IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - kejt-d-grejt
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

kejt-d-grejt

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3233343536 40>
Автор
Порака
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2012 во 00:15
.....Ги зема ли под закрила ранодушноста?
ги гали ли?
им шепоти ли зајадливо
дека нема фајде да почнат да веруваат во Бога?

Вреди ли барем да се обидат да летаат 
во слободен стил?
always look on the bright side of the life!
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13900
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2012 во 00:54
,,,na ovoj izmeten dvor
 na mojata detska soba
suredena i zatvorena
i ne mirisot na pecheno lisnato
 -Ti si mojot dom
 
 Zoshto znaesh bez dumanje
kolku kapki mleko da mi stavish vo kafeto
i olku minuti da go varish jajceto
 
 Dodeka ti raskazhuvam
kako denes svetot se vrteshe okolumene
se prashuvam,,,,,,,
go pravam toa oti jas taka sakam
ili za da ti gi gledam ochite kako svetkaat,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,големо гушкањебакнеж
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2012 во 01:04
 Втората половина од животот
 ја поминуваш тагувајќи по првата
- и вели тој.
always look on the bright side of the life!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2012 во 14:14


ќе ти дојдам некогаш со Мижитатара да ми ја потпишешбакнеж
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2012 во 15:15
кажи порано, да ја изладам ракијата бакнеж
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2012 во 09:23

   7h

 

Кога си сама

И крцкањето на песокта и плискањето на брановите го нарекуваш Тишина

 

Стануваш рано

Брзаш да бидеш сама

За да ја пречекориш алузијата на вечноста во измислените богови.

Таа е овде и сега

Нејзиниот јазик ти ги водени ножните прсти

И ти стануваш бестелесна

 

Кога си сама

Гласот кој те смирува го нарекуваш Тишина

Радоста значи неоптовареност

Значи доброволно препуштање

И мигот трае...

 

До следниот неминовно несовршен

 

Елеганцијата на едноставноста без борба се повлекува пред неизбежниот мирис на кајгана,

потоа кикот

гласна музика

и силни бои

Доминантната бела раса доаѓа на плажа!

Вцрвенети  папушлави мевови и неуспешни антицелулитни третмани позираат за Фејсбук

Погрешна дефиниција за Модернизам

 

Па се прашуваш

Што значи да се живее?

се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13900
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2012 во 10:00
,,,,,,,плазење,,,vchera vo pp,,,komshiite nejni ,,,kazhaa deka ,,fanala udzhum ,,za sk,,,,kaj nekoj,,a,,,,,mnogu dodra prijatelka ,,,,,a ,,,,,mazhot i ,,,na prijatelkata ,,i de ,, pak ,,ke pravi tostovi ,,,i kafinja ke vari ,,,,a mineralni vodi ,,samo ,,dzhambo ,,,,,,смеењеѓавол,,,brza misli mu ja ,,,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2012 во 09:35
izbegav od Pivofest замисленост
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2012 во 09:36
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2012 во 11:45
децата кемкаа за душек. и нормално, како го купија така не му се испулија. мајка им, во стилот на пењал се непењал пари сум дал, го зеде, си одлежа на него в море еден добар h, дури и си задрема без да се сети дека добива патриотска боја. е па хода сад као зомби реш печена плавуша и место не ја фаќа. Таму една. не ја знаете. една од оние кои вам да ви се случеше такво нешто без да ви се дума би ви рекла, Како живееш толку години без мозок?
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2012 во 02:33

Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:


Па се прашуваш

Што значи да се живее?



ма ти добро знаеш,
само реторички тука не дриблаш бакнеж




...а одговорот во следната твоја збирка... хихихихи  свиркање


Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2012 во 18:51

Антрополошката анализа според сладоледни критериуми

или

Си немал ѓаоло работа

 

Всушност, многу е едноставно.  Луѓето се делат на две врсти. На оние кои јадат чоколадни сладоледи и оние кои јадат овошни.  И нема тука мешање.  На пример некој да одбере во својата порција една чоколадна топка и една од јагода.неее...поглупо нема. Одма знаеш дека станува збор за конфузна личност. И така денес дури си го сунчав дупето на плажа, ги гледав еден по еден сите околу мене и типував: овој е чоколаден, овој мора да е  овошен и ако ми се посреќеше некој од маркираните да претрча до шанкчето да си купи сладолед, си го кривев вратот да му ѕирнам во порцијата дали сум погодила. Ама тоа го правев многу дискретно тресејќи си ја крпата или мафтајќи им на децата кои пливаа исправајќи се на прсти, плус  темни наочари – Мата Хари ситуација. Па имаш – пппффф...хехехе...знаев!!!  Една стандардна порција на еден чоколаден тип се состои од топка чоколадо, страчатела, третата е карамел, може и кафе или cookies. Во најлош случај ванила. Тие ти се во главно сериозни типови. Не им подавај топка во вода – ќе си пливаш по неа сам! Кога некој се смее и подрипнува одејќи кон шанкот, радосен од помислата дека ќе јаде сладолед, одма знаеш што ќе одбере: топка малина, банана или лимон и обавезната јагода. А ако има во понуда шумско овошје, па...па...па... тоа ги доведува до предоргазмична состојба.  Рум може – кога ќе пораснат, а ванила? Неее.... ванилата не им е доволно весела.

се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2012 во 18:53
ooизненадување

pozdrav do prekrasnata i izvonredna,...''ruslka''намигнување!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13900
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2012 во 07:10

 ,,,,pa prodolzhuva gospodzhata,,,намигнување
 
 Se nakashlav,
 se podnamestiv
 ooo,izgleda neshto ke kazhesh?prasha
 kazhav:
 Kakva gradacija,choveche!
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3233343536 40>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,137 секунди.