IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Училишни амбуланти
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Училишни амбуланти

 Внеси реплика Внеси реплика
Прашање: Сметате ли дека треба да има лекар во училиштата?
Одговор Гласови Статистика
3 [100,00%]
0 [0,00%]
0 [0,00%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Училишни амбуланти
    Испратена: 05.Октомври.2010 во 14:50
Читам за иницијативата на група родители чии деца учат во ОУ Ѓоргија Пулевски од Аеродром за самофинансирање од страна на родителите за работно место лекар. Мајка на болно дете од дијабетис ја покренала ницијативата бидејки нејзиното дете има здравствени проблеми па таа мора да сеи во училиште додека детето е настава. За жал не е само таа и не е само во тоа училиште.
Ме заинтригира каков е вашиот став околу ова. Лично немам некое мислење или цврст став, но кога е во прашање грижа за здравјето на децата, лично сум ЗА. Кој сака може да прочита повеке.

Родители бараат да има лекар во училиштето


Кон врв
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2010 во 22:39
Ма какви амбуланти, ние си имаме компјутери, па ако нешто ни се случи, можеме да си прогугламе да побараме лек.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.