IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - Мали огласи
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мали огласи

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
tome Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tome Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Мали огласи
    Испратена: 19.Август.2007 во 13:18
Продавам половни гуми за подетални информации пишете лична порака.

2 x semperit

145/70/13
400den. Komad 800 den.
2 x sava


155/70/13
400den. Komad           800den.
2 x sava


165/65/13
500den. Komad 1000den.
2 x firestone

165/70/13
500den. komad 1000den.


2 x bridgestone

155/65/14
600den komad 1200den.
2 x pirelli


155/65/14
600den. Komad 1200den.
2 x firestone

155/65/14
600den. komad 1200den.
4 x dunlop

165/60/14
600den. komad 1200den.
2 x bridgestone

165/60/14        
500den. Komad 1000den.
2 x sava


165/65/14
600den. komad 1200den.
2 x sava


185/60/14
600den. Komad 1200den.


4 x michelin

195/70/R15C
120 evra

2 x michelin

195/55/15
800den. Komad 1600den
2 x sava


195/60/15
700den. Komad 1400den.
2 x bridgestone

205/55/16
600den. Komad 1200den.
2 x grenap so bandasi I ratkapni 175/70/13
1000den. Komad 2000den.

Кон врв
tome Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tome Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2007 во 16:49
2 x dunlop
 

215/75/R16C
30evra komad 60evra
4 x semperit

205/75/R16C
30 evra komad 60 evra
2 x sava


195/65/15
500den komad 1000den.
2 x pireli


195/65/15
600den. Komad 1200den.
Кон врв
ivankale Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivankale Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2007 во 17:16
ne sakam da kupam
голема%20насмевкане%20зборувам
 
Ivan
Кон врв
tome. Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 295
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tome. Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 10:20
prodavam gumi razni dimenzii(za avtomobili i lesni tovarni)
Кон врв
Ikarus Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ikarus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2009 во 18:39
Ги продавам зошто немам веќе ни место да ги чувам, нови се, купувани по трки низ Европа супер состојба, цена поволна. Повеќе информации 078496325 ili [email]ngocevski@gmail.com[/email]

Кишобран, воопшто не е користенКапче и футрола за кишобранотЗнаме големоПешкирСувенириве не се воопшто користени чувани се како украси...

Ефтино ги давам сакам да се ослободам од нив, добро ќе му дојдат некому што го интересира Ф1.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 18:43
Prodavam Honda CRX
1991 godina
1.6 - 16 v Vti - 125 k.s
Body kit
Alu felni
Radio CD Kenwood
Sprint filter KN, ne e od turskite pecurki
Izduv D&W

sledi slika....

The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 18:51
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 20:54

ne sum za zemanje ama imam krug na lujge sto prekupuvaat i preprodavaat , pa kazi cena za ako ima nekoj za kupuvanje :)

Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2009 во 11:43

The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2010 во 18:50
energy pak ako sakash kje pobaram kupci za hondata??
dobra e, istiot styling e ili..??
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2010 во 18:54
da da ... samo ima drugi bandasi sega....
ke staam slika od bandasite sega.. i izduvot e smenet..
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2010 во 18:56The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2010 во 21:37
Во оваа тема, можете да огласувате продажба, купување или размена на возила, мотоцикли, мопеди земјоделска или градежна механизација.

Тимот на Идивиди не стои позади веродостојноста на вашите податоци.
НАПОМЕНА.... Сите огласи кои ќе бидат невистинити, ќе бидат отстранети од тимот на Идивиди Форумот.Изменето од NRGMKD - 01.Ноември.2010 во 21:38
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
stigma04 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2661
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigma04 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2010 во 01:38
Baram letva za peugeot 206 1.1 obicen volan 1999 modelot dokolku ima nekoj postaro peugeot osteteno ili delovi od pegeot neka pisi imam poveke delovi za kupuvanje....

Изменето од stigma04 - 26.Февруари.2011 во 21:09
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.