IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Верувате или не и зошто?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Верувате или не и зошто?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2010 во 22:22
Originally posted by Македон Македон напиша:

Originally posted by Alexsandar83 Alexsandar83 напиша:

teodul toa e toa sto vidov osetiv svativ A posle imav i son so istata figura za koja jas mislam deka e PRESVETA BOGORODICA plus posle se ova bev na gledacka kojasto mi rece molisise i vikajsi PROOSTIMI Majchice Bogorodice bez da predhodno nesto i kazam ili da me prasa ,taka nekoi raboti mise poklopijapoz se najbolji


Гледачките и Пресвета Богородица заедно не одат. Инаку, секоја гледачка ја споменува Пресвета Богородица или пак некоја друга светица, па дури и икони редат. А во Светото Писмо изрично е забрането гатањето и слични дејства, кои се означени како незнабожечки работи од Самиот Бог.

Затоа гатачката не можела да знае дали е тоа Пресвета Богородица или не.



I kolku bi bilo ovaa ubavo iskustvo vo koe verbata za videnoto i doziveanoto bi ostanala nedopreni i izvalkana od strana na gatackata ... Ama vrti suci toa ti e ....

Изменето од Templarius - 01.Октомври.2010 во 22:22
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Alexsandar83 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alexsandar83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2010 во 04:55
Nigde nerekov da neveruvas A presrejken sum sto veruvas vo BOZJIOT ZBOR BIBLIJATA
A za tuka zasto neveruvas odgovorot tvoj ne mi odgovoruva
Кон врв
Alexsandar83 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alexsandar83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2010 во 04:56
Da za zal no daleku od Mejgugorje
Кон врв
Alexsandar83 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alexsandar83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2010 во 05:39
Am iskreno ne ni znaev deka gledacite se od drugata strana doznav pred nekoja godina No jas kako sto si mislev deka znam za toa deka sveta rabota izleguva vo bel prebel den Taka si mislev i za gledacite si mislev velev , cim imaat ikona ili ikoni koi sum gi videl u Crkva togas kako si vikav moze da se losi da recam

A inace kaj gledackata bev za sosem druga rabota no taa go spomna toa a jas bev za drugo ne za odgovor vo vrska so mojata desavka
Od koga mi kaza mi se vrati filmot mi se poklopi nesto A za sonot povejke sum deka go imav od posle a ne pred da odam kaj gledackata
A sonot ne mi bese za ova iskustvo ili toa , bese nesto skros drugo Mi se pojavi istata figura za koja mislam deka bese BOGORODICA pak kako ispravena senka ama ne osejkam strav nervoza ili nesto loso negativno
Da recam na edno dest metra E od mene i jas sum hepi momak po priroda dobrodusen vesel dobar ( ostaj sea tezinata od svetot sto promenila haha) no sepak korata mi e dobra se osetiv vistinski dlaboko koj sum i sto sum I nasmean sum vesel radosen lesno se osejkam srejkno i MI vika nema da ja otvorite sendvicarata, a otvaravme sendvicara i dobro vikam ama vesel sum ako vikam ke probame i pak MI vika nema da ja otvorite sendvicarata vo tivok nezen glas i vikam vredi dase proba ke probame i seuste sum vesel dur odgovaram Mi trebaa 3 godini otposle da svatam u muabet so eden drugar i razberam sto MI Kazuvase ,drugarot mi vika da go imase istot son sega sto ke napraese ,vikam nemase da probam ili u sred renovirajne begam a jas drukse svativ t.e nesfativ deka mi Kazuvase
Stoznam srejken bev od iskustvoto i negi svativ zborovite prebukvalno a gi kazav na bliskite stoznam ,na eden ili drug nacin toa me kostase 30iljadi evra i 2 godini od zivot
I da ne ja otvorivme sendvicarata
PROSTIMI MAJKO PRESVETA BOGORODICE
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,362 секунди.