во 20:22
Изгледа ме сака
(based on e true story од сабајле)

Тој секогаш сака Bounty, јас Snickers. Тој сака лесни и свежи вкусови кои ќе го насмеат. Јас сакам јаки и тешки. Како Snickers. Во Snickers има филозофија. 
Застануваме на бензиска да си купиме Iced coffe со цевче. Тој излегува, а јас му довикувам, 
- Купи и благце!
- Какво сакаш?
- Нешто мало блачко. Изненади ме!
Обично не сака да ме изненадува. Оти не ми погодува. Не е до него, до мене е. 
Се враќа. И носи две кафиња, едно Bounty и едно Snickers.
- ммм...мене денес ми се јаде Bounty!|- велам
- Како ти се јаде Bounty, кога ти секогаш јадеш Snickers?!
- Aма денес ми се јаде Bounty, некако ми е полесен. Добро де, не прави проблем, ќе си го поделиме, пола Bounty, пола Snickers
- хахаха... види мајката, ајде дај кафето
Го пиеме кафето. Тој вози, јас ломотам, бла...бла...политика, бла...бла...децата...бла...бла...на работа...бла...бла...јас на ФБ напишав вака и бла...бла.. после еден ме изнервирз оти ми напиша така...блаблаблабла....
По десет минути, тој:
- Дај сега благце!
- Срц, какво сакаш, Bounty или Snickers? м? м?
- хахахахаха...лисицо една, добро, Snickers сакам хахахаха...
- Да бе душо, па секако е поубав. Не за џабе јас секогаш јадам Snickers, само денес нешто така...хахахах....

(еден ден ќе почнам и позите да ви ги раскажувам)
црвенеење



Изменето од kejt-d-grejt - 01.Април.2013 во 20:22
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2013 во 12:50

размислување
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2013 во 22:31
љубов
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
д4б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Lord OFF the topic

Регистриран: 31.Јули.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2013 во 22:34
што стана бе кеjт

цел ден чекаме за позите

Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2013 во 08:43
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2013 во 14:00


се' што е убаво во животот е кокошка.
сето друго се мисирки и гуски.
трепкање





Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2013 во 14:43
- i samobendisanosta ne e ....ubava!голема насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2013 во 16:08


Оооо кај си бе брза, се изнаодмори ли? големо гушкање
И кај е таа домаќинката да стави некое мелемче на темава? размислување

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2013 во 00:27
'naste' ?!изненадување......бакнеж

...i taa bila od sojot na .....kokoshkite!намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3637383940>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.