IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Кружен форум: Дали постои Бог?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кружен форум: Дали постои Бог?

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Кружен форум: Дали постои Бог?
    Испратена: 16.Ноември.2010 во 02:32
Пред половина година организиравме јавна дебата во живо по ова прашање, а сега организираме кружен форум на истото прашање.

Повелете на овој кружен форум каде што ќе имате можност да слушнете различни гледишта, ставови и аргументи, а исто така ќе имате и можност да го кажете и аргументирате вашиот став по ова прашање.

ВРЕМЕ: Четврток, 18 Ноември, 20:00 часот.
МЕСТО: Канцеларија на студентско христијанско движење „Секој Студент“ (види мапа доле)
ОРГАНИЗАТОР: „Секој Студент“

ПУБЛИКА:
Секој е добредојден се додека има место во публиката. Затоа дојдете на време и зафатете си столче за седење.

УЧЕСНИЦИ:
10 теисти и 10 атеисти на кружниот форум, со можност за мали промени.
Пријавување кај мене по лична порака. Предност имаат студентите.
Дисксуијата ќе ја модерира непристрасен модератор согласно правилата на форумот.

ПРАВИЛА:
- Модераторот го има крајниот збор.
- Публиката е пасивен слушател и нема право да дофрлува се додека трае официјалното време на форумот.
- Секој учесник на форумот ќе има 5 картончиња со своето име запишано на нив: 1 црвено, 2 жолти и 2 зелени.
Со подигање на картончето, учесникот се пријавува за коментирање од:
Црвено: 2 минути
Жолто: 1 мунита
Зелено: 30 секунди
(Вкупно време за дисксуија: 5мин по учесник)

Картончето ќе биде земено и доставено до модераторот каде што ќе чека на ред додека не завршат со коментирање предходно пријавените учесници.

Ќе биде интересно, ќе биде поучно, ќе биде несекојдневно.
Се гледаме во четврток, во 20:00 часот, во канцеларијата на студентското христијанско движење „Секој Студент“.

За сите што не знаат каде е канцеларијата на „Секој Студент“ еве мапа:


Facebook event: http://www.facebook.com/event.php?eid=167645716589502
Поздрав и се гледаме со тие што ќе дојдете во четврток.Изменето од EvAngelos - 16.Ноември.2010 во 02:38
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2010 во 02:42
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 17:15
Потсетување: Вечерва во 20:00 часот, форум во живо.
Facebook event: http://www.facebook.com/event.php?eid=167645716589502
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,078 секунди.