IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Груевски понижуван во САД
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Груевски понижуван во САД

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака Обратен редослед
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Груевски понижуван во САД
    Испратена: 03.Мај.2011 во 12:28
jas ne znam na koj mu tekna da ja otvori ovaa bezvezalna tema...


se sum videla samo ova ne изненадување

koj bese so nego vo SAD pa da kaze dali bil ponizuvan ili ne..

ova i ne e tema...mislam deka ne vredi da bidi ovde...не

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2011 во 12:25


Темава е исцрпена и зрела за во архива. намигнување
Кон врв
robert 22 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај robert 22 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2011 во 23:47
^ Веќе позната реченица, новинарите на А1 немаат што да коментираат, па зборуваат на втората скала стоеше, го карале, леле денеска на приземје застана лево од знамето сигурно правел коалиција со истокот.....
бабини муабети се тоа давал интервју на улица, факт е дека врските со Америка ни се на високо ниво, а дали новинарката (која од велија земала плата за да зборува( така го убедила народот за важноста кај дава изјава не е воопшто битна.
Кон врв
Klucarot Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 47
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klucarot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2011 во 18:52
Колку што паметам Груевски во Америка својот прес го имаше некаде на улица ?!? Па зошто тоа не го направи во некој локален кафич па кога ја сртамоти македонската дипломатија тогаш нека ја посрамоти до крај... МИЗЕРИЈА НЕВИДЕНА !!!
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2011 во 15:57
Чим Мирка вели така, значи така енамигнување
Море ама ја нападнаа...та дури пензија ја праќаатголема%20насмевка
Дали Груевски ќе дозволи државата да стане Јура парк

Како ќе водите дијалог со фосилизирани политичари, кои се разбудиле 50 милиони години подоцна!? Фосилизираните ниту сфаќаат каде се, ниту знаат што да прават. Освен нагонски. Тираносаурусите во 21 век си се она што отсекогаш биле - предатори. Месојади! Тоа е нивниот чист политички производ. И затоа не можеме да се разбереме што се гледа од рејтинзите. Едноставно имаме некомпатибилни ДНК


Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2011 во 00:15


Секој ден се отвара по некоја дупла тема.
Де разгледувајте малку низ подфорумите пред да отворите нова тема.



Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2011 во 22:40
Gruevski e pod vlijanie na amerikancite kako shto beshe i Crvenkovski, kako shto bea na pochetokot Ljubcho i Trajkovski. Koga izleze problemot so albanskite emigranti od Kosovo poslednive dvajca zastanaa protiv amerikanskite planovi...

Tuku mene mi e chudno kako toa dodeka Gruevski molcheshe za predvremeni izbori nekoi frlaa so drvja i kamenja po nego, a sega koga gi svika povtorno istite i natamu frlaat...

Jas barem pochnav da frlam koga gi objavi izborite.

No, kako shto veli Niche, koga se odi protiv neprijatelot    i kiseloto vino i loshata muzika se dobri. Ne e vazhno zoshto se protestira i zoshto se vika protiv nekogo... vazhno e da se vika, a za prichina kje se iznajde bilo shto.






Изменето од Messenger - 24.Февруари.2011 во 22:59
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
krkovicka_mala Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 99
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај krkovicka_mala Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2011 во 21:51
Kako e mozno tolku da padne pod vlijanie na amerikancite?Samo sto se vrati raspisa izbori,a do nekni ne sakase ni da slusne.
Kako ja ispazari gruevski svojata fotelja?Konkretni razmisluvanja
Кон врв
DameMak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 617
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DameMak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2011 во 13:32
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Originally posted by DameMak DameMak напиша:

Можеби американците се вознемириле затоа што следната недела на песната за Евровизија ќе победи песната „Русинка“, па го викнале Грујо да го искараат да не се свртува накај какаљин и камаља. А можда го искарале зошто дозволија Хеди Рамковски да „избега“. А можда го искарале и зошто не ја свиткал кичмата до сега и не ни го сменил името.

A можебу го искарале поради диктаторското владеење???да


Хаха - за диктаторското владеење сигурно дознале од А-НУЛА, од Бихаќка а и читајќи ги некои форумџии што они ги сметаат за „сигурни извори на кои им веруваат“.
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2011 во 09:41
Originally posted by DameMak DameMak напиша:

Можеби американците се вознемириле затоа што следната недела на песната за Евровизија ќе победи песната „Русинка“, па го викнале Грујо да го искараат да не се свртува накај какаљин и камаља.

А можда го искарале зошто дозволија Хеди Рамковски да „избега“.

А можда го искарале и зошто не ја свиткал кичмата до сега и не ни го сменил името.
A можебу го искарале поради диктаторското владеење???да
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
DameMak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 617
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DameMak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2011 во 06:51
Можеби американците се вознемириле затоа што следната недела на песната за Евровизија ќе победи песната „Русинка“, па го викнале Грујо да го искараат да не се свртува накај какаљин и камаља.

А можда го искарале зошто дозволија Хеди Рамковски да „избега“.

А можда го искарале и зошто не ја свиткал кичмата до сега и не ни го сменил името.

Изменето од DameMak - 20.Февруари.2011 во 06:54
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2011 во 21:29
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

A be ova ovde so zborite poedinci kako da ste bile i vie na sredbata so Grujo zaedno direktno oci vo oci so klintonica i onoj bajden.Ili pak slucajno imate natprirodni moznosti i odaleku da gledate so se slucuva po svetot.
Не не сме биле директно, но читаме што изјавуваат медиумите. <h4 ="black">американската администрација,</h4>непријатната Па овазбунетостСудирот со меѓународната заедница е толку продлабочен што ќе биде тешко да се подобри имиџот кој земјава го има во меѓународните кругови, предупредуваат експертите.Впрочем, секој нека чита сам и нека донесува свои судови.<h4 ="black">Власта не прифаќа критики </h4>



Na SAD i drzhavite na EU im e vazhno Makedonija da se dogovori so Grcija okolu izmisleniot problem od strana na grchkata strana koj Gligorov mnogu nevnimatelno go potvrdi so toa shto reshi da sedni na predovori so nashiot sosed.

Drzahvive koi ne pritiskaat da go kompromitirame imeto, kako i seto onoa shto nosi toa so sebe, voopshto ne gi zasegaat nash*te vrvni drzhavni i nacionalni interesi. Ako neshto voopshto gi interesira toa e dobrobitta na nivniot sojuznik Grcija.

Od toj aspekt, jas ja podrzhuvam momentalnata politika na nasheto rakovodstvo koe e mnogu ubavo sintetizirano vo mislata koja ja izreche Crvenkovski:

Da go vidam toj mazh koj kje se osmeli da go smeni imeto na republikata.

I ne se raboti za nekakva hrabrost, tuku za "doblest" da smeni neshto shto ne se menuva.

Za nekoi raboti vo zhivotot ne postoi monetarna protiv vrednost. Ako ne beshe taka zarem Grcija tolku grchevito kje se boreshe za neshto shto i onaka ne e nejzino, pa duri e podgotvena i da plati za toa???











Изменето од Messenger - 20.Февруари.2011 во 03:01
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2011 во 21:11
Ако,ако да му се препознае работата ,не само дома ,туку и надвор,но со ваквите работи,сите губиме,само неговите б,лгарски дпмне-овци добиваат,ама што ,кога ќе се освестат касно ќе биде,..ондак ќе биде,..кад мртви фазани лете,а ни један не пада..
За това ли те бирахме буе гујо
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2011 во 16:51
Срамота !!!!
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.