IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > MaxARENA Gaming
  Активни теми Активни теми RSS - Технички забелешки за серверите!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Технички забелешки за серверите!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
Figgy Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Figgy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Технички забелешки за серверите!
    Испратена: 25.Септември.2010 во 10:48
Почитувани корисници,

Би ни било мило доколку секој од вас го искаже своето мислење за работата на серверите од технички аспект. Дали серверите се комплетно средени со сите потребни плугини за работа и сите потребни параметри за стабилна и супер игра, а доколку не се, каде би требале да интервенираме и што/како да промениме?

Ги очекуваме вашите мислења убаво објаснети.

И ве молам во интерес на прегледност убаво погледнете дали вашата забелешка ја има во претходните постови постирана од претходен корисник.

Ние решително се стремиме кон подобрување на ефикасноста и професионалноста на MaxARENA


Поздрав.
Кон врв
Figgy Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Figgy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2010 во 10:48
Да објаснам за вашето ЧПП:

Латенција(ping)на серверите,

Ние не гарантираме постојана стабилна врска со латенција помала од 40 ms.
Латенцијата варира и таа зависи од повеќе фактори, како што се DDoS напади, оптовареноста на глобалната интернет мрежа, конфигурацијата на компјутерот на корисникот, интернет врската на корисникот и други фактори. Но, Македонски Телeком ја испорачува највисоката можна брзина за работа на серверите 100mbits/s.


Поздрав.
Кон врв
Call Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Call Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2010 во 11:27
Zdravo...jas sum nov na forumot...pa im posakuvam na site srekni praznici.

Zabeleska i nemam bas za serverite...Imam samo edna mala zabeleska koja mislam deka treba da se sprovedi barem na public serverite.
A toa e vie kako moderatori i administratori da najdete nekoj dobar ANTI-CHEAT ENGINE ....koi igracite ke mozat da go simnat od forumot.
Se razbira toa da se kazuva pri konektiranje na serverot so adresa kade ke mozat da go simnat.
Mislam deka za site igraci toa bi bilo super koga ke znaeme deka site igrame posteno i koj kolku znae.
Se nadevam deka vo najskoro vreme ke bide napraveno nesto slicno.
Pozz

Изменето од Call - 26.Декември.2010 во 11:27
Кон врв
Gocepp Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gocepp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2011 во 16:42
aj ako mozi nekako da mi trgnite ban posto baniran sum bes pricina na MaxARENA serverite
Кон врв
Dovicinski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
TheTruth

Регистриран: 20.Април.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dovicinski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2011 во 22:43
Гоцепп играше со чит затоа и те банираа на макс пуб.1. Имаше причина а тоа е користење на чит. зоП !
Кон врв
aNt1pAtHeTiC Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Февруари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aNt1pAtHeTiC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2011 во 16:57
Jas sum aNt1pAtHeTiC i pred okolu polovina cas dobiv bann mislam deka bese od strana na urban damage bez pricina ne sum sig dali me banira on ama ne sum koristel cit niti nekoj ima dokaz deka sum go koristil ako igram nekogas malku podobro odkolku so mozam mozebi e poradi okolnostite inace igram prosecno so dobri skorovi popoznat prekar mi e sPoJkA -.- btw se nerviram koga nekoj mi opnuva PERMANENT a istotaka bi gi zamolil site admini barem da me izvestat deka ''koristam cit'' i sakam odma da me odbanirat i neka me gledat ako sakat 24 saata ne me interesira edno znam samo 1 igrav so cit oti bev isprovociran i toa bese pred 3 ili poveke god isto taka mozebi nekoj star admin me znae pod imeto M@F1JAS star igrac sum i sekogas igrav posteno. A istotaka i ne e prv pat da me bannirat zaradi toj glup wh so navodno sum go koristil pa barem malku mozok bi imal ako koristam cit pred admini ne bi go napravil toa sig btw banniran sum na MAX ZOMBIE

Изменето од aNt1pAtHeTiC - 11.Февруари.2011 во 17:07
Кон врв
CopE Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CopE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2011 во 22:17
Добро бе луѓе ,несалам ли сте?! Зошто ме баниравте на Детмеч серверот?!Или не смее да игра појак човек,само аматери пуштате...имав скор околу ~65:~30 и наеднаш ОП! БАНЕД ! Дај средете се малце шо е воа ,на шо личи... Инаку бев пишан kiselinko ... иако не ви значи тоа многу,знам ...

Изменето од CopE - 04.Март.2011 во 22:18
Кон врв
r1w Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај r1w Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2011 во 19:47
Da se proveri zasto nekolku dena dobivam ban bez pricina.Igram so nick Paja Patak i boa.
I da im se objasni uste ednas na adminite koga treba da baniraat nekogas.
Кон врв
csmaster Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај csmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2011 во 23:26
poveketo od serverite me diskonektiraat. no jas nemam koristeno   ni cheat ni hack ili slicn
Кон врв
Call Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Call Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2011 во 10:05
aj ke ve molam vo najskoro vreme na INSOMNIA serverite da se postavat admini i da si ja brkaat rabotata...zasto na insomnia serverite ne se igra veke od citeri...a i ke ve zamolam i na ostanatite MAX serveri ADMINITE da si ja brkaat rabotata kako sto treba i pocesto da gi posetuvaat serverite a ne da spijat...Momentalno samo MAX public 1 ima admini koj si ja brkaat rabotata kako sto treba a ostanatite MAX i INSOMNIA serveri se mnogu zapostaveni.
Кон врв
MartinMKD Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MartinMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2011 во 18:04
Aj ke ve molam da se vospostavi malce kontrola koj se se prima za administrator na CS Maps serverot. Jericho* si ima nekoj film vo glavata, i sekogas koga ke dobie prigovor za negovoto kampiranje kako CT, banira ili kicka. Sankcionirajte go ponasanjeto negovo i sakam vo najskoro vreme da mi bide trgnat banot od 600 (prviot pat) so poraka najdi si zivot (licna navreda) i 700 (vtoriot pat) so poraka gubi se (sto ne nalikuva na administrator NAD 18 godini, sto ne veruvam deka gi ima). Pozdrav, M@rtinMK, aktiven igrac na CS Maps serverot povekje od 3 godini.
Кон врв
MOPKOB Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Мај.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MOPKOB Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2011 во 18:21
Ај ако може некој дами објасни зошто веќе 1 недела добивам банови на dust 24/7 без причина. Не сум користел читови ни па ќе користам а веќе 1 недела упорно некој од админите ме банира. Ме интересира причинава ако може да ја знам.
Кон врв
Zoran24 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran24 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2011 во 14:22
SIT5E SERVERI SE POLNI SO CITERI A ADMINITE DREMAT KAKO KVACKI SAMO NA EDEN SERVER DADETE IM RASPORED DA DEZURAT 24 CASA NA SITE SERVERI
Кон врв
harison Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај harison Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2012 во 00:01
Me baniraa na 24/7 dust_2 pod nick "Vampire" okolu 23:30 na 04.01.2012.Smetam deka sum neosnovano baniran, Ve molam da se ispravi greskata najbrzo sto moze zosto sekoj den igram na istiot server i nemam namera da koristam citovi. Mojata IP adresa e 78.157.2.61. Blagodaram odnapred.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.