IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Филм
  Активни теми Активни теми RSS - Долина на Волците
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Долина на Волците

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Долина на Волците
    Испратена: 11.Октомври.2010 во 20:51
Што мислите за оваа мега хит серија на турската продукција?
Снимана е во период од 2003 до 2007 година. Ја опишува целосно борбата на државните власти против подземјето во Турција, исто така искористени се многу вистински факти од глобалната политика.
Снимена во над 200 едночасовни епизоди и во 2 целовечерни филма Долина на волците - Ирак, Долина на волците - Авганистан.


The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2010 во 21:29
Najdobrata krimi serija sho jas ja imam gledano . Soprano vo sporedba so ova izgleda kao tinejdzerska limonada .
 
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2010 во 10:45
Синопсис

Али Candan, таен агент на турската тајна разузнавачка служба KGT (Kamu Güvenliği Teşkilatı, или "јавна безбедност Организација"), е наредено од својот капитен, Аслан Akbey, да се инфилтрира во турската мафија за да дознаете на нивните планови и да ги уништи нивните систем, која има длабоко влијание во Турција. Али се подложува на серија на пластични операции за промена на својот изглед, конечно го презеде идентитетот на Polat Alemdar.

Али се здружи со Сулејман Çakır, еден брутален мафијаш почитуван од своите колеги и познат како човекот на својот збор. Çakır е во комбинација со вештините на Alemdar како добро обучен агент создава ефикасно партнерство, и двајцата почнуваат да ја зголемуваат својата моќ преку хиерархијата на мафијата. Нивната цел е да влезе во Советот на волците, советот на врвот на моб газдите, внатрешниот круг што ја контролира подземна организација, која е предводена од страна на баронот, како и успешен бизнисмен, Мехмет Karahanlı. Али губи многу пријатели и сојузници за време на неговото искачување, а во процесот, дознава дека тој е изгубен син Karahanlı, киднапиран од страна на Аслан Akbey кога имал само три години. Конечно Alemdar станува новиот Барон, овозможувајќи му да го уништи целосно советот. По свртени надолу меѓународни соработници на советот меѓу руските и американските непријатели (Шерон Стоун и Енди Гарсија појавувања во последните епизоди), тој успева да се пробие во мафијата која притоа самиот ја распаѓа. Polat дознава дека успешниот бизнисмен, Мехмет Karahanli е неговиот татко. Мехмет Karahanli е член на Светската организација на Масоните. Аслан Akbey е шеф на "KGT". Memati е лојален придружник на Polat, по смртта на Cakir е, Memati станува навистина лојален на Polat. Abdulhey и Ерхан му помагаат на Polat во уништувањето на турската мафија.

Улоги

  • Necati Şaşmaz (Polat Alemdar)
  • Özgü Namal (Elif Eylül)
  • Selçuk Yöntem (Aslan Akbey)
  • Oktay Kaynarca (Süleyman Çakır)
  • Seray Sever (Derya Çakır)
  • Gürkan Uygun (Memati Baş)
  • Kenan Çoban (Abdülhey Çoban)
  • Erhan Ufak ("Güllü" Erhan Ufuk)
  • Erdem Ergüney (Deli Hikmet)
  • Emin Olcay (Ömer Candan)
  • Serpil Tamur (Nazife Candan)
  • Hayrullah Evrenöz (Hamdi Efendi)
  • Nihat Nikerel (Seyfo Dayı)
  • Hidayet Erdinç (Şevko)
  • k*rtuluş Şakirağaoğlu (Duran Şatıroğlu)
  • Osman Wöber (Tuncay Kantarcı)
  • Sefa Zengin (Erdal Kömürcü)
  • Yüksel Arıcı (Pala)
  • Hande Kazanova (Canan Çavan)
  • Raci Şaşmaz (Ali Candan)
  • İpek Tenolcay (Nesrin Çakır)
  • Müge Ulusoy (Meral Yılmaz)
  • İsmail İncekara (Nedim Malik)
  • Altan Akışık (Doğu Eşrefoğlu)
  • Hayat Olcay (Ayşe Eylül)
  • Kerem Fırtına (Eren Eylül)
  • Devrim Parscan (Orhan Karadeniz)
  • Turgay Tanülkü (Şahin Ağa)
  • Erdinç Olgaçlı (Burhan Erdemir)
  • Sinem Bayer (Esther Hirch)
  • Vildan Atasever (Nazlı Bekiroğlu)
  • Yaşar Karakulak (Yahya Reis)
  • Abidin Yerebakan ( Abidin Seferoğlu)
  • Muhammed Cangören (Abuzer Kömürcü)
  • Özcan Varaylı (Halit)
  • Mehmet Polat ( Meto)
  • Güray Kip (Bedo)
  • Erdal Cindoruk (Üstün Kısa)
  • Ali Yaylı (Faris Sarıyayla)
  • Engin Yüksel (Nakliyeci Sefer)
  • Mehmet Emin Yanık (İvanov)
  • Ulgar Manzakoğlu (Ahıskalı)
  • Tarık Şerbetçioğlu (Selim)
  • Cenk Ertan (Faruk)
  • Levent Güner (Bedir)
  • Nedim Doğan (Şehmuz)
  • Hakkı Ergök (Savcı)
  • Ali İpin (Kirve)
  • Cengiz Daner (Esad)
  • Tayfun Sav (Mithat)
  • Nevzat Yakışırboy (Nevzat)
  • Fatih Kaçan (Pürmüz)
  • Zekai Müftüoğlu (Akrep Bekir)
  • Çelik Bilge (Sadri Cambazoğlu)
  • Attila Şendil (Turgut Kuyucu)
  • Begüm Kütük (Safiye Karahanlı)
  • Güven Hokna (Nergiz Karahanlı)
  • Tatsyana Tsvikeviç (Nina)
  • Orhan Edip Ertürk (Tilki Andrei)
  • Zafer Ergin (Baron)
  • Baykal Saran (Hüsrev Ağa)
  • İstemi Betil (Ziya Yılmaz)
  • Tarık Ünlüoğlu (Testere Necmi)
  • Atilla Olgaç (Kılıç)
  • Haldun Boysan (Tombalacı Mehmet)
  • Adnan Biricik (Nizamettin Güvenç)
  • Nişan Şirinyan (Samuel Vanunu)
  • Sönmez Atasoy (Halo)
  • Andy Garcia (Amon)
  • Sharon Stone (Lisa)
Се извинувам доколку има печатни грешки, но тоа е од Гугл транслејт.... голема%20насмевка



Изменето од NRGMKD - 12.Октомври.2010 во 10:46
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2010 во 10:58


POLAT ALEMDAR



Mehmet Karahanli



Suleyman Cakar



Memati



Elif



Aslan Agbey (abaz ustaoglu)



Abdulhey



Овие се само дел од ликовите во оваа Турска Мега Хит серија...


The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2010 во 11:01
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Najdobrata krimi serija sho jas ja imam gledano . Soprano vo sporedba so ova izgleda kao tinejdzerska limonada .
 


Во периодот кога е снимана, важела за најголем проект на турската продукција Пана Филм и Сине Граф.... Користени се над 1000 статисти, 200 возила и снимана е во над 70 локации, како во Турција, Косово, Македонија, Ирак, Турски к*рдистан.
Убавото кај неа е што опишува вистински предвидувања и случувања во Турција и на глобално ниво.


The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2011 во 11:52
 
 
 Долина на Волците.....  ја следам иако не баш редовно....
...... Но пред некој ден  кога му вадеа  дел од
мозокот на Полат.........ме  смрзна  глетката....тага
.. има ....  морничави сцени..на кои морам да замижувам ....ух
Кон врв
FeaR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
False Evidence Appearing Real

Регистриран: 15.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5307
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FeaR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2011 во 13:29
extra film dosta bese od sapuniciveголема%20насмевка
"А ти поарен да не си?" -македонски начин на прифаќање критика
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2011 во 23:05
да не беа тоа нереалните синхронизирани преводи, можеби и ќе ја следев
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
FeaR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
False Evidence Appearing Real

Регистриран: 15.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5307
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FeaR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2011 во 18:37
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

да не беа тоа нереалните синхронизирани преводи, можеби и ќе ја следев
gresisизненадувањеabe toa ja pravi use podobra...
"А ти поарен да не си?" -македонски начин на прифаќање критика
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.