IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Провокација
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Провокација

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 20>
Автор
Порака
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Провокација
    Испратена: 29.Ноември.2005 во 00:11
Се обидел да ве испровоцира некој !?
Дали успеал или неуспеал !?
Како реагирате посебно на злонамерно упатените провокации!?
Важи ли за вас УБАВИОТ ЗБОР ЖЕЛЕЗНИ ВРАТИ ОТВАРА!
или ОКО ЗА ОКО ЗАБ ЗА ЗАБ! или имате некоја друга тактика!
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2005 во 01:13
тактика????? нормално  ќе му бидам пријател дур не се начука како што треба... е после богами ауффффф  Али најчесто и да имам проблеми, моите другарчиња средуваат, што значи, не му се секирам ни најмалку  и сакам да кажам на комшото му ги украдов чорапите од жица, и сабаље нека се откорне од барање ако е шупак и не облече нови
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2005 во 12:58
Арно си му сторил,тоа е блага казна,а може ич да не му падне на памет нови да побара!
 
Што се однесува до мене јас сама си средувам,но рака на срце имам и влијание од страна на пријателите!Обично го бирам убавиот збор,но ако го претера богами не бирам средство за одбрана!
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2005 во 13:03

ОБИЧНО СУМ МИРОЉУБИВА И МНОГУ МНОГУ НЕ РЕЦКАМ НИКОГО СИ ТЕРАМ ПО СВОЕ

А АКО ПРЕТЕРА МНОГУ МНОГУ НЕ МОЛЧАМ АМА СЕКОГАШ СЕ РАКОВОДАМ СО ДЕВИЗАТА ПОПАМЕТНИОТ ПОПУШТА!!!!

Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2005 во 13:08
Убавиот збор железни врати отвара, мирно сталожено долколку е се во ред..
Ако не знам да бидам и премногу лоша и само со одредени зборови што ќе ги кажам цел живот ќе им звонат во ушите
Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2005 во 13:21
Мило ми е истомисленички,во суштина и така е поправилно затоа што во спротивно на секој чекор би имало „кавги“!
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2005 во 13:48
mrazam kavgi, ama lesno se nerviram, i toa povekje se nerviram za najnajobicni raboti...a za cena na toa ne se nerviram voopsto za seriozni raboti....i mnogu se nerviram koga nekoj znae deka nesto me nervira i ne vnimava na toa tuku prodlzuva. Obicno ne baram kavgi, poso derenje, karanje ne mozma da podnesam, ama koga nekoj navistina kje me izvadi od takt znam da go sramnam so zemja....
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
kafka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3595
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kafka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2005 во 13:51
ne po4nuvam prv, ama ako nekoj po4ne dvojno vrakjam --- nikoj ne go teral drugiot da po4ne
трократен победник на трките и еден од основачите на форумот
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2005 во 14:05
Секојаш мирољубива ,но никогаш не ми е вратено исто.Стојам понастрана на самиот почеток од провокацијата.Затоа пак на оној кому некогаш сум му прогледала низ прсти, веке на втората провокација ќе му вратам двојно.
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2005 во 14:13
Јако е кога оној кој ве провоцира ќе успеете да го збуните со некоја тотално различна тема, од онаа во моментот. Мислам тоа е контра провокација, но вреди да се проба.
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2005 во 19:45
сум пробал  јас излегов со потечен грб од тоа, неколку мои другарчиња имаа помали проблемчиња, но исто така и од другара страна имаше штети  За права среќа избацивачите си ја работеа работата како што треба, па не докусурија
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2005 во 20:39
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

mrazam kavgi, ama lesno se nerviram, i toa povekje se nerviram za najnajobicni raboti...a za cena na toa ne se nerviram voopsto za seriozni raboti....i mnogu se nerviram koga nekoj znae deka nesto me nervira i ne vnimava na toa tuku prodlzuva. Obicno ne baram kavgi, poso derenje, karanje ne mozma da podnesam, ama koga nekoj navistina kje me izvadi od takt znam da go sramnam so zemja....

abe i jas za raboti za koi so trebit ne se nerviram,ama za nekoi bezvezni zbudaljvam.dosta cesto pagjam na provokacii,ama srekja stalno me provocirat nekoj poglup od mene.i rabotata pola vekje e zavrsena uste vo startot.posle mu poakzvam kolku e glup i site se povlekvet.abe ko ke razmislam kolku takvi situacii mi se imet izdesavanoooo
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2005 во 23:04

Originally posted by Carnation Carnation напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

mrazam kavgi, ama lesno se nerviram, i toa povekje se nerviram za najnajobicni raboti...a za cena na toa ne se nerviram voopsto za seriozni raboti....i mnogu se nerviram koga nekoj znae deka nesto me nervira i ne vnimava na toa tuku prodlzuva. Obicno ne baram kavgi, poso derenje, karanje ne mozma da podnesam, ama koga nekoj navistina kje me izvadi od takt znam da go sramnam so zemja....

abe i jas za raboti za koi so trebit ne se nerviram,ama za nekoi bezvezni zbudaljvam.dosta cesto pagjam na provokacii,ama srekja stalno me provocirat nekoj poglup od mene.i rabotata pola vekje e zavrsena uste vo startot.posle mu poakzvam kolku e glup i site se povlekvet.abe ko ke razmislam kolku takvi situacii mi se imet izdesavanoooo

 isto e i so mene....ama toj so me provocirat e samo Najcesto....a ne sekogas poglup od mene.... so nekoj so imat pojke mozok e malku potesko da se izlezit na kraj:)))

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2005 во 00:16
морееееее, одма шамаррр, клоцааа, боксовииии, шипкиии, ластициии.... И нормално после, секој ден си јадам бананчиња, портокалчиња и такви работи на хируршко  има убаво и во ова бе верувајте
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 20>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.