IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Улични забавувачи
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Улични забавувачи

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Улични забавувачи
    Испратена: 26.Февруари.2011 во 13:45
Од пред некое време мислам и градов е во потрага по нив...Па да видиме што све овие луѓе знаат...
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2011 во 13:46
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2011 во 18:58
мене двајца ми имаат фатено око
еден тип што свиреше на плоштад со електрична гитара, двајцата типци што свиреа кај Соравија (одамна не сум ги видел) и едно време имаше и гудачи во ГТЦ
абе интересни се онака, се прашувам само колку има се исплати тоа, или го прават чисто ради забава збунетост
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2011 во 19:29
Имаше еден тип шо свиреше фламенко покрај уни банка во гтц...
И еден старец шо свиреше кавал , покрај куќата на мајка тереза...
Ондак , закон беа среќа
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsimaКон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2011 во 00:53
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

мене двајца ми имаат фатено окоеден тип што свиреше на плоштад со електрична гитара, двајцата типци што свиреа кај Соравија (одамна не сум ги видел) и едно време имаше и гудачи во ГТЦабе интересни се онака, се прашувам само колку има се исплати тоа, или го прават чисто ради забава збунетост


Ако мислиме на истиот...чинам турчин беше,во црна панк јакна ретко налетував на него но го правеше попријатно минувањето низ плоштадот...А само наслушнав не знам точно дека градот веќе бара вакви забавувачи кои ќе си бидат платени и со стаж итн итн...Но еве го прашав овој што гука и све си знае...Но тоа си е како тие мислат да трошат пари...а друго е како ние ќе го прифатиме ова...
Оти и повеќе сакав да улетувам на интересни изведувачи во темава...
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2011 во 21:18
не ми е јасно зошто некој што навистина има талент мора да седи на улица по цел ден, а некој друг да направи брзи пари со еден куп електроника и луѓе кои не знаат да слушаат музика тага

http://www.youtube.com/watch?v=iy3V2Tl4g3s&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=4JHqeePBq3I&feature=related
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2011 во 00:51
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2011 во 01:39
Originally posted by Орка Орка напиша:

Овој го имам гледано и во живо,има интересен репертоар
На Цд-то му е уште помоќен гласот
газење%20од%20смеење budjav le*ac

и мало гитарско појачало си носи со себе голема%20насмевка
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2011 во 23:47
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2011 во 11:20
Ѕвер ме изнасмеа
Кон врв
Tetratka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Локација: дрвара
Статус: Офлајн
Поени: 5153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tetratka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2011 во 12:14
  http://www.youtube.com/watch?v=UfVk6259K74

и текстот го има на српски голема%20насмевкатрепкањеИзменето од Tetratka - 28.Мај.2011 во 12:15
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2011 во 12:30
Originally posted by Tetratka Tetratka напиша:

 
http://www.youtube.com/watch?v=UfVk6259K74и текстот го има на српски голема%20насмевкатрепкањеСрбите ептен ги имаат бендисано,имам видено и неколку петиции за да се донесат на Егзит...Го симанв и албумот одличен глас,насловен е како и песнава.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2012 во 15:05
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2013 во 00:16
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.