IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Семејството и малетничката проституција
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Семејството и малетничката проституција

 Внеси реплика Внеси реплика
Прашање: Непромисленост, аздисаност или слаба родитителска контрола?
Одговор Гласови Статистика
0 [0,00%]
2 [66,67%]
0 [0,00%]
0 [0,00%]
1 [33,33%]
0 [0,00%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Семејството и малетничката проституција
    Испратена: 14.Септември.2010 во 15:07
Деновиве македонската јавност е сведок на откиена мрежа на малолетна проституција. Иако најмногу осуда се искажува на самите приматели на “услугите“, се послободно се зборува и за вината на семејството како институција и затајувањето на родителите . Неоспорен факт е дека во Македонија во годиниве на транзиција семејството најмалку “вложува“ во воспитувањето на своите деца. Додека родителите залауфано трчаат по обезбедување средства за егзистенција, децата се препуштени сами на себе. Од друга страна, во тренд навлезе “лошотијата од запад“ односно “бизниси„ од кои порано се грозевме. “Бизнисмените“ ги вклучија во своите заработувачки токму децата. Користејки го слабото функционирање на семејството, образовните и социјалните институции слободно заработуваат, свесни дека нема кој да ги спречи. Прашањето е каде луге мои? За кого работиме и создаваме ако децата не ги научивме на основното-себепочитувањето?
Една освестувачка порака прочитав денеска

Девојките од случајот,,педофилска мрежа ,, во Штип под заштита на институциите


И искрено сметам дека треба да се даде голем медиумски простор токму на одземањето на децата од страна на институциите за да ги освести и децата и родителите дека може и поинаку кога не се почитуваат семејните, етичките и моралните норми.


Изменето од mamamd - 14.Септември.2010 во 15:10
Кон врв
valentina-pp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 198
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај valentina-pp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2010 во 19:12
so se se slozuvam ama so se!i pak edno ama........na 14 g imav drugarka koja bese najfraerka zatoasto imase ljubovni vrski,bese presrekna,raskazuvase za intimnosti i iskreno ne mi izgledase bas naivna....sega mazena vo stranstvo pak bogata.....nie sto bevme zacudeni togas,pomalku isplaseni ,ne znaevme sto e zborot odnos a ne da go imame,sega zavrsivme fakulteti nekoja raboti,nekoja ne i da ne dolzam sakav da kazam deka sega decata se popametni ne se tolku naivni retko izlazeni....znam posle ova ke sum losa za komentarov ama taka jas pominav vo zivotot!
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2010 во 21:23
Malku tuka  barem spored mene i roditelite ja pogreshile rabotata.... ne mozam da sfatam kako edno deteod 14 god vi doaga doma so novi bluzi, farmerki, stalno e doterano,nashminkano, ima najdobri patiki i  skapa kozmetika a vie ne ste vo moznost da i dadete poveke od 100 den dnevno.(za nekogo i toa e mnogu sigurna sum)i roditelite  ne li se zaprashale od kaj im se site tie raboti  koj im gi kupuva koj im dava telefoni itn...... Pa neli treba da znaeme so kogo se nash*te deca.. shto pravat тагаjasno e deka se lutat koga sakame da znaeme so kogo se i shto pravat....no ke sfatat koga ke bidat roditeli  deka e toa za nivno dobro... 
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.