IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Провокација
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Провокација

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 20>
Автор
Порака
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2005 во 01:22
ne be brat,uste do tepanje ne dosla rabotata,ama na zbor dosega mi cviket site.a i so ke se puvet.ko ke me videt "2 na 2" beget site
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2005 во 11:34
богами другарче, онаму каде што јас живеам, ниедна големина не е важна, туку важно е колку си будала
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2005 во 22:45
Провокација е момент на слабост и многу е важно колку човек може да се исконтролира или што би рекле да изброи до 10 за да не се дојде до пребрза и непотребна негативна реакција!
Во спротивно навистина може да се дојде до непријатни моменти за кои ќе биде доцна за каење!
Кон врв
Везо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јануари.2006
Локација: Bulgaria
Статус: Офлајн
Поени: 69
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Везо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2006 во 22:40

Това не е много христиенско мнение!!! Питайте си архиепископа!!!!!

Кон врв
Nelita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nelita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2006 во 10:52
Око за око заб за заб -на тоа ли мислиш Везо?
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2006 во 16:30

Originally posted by Carnation Carnation напиша:

ne be brat,uste do tepanje ne dosla rabotata,ama na zbor dosega mi cviket site.a i so ke se puvet.ko ke me videt "2 na 2" beget site

abe gorila ne ti e ramen

 daj sozemi se...golem si

respect my authoritaaa
Кон врв
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2006 во 22:20
Originally posted by Carnation Carnation напиша:

ne be brat,uste do tepanje ne dosla rabotata,ama na zbor dosega mi cviket site.a i so ke se puvet.ko ke me videt "2 na 2" beget site
cccccc breeee kade be toa. Taka li gi lazes ovde po forumot epa aj kazii im zoso te vikaa smeki-liki cvikatorce si be kuti 2 na dva so toa santimetri i da znaes deka ke se isplasi nekoj hehehehehehe
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2006 во 21:37

Originally posted by Pharaoh Pharaoh напиша:

Originally posted by Carnation Carnation напиша:

ne be brat,uste do tepanje ne dosla rabotata,ama na zbor dosega mi cviket site.a i so ke se puvet.ko ke me videt "2 na 2" beget site
cccccc breeee kade be toa. Taka li gi lazes ovde po forumot epa aj kazii im zoso te vikaa smeki-liki cvikatorce si be kuti 2 na dva so toa santimetri i da znaes deka ke se isplasi nekoj hehehehehehe

respect my authoritaaa
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2006 во 11:42
abe jas si mislev deka sme na ajde da se filmame,izvinete
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2006 во 12:47
Originally posted by Carnation Carnation напиша:

abe jas si mislev deka sme na ajde da se filmame,izvinete
da be da ama nekoj mislejki ..... i si ja znaes ti taa tatkoti so ti ja kazam misliti i...... aj si znaes ti
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2006 во 13:56

ja sum za diplomatsko odgovaranje na kakva i da bilo provokacija...razgovor ,ova ona...(utka u razgovor vklucuvam i pcuenje vikanje)koristenje i race za da se pokazat odredeni raboti so nesakate da gi kazete

samo bez fizicko nasilstvo

respect my authoritaaa
Кон врв
dambi5 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 84
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dambi5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2006 во 17:14

Ako me isprovocirate ke si go dobiete

Se zezam ako vredi da se raspravam i da dokazuvam nesto OK ke se trudam,ama na sekoja glupava provokacija ne trebit da se nervozirame za dzabe samo,najubo e da si kulirame

смеењето го продолжува животот
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2006 во 23:30
можи да ме испровоцира само некој/а сељанец/анка шо ми презборвит и за инет ми брборит нешо...е тогаш сум немогуче ...не се пресметвам физички...али ко ке фатам да се дерам еееееј...да пцујам, да вреѓам...добра сум во јадење лајна...знам да  мавнам таму кај шо болит најмногу...
Точачиња.
Кон врв
dambi5 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 84
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dambi5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2006 во 14:16

QUOTE=joki]ìîæè äà ìå èñïðîâîöèð à ñàìî íåêî¼/à ñåšàíåö/àíê ;à øî ìè ïðåçáîðâèò è çà èíåò ìè áðáîðèò íåøî...å òîãàø ñóì íåìîãó÷å ...íå ñå ïðåñìåòâàì ôèçè÷êè...àë 32; êî êå ôàòàì äà ñå äåðàì ååååå¼...äà ïöó¼àì, äà âðåƒàì...äîá 40;à ñóì âî ¼àäåœå ëà¼íà...çíàì äà  ìàâíàì òàìó ê༠øî áîëèò íà¼ìíîãó...[/QUOTE] 

EVAAAAAAAAAAAA jas pak mislev deka samo jas znam da napram nekoj takov kuslus iako e za glupost.I ti si jaka  am pa koj  zasluzit ke si go dobiet ne e taka? na nikoj nisto bez zasluga

смеењето го продолжува животот
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 20>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.