IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > MaxARENA Gaming
  Активни теми Активни теми RSS - Мултиетнички кодекс на серверите!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мултиетнички кодекс на серверите!

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Figgy Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Figgy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Мултиетнички кодекс на серверите!
    Испратена: 15.Декември.2010 во 04:12
Инсомниа како партнер на Македонски Телеком се стреми да постави стандарди, – не само во целосната ориентација кон услугите, компетентноста и извршувањето, туку и во делот на општествената одговорност. Општествената одговорност е од големо значење за нас, за зачувување на нашиот углед како фирма отворена за сите мултиетнички заедници во Македонија. Мултиетничкиот кодекс мора да се применува на нашите сервери.

Основен јазик на серверите е Македонски

1. На Администраторите(Македонци) не им е дозволено банирање, кикање или оневозможување на разговор(gag) на корисници кои меѓу себе комуницираат на свој мајчин јазик(албански,српски,ромски...). Доколку они се разбираат админстраторот нема право да санкционира само поради тоа што не ги разбира. Доколку ви се обратат на вам на јазик кој не го познавате(албански,српски,ромски...) дозволено е оневозможување на разговорот(gag)

2. На Администраторите(Албанци) не им е дозволено банирање, кикање или оневозможување на разговор(gag) на корисници кои меѓу себе комуницираат на свој мајчин јазик(македонски,српски,ромски...). Доколку они се разбираат админстраторот нема право да санкционира само поради тоа што не ги разбира. Доколку ви се обратат на вам на јазик кој не го познавате а не е македонски(српски,ромски...) дозволено е оневозможување на разговорот(gag)

Доколку Администраторот смета дека неговото име е тема во разговорот или пак се користат грди зборови(односно се заобиколува филтерот на пцовки), дозоволено е само оневозможување на разговорот(gag) доколку е потребно може и kick за кое е потребен соодветен доказ во вид на слика (SS)

Банирањето е сторого забрането доколку не се прекршуваат основните правила на серверите!

Секој администратор мора да го применува овој мултиетнички кодекс во спротивно ќе биде разрешен.


Kултурата е мост што ги зближува луѓето и не се разликува од нашата основна мисија: ние постоиме за да ги поврзуваме луѓето.

Со почит,
Инсомниа

Изменето од Figgy - 15.Декември.2010 во 09:01
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.