IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Црнки/Митесери на лицето
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Црнки/Митесери на лицето

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Marija-sk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marija-sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Црнки/Митесери на лицето
    Испратена: 17.Јануари.2011 во 00:45
Дали некој го има овој проблем и како се справувате со него?
Јас имам многу црнки на лицето и смачено ми е од нив!
Ќе го ценам тоа ако некој може да ми даде совет за мојот проблем!
Однапред ви благодарам!
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2011 во 03:01
црнки ќе немаш ако редовно го чистиш и одржуваш лицето... под редовно подразбирам миење макар и со најобичен сапун 2 пати дневно,.... и потоа ставање на некој крем/помада.... велам обичен сапун, бидејќи прилично може да ја исуши кожата,... доколку ти е претерано мрсна...

исто така, ставај и маски,.... јас ја користам таа на гарниер,.... кога се бањам, ја ставам и потоа ја мијам.... а за црнките кои ти се веќе на лицето,... друг лек освен убаво откиснување на лицето,.... отворање на порите со помош на пареа и без крем.... треба да ги стиснеш и тие самите,.... како црвчиња ќе си испаднат од кожата

немој ни случајно да ги стискаш акните,.... ова стискањево важи само за црнките   

п.с. во аптека има едни фластери,... за вадење црнки од површината на носот.... одамна немам купено ама мислам дека се продаваа на парче.... но, пред употребата на фластер, пак ќе речам.... отвори ги убаво порите со помош на пареа
Кон врв
Nadia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 227
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nadia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2011 во 17:38
ima eden gel za otstranuvanje na crnki od avon idealen e odlicno cisti
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,113 секунди.